Mio MiVue 846 samochodowym gadżetem roku 2020
Mio zwycięża w nowej kategorii
Jak podkreśla organizator Mobility Trends branża nowych technologii ciągle się zmienia. Jedna takich zmian dotyczyła w ostatnich latach elektroniki motoryzacyjnej. Do tego segmentu można zaliczyć nawigacje, samochodowe lokalizatory czy wideorejestratory. W zeszłym roku w tej kategorii został nagrodzony Mio MiVue C570, zaś w tym nowy model Mio MiVue 846.
Mio MiVue 846 to urządzenie, które zapewni wysoką jakość nagrań w każdych warunkach pogodowych, nawet tym kierowcom, których cechuje szybka i dynamiczna jazda. Pozwala na to: wysokiej jakości matryca Sony premium STARVIS™ CMOS, szklane soczewki o przysłonie F:1.8, szerokie kąt widzenia 150° i rejestracji obrazu w 60FPS. Wszystko to sprawia, że nagrania rejestrują nie tylko drogę, ale niemal wszystko co znajduje się na poboczu. Technologia Mio™ Night Vision Pro oraz automatyczne dostrajanie obrazu umożliwiają perfekcyjne nagrywanie trasy nawet przy niewielkiej wiązce światła padającej na soczewki. Czyni to z Mio MiVue 846 idealnego partnera każdej podróży. Producent wyposażył urządzenie w wiele rozwiązań, które mają ułatwić komfort jazdy oraz monitoring pojazdu, kiedy nas w nim nie ma. Nie można zapomnieć również o wbudowanym module WiFi, który umożliwia bieżącą aktualizację oprogramowania i baz fotoradarów.
Oprócz wbudowanej i na bieżąco aktualizowanej bazy fotoradarów urządzenie posiada innowacyjną funkcję informowania o odcinkowym pomiarze prędkości. Dzięki niej Mio MiVue 846 pokazuje dystans oraz czas w sekundach do zbliżającego się fotoradaru, wskazuje ograniczenie prędkości oraz dostarcza informacji o średniej prędkości na mierzonym odcinku. Ważnym wsparciem dla kierowcy jest system wspomagania kierowcy ADAS oraz tryb parkingowy, który w tym modelu występuje w formie pasywnej oraz aktywnej po podłączeniu kamery tylnej wraz z urządzeniem Smartbox.
- Wyróżnienie Mio MiVue 846 jest dla nas niezwykle ważne. Nie tylko dlatego, że statuetka „Złoty Bell” w tej kategorii dzięki głosom internautów trafiła do nas drugi raz. Jest to potwierdzenie, że warto stawiać na jakość wykonania i innowacyjność.. Coraz częściej decydujemy się przeznaczyć większy budżet na sprżet, który wyróżnia jakość wykonania oraz parametry techniczne - podkreśla Łukasz Tetkowski Marketing Manager MiTAC CEU & DACH Europe.
Decydowali konsumenci
O miano najlepszych w branży nowych technologii walczyły produkty i usługi w 24 kategoriach. W 18 z nich decydujący głos mieli Internauci, którzy od 15 lutego do 15 marca br. mogli oddawać głosy w ankiecie znajdującej się na www.mobilitytrends.pl. Wśród 18 kategorii konsumenci mogli wybierać między innymi najlepszy smartfon, laptop czy najlepszy gadżet samochodowy w roku 2020. W pozostałym 6 kategoriach decydujący głos mieli eksperci ze świata biznesu oraz mediów, którzy od lat są związani rynkiem mobile.

Specjalna oferta i dodatkowe rabaty na SUV-y i crossovery Toyoty. Wybiera je już połowa klientów

Rejestracja samochodów za granicą. Czy to się nadal opłaca? Kto może skorzystać?

Rower wodorowy odporny na mrozy - alternatywa na zimowe trasy
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz
Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Problemy społeczne
Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.