Komunikaty PR

Mio MiVue M760D – motocyklowy ,,must have” sezonu 2021

2021-03-29  |  10:20
Biuro prasowe
Do pobrania jpg ( 0.03 MB )

Brak śniegu i dodatnie temperatury to nie tylko zwiastun wiosny. Jest to również oznaka, że za chwilę ruszy sezon motocyklowy. Znów pojawią się opinie, że to motocykliści są głównymi sprawcami wypadków drogowych. Wideorejestrator na motocykl Mio MiVue M760D pozwoli skutecznie odtworzyć to, co działo się na drodze, podczas pokonywania trasy.

Motocyklowy ,,Must Have”

2020 rok z pewnością należał do motocyklistów. Gwałtowanie rozprzestrzeniający się wirus COVID-19 spowodował, że coraz więcej Polaków zamieniło transport publiczny na auto lub na motocykl, Według raportu przygotowanego przez KPMG I ZPM w 2020 Polacy zarejestrowali o 14,2 % więcej motocykli niż w 2019, co oznacza, ze na polskich drogach pojawi się co najmniej 22 tysięcy więcej tego typu pojazdów. Dla wielu Polaków będzie to pierwszy sezon, w którym po raz pierwszy będą przygotowywać po zimowej przerwie swój pojazd i będą kompletować tak zwany „must have motocyklisty”.

Zanim jednak wsiądziesz na motocykl niezbędne jest wykonanie kilku czynności, by upewnić się, że możesz legalnie i bezpiecznie nim podróżować. Po pierwsze sprawdź czy jednoślad posiada aktualne badanie techniczne a polisa OC jest ważna. Warto również pomyśleć o wyczyszczenia motocykla, po kilku miesiącach w garażu z pewnością znajduje się na nim spora dawka kurzu i innych nieczystości. Zimowy przestój nie wpływa również dobrze na akumulator oraz na ciśnienie w oponach. Te dwa elementy powinny być priorytetem po wyczyszczeniu naszego motocykla. Konserwacja akumulatora powinna zacząć się już po zakończeniu wcześniejszego sezonu. Powinien być wyjęty i zostawiony w ciepłym miejscu. Jeżeli tego nie zrobimy jest ryzyko jego wymiany. Niewykorzystywany akumulator rozładowuje się, dlatego zanim go podłączysz do motocykla musisz go naładować. Analogiczny sytuacja dotyczy opon, z których wraz z upływem zimowych dni schodzi powietrze. Jazda na niedopompowanych oponach jest niebezpieczna Pozostaje jeszcze tylko weryfikacja przewodów hamulcowych oraz kontrola łańcucha oraz świateł i można przejść do kolejnego etapu. Kompletowanie akcesoriów motocyklowych sprawi, że nasza podróż nie tylko będzie komfortowa, ale przede wszystkim bezpieczna. Oprócz kasku, butów kombinezonów sakwy i kufrów do listy dopisywane były tak zwane „Action Cam”, czyli kamery sportowe z własnym akumulatorem każdorazowo montowane na kask motocyklowy.

Do niedawna były jednym sposobem rejestracji trasy, jednak wbudowana bateria mocno ograniczała ich czas pracy i istniało spore ryzyko, że zanim zostanie nagrane zdarzenie to kamera rozładuje się Kolejną wadą tego rozwiązania był fakt, że kamery nagrywały tylko przód trasy, co niejednokrotnie nie pozwalało otrzymać pełnego obrazu sytuacji na przykład z wypadku drogowego. Rozwiązaniem tej sytuacji jest Mio MiVue M760D,. Jest to pierwszy wideorejestator dla motocyklistów, montowany na motocyklu i korzystający bezpośrednio z jego zasilania.

Niepodważalny dowód

Urządzenie posiada dwie kamery: jedną nagrywającą przód trasy a drugą rejestrującą wszystko to, co dzieje się za motocyklem. Jest to niezwykle przydatne, gdyż na motocyklu zazwyczaj podróżujemy sami i  takie nagranie może okazać się  jedynym obiektywnym i niepodważanym dowodem  uznanym przez policję, czy  ubezpieczyciela w momencie wypadku. Niejednokrotnie to właśnie nagranie z wideorejestratorów decydują o tym,  czy  uczestnik  wypadku otrzyma zwrot kosztów  powypadkowej naprawy, która zazwyczaj równa się lub niejednokrotnie przewyższa koszt zakupu  takiego urządzenia.

Zastosowanie wysokiej jakości szklanej optyki wraz z przysłoną F1.6 oraz wysokiej jakości matryca Sony STARVIS CMOS pozwala osiągnąć wyrazisty i płynny obraz nagrania. W połączeniu z rzeczywistym kątem widzenia wynoszącym 130 stopni otrzymujemy obraz, gdzie doskonale widoczny jest niemal każdy szczegół. Ma to niejednokrotnie kluczowe znaczenie podczas wyjaśniania przebiegu drogowego zdarzenia. Producent zadbał również o to, by model mógł nagrywać z równie wysoką jakością nagrania w warunkach przy niedostatecznej ilości oświetlenia. Za sprawa autorskiej technologii nagrań nocnych Mio™ Night Vision Pro nagrania podczas szarówki, w nocy czy w tunelu nie są problemem. Mimo, że Mio MiVue M760D nagrywa rozdzielczości Full HD 1080p przy 30 klatkach na sekundę w zarejestrowany obraz zajmuje niewiele miejsca na karcie pamięci dzięki zastosowaniu technologii H.264. W trakcie wyjaśnienia przyczyn wypadku ważne jest, aby nagranie było oczywiste i niepodważalne. Dlatego wideorejestrator na motocykl Mio MiVue M760D dodatkowo posiada moduł GPS, który zapisze datę, godzinę i lokalizację rejestracji, co pozwoli użyć go jako wiarygodnego dowodu.

Dziel się radością z podróży

Coraz więcej motocyklistów lubi relacjonować swoje wypady za pomocą dostępnych kanałów Social Mediach. Niejednokrotnie nagrania z takich wypadów staję się hitami Internetu. Niestety profesjonalny sprzęt fotograficzny zazwyczaj zajmuje sporo miejsca, a pojemność motocyklowych kufrów i sakiew jest ograniczona. Kamera Mio MiVue M760D posiada wbudowany moduł WIFI, który pozwala synchronizować ją ze smartfonem. Producent udostępnia również dedykowaną aplikacje MiVue Pro za pomocą, której użytkownicy mają możliwość ściągnąć filmy, dzielić się nimi ze znajomymi lub prowadzić transmisję na żywo z pokonywanej przez siebie trasy.

Warto zauważyć, że sprzęt jest odporny na warunki atmosferyczne. Jest w pełni wodoszczelny a kamery są przystosowane do pracy w temperaturach od -10 do 60 stopni Celsjusza. Urządzenie zawiera również kartę pamięci o pojemności 32 GB. Śmiało, można stwierdzić, że wideorejestratory samochodowe stały się ,,asem w rękawie” w sporach drogowych, dzięki Mio MiVue M760D takie narzędzie zyskali również miłośnicy dwóch kółek.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Motoryzacja Patryk Mikiciuk,Cyber Marian i plenerowa scena muzyki trance - AIR MOTO SHOW Biuro prasowe
2024-04-24 | 20:00

Patryk Mikiciuk,Cyber Marian i plenerowa scena muzyki trance - AIR MOTO SHOW

Pilskie lotnisko przygotowuje się na kolejną niezwykłą majówkę! AIR MOTO SHOW 2024, największe w Wielkopolsce wydarzenie motorsportowe i lotnicze, zaprasza wszystkich
Motoryzacja Przygotowanie do sezonu rowerowego: bike days w Elektrowni Powiśle
2024-04-16 | 12:37

Przygotowanie do sezonu rowerowego: bike days w Elektrowni Powiśle

Wczesna wiosna to idealny moment na przygotowanie do sezonu rowerowego. W dniach 18-20 kwietnia każdy, kto przyjedzie do Elektrowni Powiśle jednośladem, będzie mógł skorzystać z
Motoryzacja Niterra przedłuża współpracę ze Scuderia Ferrari
2024-03-29 | 11:00

Niterra przedłuża współpracę ze Scuderia Ferrari

Jako wieloletni oficjalny dostawca Scuderia Ferrari, zespołu wyścigowego Formuły 1, firma Niterra, specjalizująca się w zapłonie i elektronice samochodowej, przedłużyła

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Psychologia

Beata Pawlikowska: To wszystko, czego doświadczyłam w dżungli amazońskiej, wstrząsnęło mną i pokazało mi prawdę o sobie samej. To właśnie był początek zmian w moim życiu

Pisarka preferuje podróżowanie w pojedynkę. Lubi wyjeżdżać w trudne, niedostępne rejony świata, bo takie wyprawy są także podróżą w głąb siebie. Chociażby w dżungli amazońskiej przekonała się, że decyzje, jakie podejmujemy na różnych etapach naszego życia, wynikają właśnie z naszego postrzegania samych siebie i świata. A z kolei to postrzeganie zależy od podświadomych przekonań, które są naszym wewnętrznym programem wgranym w dzieciństwie. W swojej książce zatytułowanej „Kody podświadomości” podróżniczka tłumaczy, że jeśli ktoś podświadomie wierzy na przykład w to, że nie ma prawa do szczęścia i jest gorszy od innych, to jego życiowa droga będzie właśnie wiernym odbiciem tych przekonań.

Konsument

Coraz więcej Europejczyków ogranicza spożycie mięsa na rzecz produktów roślinnych. Większe wsparcie ze strony rządów i legislacji mogłoby zwiększyć ich popularność

Ponad połowa Europejczyków jedzących mięso aktywnie ogranicza jego roczne spożycie. Niemal 30 proc. co najmniej raz w tygodniu spożywa przynajmniej jedną roślinną alternatywę mięsa lub nabiału – wynika z badania ProVeg. Zmiana nawyków konsumenckich napędza branżę produktów roślinnych, ale wspomogłyby ją także zmiany systemowe, m.in. szersze dofinansowanie produkcji roślinnej kosztem mięsnej czy obniżenie podatku na żywność o niskim śladzie środowiskowym.