Komunikaty PR

Mniej znaczy więcej. O wyższości dywaników nad dywanami

2022-06-11  |  14:00
Biuro prasowe

Dywaniki ocieplają – dosłownie i w przenośni – wnętrze, dodają mu przytulności, stylu czy koloru i wszędzie pasują – od łazienki, przez sypialnię, aż po taras czy ogród. Dodatkowo w przeciwieństwie do pełnowymiarowych dywanów są bardzo łatwe w utrzymaniu czystości! Dlaczego nie powinniśmy zapominać o dywanikach w aranżacji wnętrz i na które z nich warto postawić do danego pomieszczenia? Już wyjaśniamy.

 

Można je prać w domowej pralce, a w razie potrzeby błyskawicznie odkurzyć czy wytrzepać nad wanną lub na balkonie. Równie łatwo zmienić ich miejsce, jeśli stwierdzimy, że dywanik wolimy jednak bliżej łóżka, dalej od sofy czy pod stolikiem, a nie obok niego. Dywaniki, bo o nich mowa, to naprawdę ogromna wygoda dla wszystkich zapracowanych, mieszkających z dziećmi czy domowymi zwierzakami oraz każdego, kto nie lubi poświęcać zbyt wiele czasu na żmudne czyszczenie, odkurzanie i trzepanie ciężkich, nieporęcznych dywanów.

 

Zalety, zalety i jeszcze więcej zalet

Kiedyś trudno było znaleźć mieszkanie bez dywanu. Potem przyszedł czas wnętrzarskich rewolucji i oczyszczanie aranżacji ze wszystkich ciężkich, wzorzystych tkanin, które nie tylko przytłaczały wnętrza, ale i gromadziły w sobie kurz i wszystkie nieczystości z powietrza. Dzisiaj możemy zaobserwować pewien renesans dywanów, ale w zupełnie innej formie niż jeszcze kilkadziesiąt lat temu – opowiada ekspertka sieci sklepów KiK i dodaje: obecnie mamy ogromny wybór nie tylko wzorów, ale i rozmiarów. Dziś dywan to nie tylko ogromna, pstrokata tkanina, którą ciężko samodzielnie utrzymać w czystości, ale także te przytulne, nieduże chodniczki albo bawełniane, lekkie dywany, które możemy włożyć do pralki. Warto mieć to na uwadze, szczególnie jeśli do tej pory byliśmy sceptycznie nastawieni do tego elementu dekoracyjnego. Poza tym, cena mniejszych dywaników jest znacznie korzystniejsza niż w przypadku pełnowymiarowych dywanów, a ich transport i sam proces rozkładania – prostszy.

 

Znając już „techniczne” zalety dywaników, wróćmy do najważniejszego pytania – dlaczego z wnętrzarskiego punktu widzenia warto rozważyć udekorowanie naszego lokum dywanikami, skoro już przyzwyczailiśmy się do „gołych” podłóg?

 

Mała rzecz, duży efekt

We wnętrzarstwie zarówno dywany, jak i dywaniki pełnią nie tylko funkcję „ocieplaczy” dla stóp. – Wszelkie materiały w pomieszczeniach sprawiają, że dźwięki są lepiej pochłaniane, a to ma niebagatelny wpływ na atmosferę, a nawet samopoczucie. Dzięki nim wnętrza są po prostu bardziej przytulne i przyjazne – tłumaczy dekoratorka wnętrz, związana z marką KiK.

 

Inna zaleta tkanin na podłogach ma znaczenie zarówno w niewielkich wnętrzach, w których nierzadko jedno pomieszczenie pełni kilka funkcji, jak i tych naprawdę dużych. O co chodzi? Dywaniki są wręcz stworzone do tego, by wizualnie wyodrębniać z ich pomocą przestrzeń. Wąski i długi chodnik pod zlewem w kuchni to nie tylko praktyczne rozwiązanie. Pomaga też oddzielić tę „roboczą” część od reszty pomieszczenia. Tak samo zadziała dywanik w okolicy sofy i stolika kawowego czy pod fotelami umiejscowionymi przy regale z książkami.

 

Z uwagi na niską cenę i łatwość w przechowywaniu, możemy mieć kilka dywaników, które będą „wędrować” między pomieszczeniami albo będziemy je zmieniać np. w zależności od pory roku. Przykładowo dywanik wykonany ze sztucznego futerka to idealne rozwiązanie na zimę, bo nie tylko wizualnie otuli nasze wnętrze od chłodu, ale i realnie zagrzeje nasze stopy w okolicach fotela lub łóżka. Na lato zaś w tym samym wnętrzu dużo lepiej odnajdą się dywany tkane na płasko – bawełniane lub z naturalnych traw, które wprowadzą do pomieszczenia nieco wakacyjnego klimatu boho – radzi ekspertka sieci sklepów KiK.

 

Dywanik (także) do łazienki

A co z łazienką? Wiele osób rezygnuje z dywanika w tym pomieszczeniu, np. z obawy, że pomniejszy optycznie i tak już malutką łazienkę w bloku albo będzie niehigieniczny w wilgotnym środowisku. Tymczasem, jeśli wybierzemy taki, który jest wykonany z odpowiednich materiałów, nie musimy się co martwić o higienę. Jeśli zaś obawiamy się „pomniejszenia”, warto zastosować sprawdzony patent i po prostu wybrać taki kolor, w jakim mamy podłogę – dywanik będzie niemal niewidoczny, za to podziękujemy sobie, gdy będziemy wychodzić spod prysznica albo niewyspani szorować zęby podczas zimnego poranka. Dywanik w tych samych kolorach albo odcieniach czy stylu, co ręczniki to też sposób szybką metamorfozę tego pomieszczenia.

 

Chyba nikt nie ma już wątpliwości, że dywaniki mają długą listę zalet. Pozostaje tylko ostatnie pytanie – na jaki dywanik Ty się zdecydujesz do swojego wnętrza?

 

KiK Textil Sp. z o.o.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Wybierz swój front Biuro prasowe
2024-08-14 | 01:00

Wybierz swój front

Fronty meblowe to kluczowy element aranżacji każdej kuchni, łazienki czy mebli pokojowych. Ich wybór wpływa nie tylko na estetykę wnętrza, ale również na funkcjonalność i
Dom Tikkurila i Beckers organizują w Sosnowcu bezpłatne porady designera
2024-08-13 | 14:00

Tikkurila i Beckers organizują w Sosnowcu bezpłatne porady designera

Znane marki farbiarskie – Tikkurila i Beckers – organizują w Sosnowcu bezpłatne spotkania z projektantami wnętrz. W najbliższy piątek i sobotę, 16-17 sierpnia, profesjonaliści
Dom Jak chronić drewno ogrodowe przed słońcem?
2024-08-13 | 13:00

Jak chronić drewno ogrodowe przed słońcem?

Promieniowanie ultrafioletowe destrukcyjnie wpływa na drewniane elementy architektury ogrodu. I choć nie od razu widać, jak szkodliwe jest jego oddziaływanie, to z czasem negatywnych

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Bogumiła Wander

Bogumiła Wander: Bardzo tęsknię za telewizją, oglądam bez przerwy. Żałuję, że tak wcześnie odeszłam z pracy

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Bogumiły Wander, jednej z najbardziej cenionych postaci polskiego świata medialnego. Z tej okazji pragniemy podzielić się z Państwem jednym z ostatnich wywiadów, jakich udzieliła naszej redakcji.

Media

Ochrona środowiska

Miasta walczą z upałami. Jedną ze skutecznych metod jest malowanie dachów budynków na biało

Pomalowanie dachów budynków na biało lub pokrycie ich odblaskową powłoką może się przyczynić do schłodzenia temperatury w dużych, gęsto zaludnionych miastach o ponad 1°C. Białe dachy są pod tym względem skuteczniejsze nawet niż pokryte roślinnością zielone dachy czy panele słoneczne – pokazało badanie przeprowadzone w Londynie przez naukowców z UCL. – Pomalowanie dachu na biało jest bardzo tanie i proste, nie trzeba niczego zmieniać w strukturze budynku – wskazuje główny autor badania, dr Oscar Brousse z UCL Bartlett School Environment, Energy & Resources.

Problemy społeczne

Rządowy program refundacji in vitro może poprawić statystyki dzietności. W Polsce spadek liczby urodzeń sukcesywnie się pogłębia

W 2023 roku urodziło się 272 tys. dzieci – o 33 tys. mniej niż jeszcze rok wcześniej i zarazem najmniej od końca II wojny światowej. Wskaźnik dzietności plasuje się dużo poniżej wartości, która gwarantuje zastępowalność pokoleń, a przyrost naturalny już od lat pozostaje ujemny. W poprawie tych statystyk może pomóc działający od czerwca br. rządowy program refundacji in vitro. – Z doświadczeń międzynarodowych wiemy, że takie programy pozytywnie wpływają na dzietność i zwiększają ją w sposób znaczny – mówi Michał Modro, radca prawny zajmujący się obszarem zdrowia. Jak wskazuje, oprócz refundacji samej procedury potrzebna jest też jednak szersza edukacja społeczeństwa, bo w Polsce stygmatyzacja par, które zdecydowały się na in vitro oraz dzieci poczętych tą metodą, wciąż jest dość częstym problemem.