Komunikaty PR

Dzięki studentce z Krakowa samodzielnie zaprojektujesz swoje ubrania

2019-01-14  |  11:00
Biuro prasowe

Studentka Krakowskich Szkół Artystycznych oraz Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, Aleksandra Kuta, stworzy kobiecą markę odzieżową, działającą w oparciu o internetowy konfigurator ubrań. Dzięki niemu klientki będą miały możliwość zaprojektowania wybranych elementów garderoby według własnego pomysłu. Autorka bierze pod uwagę również środowisko – odzież szyta będzie tylko na zamówienie, co wpłynie na ilość zużywanych materiałów. Propozycja Aleksandry zyskała uznanie w konkursie zorganizowanym przez Gumtree pod hasłem „Wygraj swój Start do Kariery”, zdobywając jedną z dwóch głównych nagród.

Marka odzieżowa decloths, tworzona z myślą o kobietach w wieku 25-45 lat, to autorski pomysł krakowskiej studentki, która na co dzień zajmuje się projektowaniem aplikacji w międzynarodowej korporacji. Aleksandra, obserwując zmieniający się rynek odzieżowy oraz zachowania i potrzeby konsumentów, wpadła na pomysł stworzenia kreatora, który umożliwi klientkom wyrażenie swojego indywidualnego stylu i zaprojektowanie unikatowych kreacji. Aplikacja pozwoli na modyfikację gotowych wzorów pod kątem rozmiaru, kroju, rodzaju wykorzystywanego materiału oraz detali wykończenia. Warto podkreślić, iż autorka nie zapomina przy tym o środowisku, planując produkcję tylko zamówionych ubrań – ograniczy to ilość używanych tkanin i elementów wykończenia.

Nagroda w konkursie Gumtree „Start do Kariery” jest dla mnie dużym wyróżnieniem, które dało mi jeszcze większą niż dotychczas motywację do pracy. Dzięki wygranej rozpoczęłam już przygotowania do wdrożenia mojej pierwszej kolekcji ubrań – mówi Aleksandra Kuta.

Propozycja krakowskiej studentki została doceniona przez jury konkursu Gumtree „Wygraj swój Start do Kariery”, skierowanego do młodych ludzi z ciekawym pomysłem na własny biznes. Początkujący przedsiębiorcy otrzymali nagrody w postaci m.in. specjalistycznych programów oraz kursów, jak również wsparcia sprzętowego, które wspomogą rozwój ich biznesu. Konkurs jest częścią kampanii społecznej „Start do Kariery”, którą Gumtree Polska konsekwentnie realizuje od 2014 roku.  Jej celem jest przekazywanie młodym osobom wiedzy z zakresu wchodzenia na rynek pracy i poruszania się po nim. Inicjatywa przez lata zyskała uznanie wśród nauczycieli, uczniów oraz dziennikarzy zajmujących się rynkiem pracy i edukacją.

Gumtree pomaga młodym ludziom rozpocząć karierę. Od pięciu lat, w ramach programu „Start do Kariery”, badamy rynek oraz organizujemy różnego rodzaju warsztaty, kursy i seminaria na terenie całej Polski. W tym roku postanowiliśmy dołożyć do tego jeszcze jedną cegiełkę – pieniądze na faktyczny start, dzięki którym koszt szkoleń, sprzętu czy oprogramowania, potrzebnych do realizacji biznesplanu, przestanie być przeszkodą dla osób z ciekawymi pomysłami – wyjaśnia Katarzyna Merska, Koordynator ds. Komunikacji Gumtree.pl.

Jak podaje laureatka konkursu, platforma decloths wraz z innowacyjnym konfiguratorem odzieży, wystartuje pod koniec 2019 roku.

 

 

 

O Gumtree:

Serwis bezpłatnych ogłoszeń Gumtree powstał w marcu 2000 roku, w Londynie. Początkowo jego głównym celem
było ułatwienie lokalnej społeczności wymiany dóbr i informacji o podstawowych potrzebach mieszkańców. Z czasem stał się jednym z największych serwisów internetowych w Wielkiej Brytanii i na świecie, oferując internautom dostęp do setek tysięcy bezpłatnych ogłoszeń uporządkowanych tematycznie i geograficznie. Dziś Gumtree działa w 70 miastach na całym świecie
i stale się rozwija. W Polsce serwis obecny jest od 2004 roku.

Start do Kariery to realizowana cyklicznie przez Gumtree Polska kampania społeczna, mająca na celu aktywizację zawodową młodych osób, wchodzących na rynek pracy. V edycja programu Start do Kariery skupia się wokół tematu work-life integration. W 2018 roku szczególną uwagę poświęcono podejściu Polaków do godzenia życia prywatnego i kariery.
W ramach kampanii zrealizowano już ponad 300 warsztatów kariery i wizyt studyjnych na obszarze całego kraju, pomagając około 10 000 uczniom w wejściu na rynek pracy.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Moda Wiosenne trendy w Galerii Grafitt Biuro prasowe
2019-04-19 | 11:10

Wiosenne trendy w Galerii Grafitt

Kolekcje wiosna-lato 2019 to powrót do stylu boho. Naturalne, delikatne tkaniny w różnych odcieniach beży czy brązów zawładnęły wybiegami oraz sklepowymi witrynami.
Moda KLIF OTWARTY NA... STYL!
2019-04-16 | 15:00

KLIF OTWARTY NA... STYL!

Święta Wielkiej Nocy to idealna okazja, by wpuścić powiew świeżego powietrza do swojej garderoby i przetestować najgorętsze, wiosenne trendy inspirowane sylwetkami z wybiegów. Mowa
Moda Wiosenne inspiracje: ręcznie robione ażury
2019-04-16 | 09:38

Wiosenne inspiracje: ręcznie robione ażury

Pod koniec 2018 wybiegi mody wypełniły zapowiedzi wiosennych trendów, których nie mogliśmy doczekać się przez całą zimę.. Nareszcie nadszedł ten wytęskniony czas! Wiosna w

Gwiazdy

Partner sekcji zdrowie

Gwiazdy

Małgorzata Potocka: Nowy Jork to jest właściwie moje drugie miasto, takie moje drugie życie. Wracam tam nieustannie, znam każdą uliczkę i prawie każdy dom

Aktorka z nieukrywaną przyjemnością wraca do Nowego Jorku, by spędzić czas z córką, kolejny raz zachłysnąć się klimatem tej metropolii i naładować życiowe akumulatory. Aktorka wspomina, że pokochała to miasto od czasu, kiedy była tam na stypendium. Jej zdaniem to miasto wciąga, uzależnia i powoduje apetyt na więcej.

Bankowość

Osoby niewidome i słabowidzące nie muszą być wykluczone z życia kulturalnego. Dzięki technologii audiodeskrypcji mogą „oglądać” filmy

W Polsce żyje ponad 1,8 mln osób z dysfunkcją wzroku oraz 800 tys. osób z niepełnosprawnością słuchu. Ich udział w życiu kulturalnym do tej pory był ograniczony, ale dzięki technologii audiodeskrypcji mogą one w pełni uczestniczyć w różnego rodzaju wydarzeniach i pokazach. Przekazywanie przez słuchawki werbalnego opisu treści wizualnych jest metodą, dzięki której osoby słabowidzące czy seniorzy z zaburzeniami widzenia mogą zrozumieć film. W ramach tegorocznej 16. edycji Millennium Docs Against Gravity, którego partnerem jest Bank Millennium, cztery filmy będą wyemitowane z funkcją audiodeskrypcji i napisami dla osób niesłyszących.

Ochrona środowiska

Zmiany klimatu z dużym wpływem na zdrowie i życie. Do Polski docierają nieznane dotąd w naszym regionie choroby

Nasilające się na skutek zmian klimatycznych ekstremalne zjawiska pogodowe, jak wichury, trąby powietrzne, fale upałów czy pożary, zwiększają zagrożenia dla zdrowia i życia ludzi. Wzrost globalnej temperatury przynosi także ryzyko zachorowania na choroby, które dotąd spotykane były w cieplejszych regionach świata. Światowa Organizacja Zdrowia szacuje, że już teraz zmiany klimatu odpowiadają bezpośrednio za ponad 140 tys. zgonów rocznie, a do 2030 roku liczba ta ma wzrosnąć do 250 tys. Dlatego klimatolodzy przestrzegają przed zaniechaniem działań na rzecz ochrony klimatu.