Komunikaty PR

Dzięki studentce z Krakowa samodzielnie zaprojektujesz swoje ubrania

2019-01-14  |  11:00
Biuro prasowe

Studentka Krakowskich Szkół Artystycznych oraz Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, Aleksandra Kuta, stworzy kobiecą markę odzieżową, działającą w oparciu o internetowy konfigurator ubrań. Dzięki niemu klientki będą miały możliwość zaprojektowania wybranych elementów garderoby według własnego pomysłu. Autorka bierze pod uwagę również środowisko – odzież szyta będzie tylko na zamówienie, co wpłynie na ilość zużywanych materiałów. Propozycja Aleksandry zyskała uznanie w konkursie zorganizowanym przez Gumtree pod hasłem „Wygraj swój Start do Kariery”, zdobywając jedną z dwóch głównych nagród.

Marka odzieżowa decloths, tworzona z myślą o kobietach w wieku 25-45 lat, to autorski pomysł krakowskiej studentki, która na co dzień zajmuje się projektowaniem aplikacji w międzynarodowej korporacji. Aleksandra, obserwując zmieniający się rynek odzieżowy oraz zachowania i potrzeby konsumentów, wpadła na pomysł stworzenia kreatora, który umożliwi klientkom wyrażenie swojego indywidualnego stylu i zaprojektowanie unikatowych kreacji. Aplikacja pozwoli na modyfikację gotowych wzorów pod kątem rozmiaru, kroju, rodzaju wykorzystywanego materiału oraz detali wykończenia. Warto podkreślić, iż autorka nie zapomina przy tym o środowisku, planując produkcję tylko zamówionych ubrań – ograniczy to ilość używanych tkanin i elementów wykończenia.

Nagroda w konkursie Gumtree „Start do Kariery” jest dla mnie dużym wyróżnieniem, które dało mi jeszcze większą niż dotychczas motywację do pracy. Dzięki wygranej rozpoczęłam już przygotowania do wdrożenia mojej pierwszej kolekcji ubrań – mówi Aleksandra Kuta.

Propozycja krakowskiej studentki została doceniona przez jury konkursu Gumtree „Wygraj swój Start do Kariery”, skierowanego do młodych ludzi z ciekawym pomysłem na własny biznes. Początkujący przedsiębiorcy otrzymali nagrody w postaci m.in. specjalistycznych programów oraz kursów, jak również wsparcia sprzętowego, które wspomogą rozwój ich biznesu. Konkurs jest częścią kampanii społecznej „Start do Kariery”, którą Gumtree Polska konsekwentnie realizuje od 2014 roku.  Jej celem jest przekazywanie młodym osobom wiedzy z zakresu wchodzenia na rynek pracy i poruszania się po nim. Inicjatywa przez lata zyskała uznanie wśród nauczycieli, uczniów oraz dziennikarzy zajmujących się rynkiem pracy i edukacją.

Gumtree pomaga młodym ludziom rozpocząć karierę. Od pięciu lat, w ramach programu „Start do Kariery”, badamy rynek oraz organizujemy różnego rodzaju warsztaty, kursy i seminaria na terenie całej Polski. W tym roku postanowiliśmy dołożyć do tego jeszcze jedną cegiełkę – pieniądze na faktyczny start, dzięki którym koszt szkoleń, sprzętu czy oprogramowania, potrzebnych do realizacji biznesplanu, przestanie być przeszkodą dla osób z ciekawymi pomysłami – wyjaśnia Katarzyna Merska, Koordynator ds. Komunikacji Gumtree.pl.

Jak podaje laureatka konkursu, platforma decloths wraz z innowacyjnym konfiguratorem odzieży, wystartuje pod koniec 2019 roku.

 

 

 

O Gumtree:

Serwis bezpłatnych ogłoszeń Gumtree powstał w marcu 2000 roku, w Londynie. Początkowo jego głównym celem
było ułatwienie lokalnej społeczności wymiany dóbr i informacji o podstawowych potrzebach mieszkańców. Z czasem stał się jednym z największych serwisów internetowych w Wielkiej Brytanii i na świecie, oferując internautom dostęp do setek tysięcy bezpłatnych ogłoszeń uporządkowanych tematycznie i geograficznie. Dziś Gumtree działa w 70 miastach na całym świecie
i stale się rozwija. W Polsce serwis obecny jest od 2004 roku.

Start do Kariery to realizowana cyklicznie przez Gumtree Polska kampania społeczna, mająca na celu aktywizację zawodową młodych osób, wchodzących na rynek pracy. V edycja programu Start do Kariery skupia się wokół tematu work-life integration. W 2018 roku szczególną uwagę poświęcono podejściu Polaków do godzenia życia prywatnego i kariery.
W ramach kampanii zrealizowano już ponad 300 warsztatów kariery i wizyt studyjnych na obszarze całego kraju, pomagając około 10 000 uczniom w wejściu na rynek pracy.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Moda Walory estetyczne zegarków na rękę coraz ważniejsze dla Polaków Biuro prasowe
2019-08-13 | 11:00

Walory estetyczne zegarków na rękę coraz ważniejsze dla Polaków

Polacy coraz częściej traktują zegarek na rękę w kategoriach elementu biżuterii i dodatku do stylizacji, niż samego tylko czasomierza – wynika z badania przeprowadzonego przez Kantar
Moda JOSEPH RIBKOFF - OD XXS DO XXL
2019-08-01 | 12:45

JOSEPH RIBKOFF - OD XXS DO XXL

Świat mody zaskakiwał nas już niejednokrotnie, coraz częściej wykorzystując niekonwencjonalne rozwiązania. Zupełnie nowe trendy przeplatały się ze spektakularnymi powrotami
Moda Okulary Barner - must have tego sezonu
2019-08-01 | 10:20

Okulary Barner - "must have" tego sezonu

Uwielbiamy proste rozwiązania przynoszące spektakularne efekty. Dokładnie tak jak pokochaliśmy wszystko to, co nie tylko dobrze wygląda, ale przede wszystkim jest po prostu wygodne. Trendy

Kalendarium

Gwiazdy

Magda Gessler: Nigdy w życiu nie robiłam sobie nic na twarzy. Miałam paraliż nerwu trójdzielnego, przez co czasami wygląda ona nieregularnie

Gwiazda TVN często jest posądzana o poddawanie się zabiegom medycyny estetycznej, dlatego też nie ukrywa, że irytuje ją, gdy ktoś wmawia jej poprawianie urody. Restauratorka podkreśla, że nie ma czasu nawet na regularny masaż, a tym bardziej na spędzanie długich godzin w gabinetach medycyny estetycznej. Przyznaje, że na jej nieregularne rysy twarzy wpływ miał paraliż nerwu trójdzielnego.

Seriale

Violetta Arlak: chciałabym przebierać w scenariuszach jak w ulęgałkach. Niestety tak nie jest

Od moich bohaterek przejmuję filozofię, która stwierdza: idź do przodu, bądź odważna – mówi aktorka. Podkreśla, że nigdy się nie poddaje, a problemy traktuje jak drobne kamyki na drodze do celu, a nie poważne przeszkody. Nie ukrywa też, że chciałaby dostawać więcej scenariuszy i móc wybierać w ofertach ról.

 

Problemy społeczne

Rak piersi dla Polek to wciąż temat tabu. Strach przed chorobą i reakcją bliskich powstrzymuje je przed regularnymi badaniami

Mimo świadomości na temat konieczności wykonywania samobadania piersi oraz niezbędnych badań takich jak USG, czy mammografia, Polki nadal nie wykonują regularnych badań. Najczęstszymi powodami są lęk przed otrzymaniem diagnozy, trudnym leczeniem, naznaczeniem społecznym, czy obawa przed brakiem dostępu do terapii. Ten lęk każdego roku skutecznie powstrzymuje Polki przed regularnymi badaniami, rozmową o zdrowiu, a także poinformowaniem najbliższych o diagnozie raka piersi. Choroba jest wciąż tematem tabu, szczególnie gdy diagnoza ma postać zaawansowaną.

Media

Marek Krupski: marzy mi się talk show współprowadzony przez moją żonę. Chcemy częściej pracować razem

Żałuję, że tak późno zacząłem pracować z żoną – mówi aktor. Latem spotkał się z Magdaleną Modrą na planie drugiego sezonu serialu "Rodzinny interes", już myśli jednak o kolejnych wspólnych przedsięwzięciach. Jego zawodowym marzeniem jest talk show, który mógłby prowadzić z żoną.