Komunikaty PR

Modna strefa wypoczynku. Trendy na 2022 rok

2022-01-18  |  15:20
Biuro prasowe
Kontakt
Olga Kisiel-Konopka
OKK! PR

ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl

Nowy rok, nowe wnętrze - często z takim wyzwaniem rozpoczynamy kolejny rok kalendarzowy. Pilnie przeglądamy kolorowe magazyny i śledzimy nowinki na portalach wnętrzarskich. I nawet jeśli nie planujemy generalnego remontu, a jedynie szybką metamorfozę salonu czy sypialni, z niecierpliwością czekam na nowe trendy w urządzaniu. Co zatem będzie modne w aranżacji strefy wypoczynkowej w 2022 roku? Podpowiadają zaprzyjaźnieni z marką Nobonobo architekci wnętrz.

Pantone wyznacza kierunek

Rok 2022 przywitaliśmy kolorem PANTONE 17-3938 Very Peri. Spokojny odcień fioletu wpadający w błękit, kojarzący się z fiołkami i lodami jagodowymi, w założeniu ekspertów z Instytutu Pantone nie symbolizuje wcale świata natury, lecz wirtualną rzeczywistość – wyjaśnia Patrycja Suszek-Rączkowska
z Pracowni Projektowej Poco Design.

Idąc tym tropem, nadchodzące trendy wnętrzarskie, to z pewnością funkcjonalny minimalizm w nowej odsłonie. Strefy wypoczynku będą miały za zadanie być przede wszystkim komfortowe i ergonomiczne. Design będzie skupiał się na minimalistycznych, ciekawych, często futurystycznych formach. Będzie dominował styl ukierunkowany na konkretny kolor, a całość aranżacji będzie podporządkowana jednej barwie.

Monochromatyczne wnętrza, a w nich meble wypoczynkowe, różnicować będziemy subtelnymi niuansami kolorystycznymi, takimi jak tonacja czy nasycenie. Nie znaczy to, że strefy wypoczynku będą jedynie w neutralnych barwach, do których przywykliśmy przez ostatnie lata. Oczywiście kochane przez nas beże czy szarości nie znikną, jednak progresywny klimat będziemy tworzyć odcieniami najróżniejszych barw, również tych intensywnych, a subtelne różnice podkreślać będziemy fakturami tkanin obiciowych – prognozuje architektka.

Wciąż blisko natury

W 2022 roku, podobnie jak w ubiegłym, inspiracje do aranżacji salonu płyną z natury. Naturalne materiały, takie jak drewno, kamień, ale też len, bawełna, czy wełna oraz troska o planetę to ugruntowane kierunki, w których stronę podążać będziemy także w tym roku. Dotyczy to również aranżacji strefy wypoczynku, gdzie minimalizm wypiera tłok i kolorystyczny nadmiar, zostawiając miejsce na prostotę i przytulność.

Przede wszystkim sofa musi być wygodna. Po wielu dniach spędzonych w mniejszej lub większej izolacji, wszyscy przekonaliśmy się, że warto zadbać o jakość domowego wypoczynku. Komfort to najważniejszy warunek przy wyborze mebli wypoczynkowych - przekonuje arch. Anna Koszela.

Przytulny minimalizm to trend aranżacyjny, który w bieżącym roku będzie królował na salonach. Sięga on po ciepłą paletę kolorystyczną opartą na barwach ziemi. Złamane biele, beże, szarości i trochę zapomniane już brązy zdominują modne pokoje dzienne, stanowiąc subtelne tło dla pozostałych elementów wyposażenia. Do nich należą przede wszystkim proste w formie meble wypoczynkowe o miłych w dotyku, przytulnych fakturach tapicerek, wykonanych z naturalnych tekstyliów i skór, ale też wyróżniających się obłymi, lekko zaokrąglonymi kształtami.

Powodzeniem cieszą meble o obłych, organicznych kształtach. To przede wszystkim zasługa trendu vintage, który wydaje się utrzymać jeszcze przez najbliższy rok. Wpływa on również na rodzaj tkanin i ich desenie. Triumfy święci skóra, w naturalnych koniakowych brązach, najchętniej ta postarzana lekko impregnowana, nabierająca szlachetnej patyny w czasie normalnego użytkowania. Do wyboru mamy miękkie nubuki, skórę licową, o naturalnej nieco nabłyszczanej fakturze lub siodłową. Ta ostania sprawdzi się, oczywiście, tylko w konkretnych modelach mebli. We wzorach nadal przewodzi nowoczesna geometria, spod znaku art déco – wyjaśnia Anna Koszela.

Nobonobo – piękno mamy w naturze

Ekologia oraz życie bliżej natury to jeden z dominujących trendów wnętrzarskich zarówno w minionym, jak i bieżącym roku. Dla Nobonobo modna sofa to taka, której design nawiązuje do ekologicznego stylu życia i zapewnia komfort na lata. - Działalność firmy od samego początku koncentruje się na produkcji wysokiej jakości mebli tapicerowanych, głównie sof. Do ich projektowania zapraszamy zaś najlepszych rodzimych i zagranicznych designerów. To oni są gwarancją, że meble które dostarczamy na rynek są nie tylko modne, ale funkcjonalne i trwałe, a przez to także proekologiczne – wyjaśnia Tomasz Matejczyk, współzałożyciel marki Nobonobo.

Modne sofy do salonu w duchu eko pokryte są naturalnymi materiałami, takimi jak len czy bawełna o grubym, widocznym splocie oraz utrzymane w neutralnych barwach – beżach, szarościach czy kolorach ziemi. To również minimalistyczne modele na drewnianych nóżkach, które nie tylko wyglądają naturalnie i estetycznie, ale również optycznie dodają pomieszczeniu lekkości. Marka Nobonobo idzie o krok dalej oferując meble tapicerowane, które śmiało można nazwać jako prekursorskie w aranżacji wnętrz - wyznaczające nowe trendy i kierunki. Doskonałym na to przykładem może być komplet wypoczynkowy Wadi, zaprojektowany przez Tomka Rygalika, który wyróżniają tak modne obecnie obłe formy siedzisk i oparć. Utartym schematom wymyka się także kolekcja Margo, do której powstania portugalskiego projektanta - Nelsona de Araújo zainspirowała natura, a konkretnie barwna jesień w jego rodzinnych stronach.

Oferta marki Nobonobo doskonale wpisuj się w aktualne trendy wnętrzarskie w aranżacji strefy wypoczynku w salonie. To nie bycie trendy i na topie definiuje filozofię marki, dla której troska o zrównoważony rozwój, tradycyjne, można wręcz powiedzieć rzemieślnicze podejście do projektowania jest priorytetowe. Chcemy, by meble które produkujemy przede wszystkim spełniały swoją podstawową funkcję – zapewniały komfortowy wypoczynek. Modne wzornictwo to wartość dodana do funkcjonalnego designu i wysokiej jakości mebli, które mają służyć użytkownikom przez lata – dodaje Monika Struska, współzałożycielka marki Nobonobo.

Więcej na https://nobonobo.pl/

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: OKK! PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Finaliści konkursu Young Design 2024 – teraz w DOMOTECE! Biuro prasowe
2024-10-04 | 15:00

Finaliści konkursu Young Design 2024 – teraz w DOMOTECE!

Young Design 2024 to wyjątkowa inicjatywa, której celem jest wsparcie młodych projektantów na ich drodze do sukcesu zawodowego. Tegoroczni finaliści zaprezentowali niezwykle
Dom 25-lecie sofy Indivi
2024-10-04 | 10:30

25-lecie sofy Indivi

Pierwsza w historii sofa modułowa BoConcept cieszy się nieustającą popularnością już od 25 lat. Odkryj historię tego klasycznego projektu i dowiedz się, jak został on udoskonalony w 2024
Dom Targi Nieruchomości w Galerii Jurajskiej
2024-10-03 | 13:00

Targi Nieruchomości w Galerii Jurajskiej

Kupno wymarzonego mieszkania to nie lada wyzwanie. Jeszcze większym może być znalezienie dobrej ekipy remontowej, która wykona pracę na czas, lub urządzenie swojego "M". Z

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Farmacja

Szybko rośnie liczba osób z ostrą infekcją układu oddechowego, w tym grypy. Szczyt zachorowań przypadnie już na drugą połowę października

Centrum e-Zdrowia podaje, że od początku września odnotowano blisko 1,8 mln porad ambulatoryjnych udzielonych z powodu ostrych infekcji układu oddechowego, w tym grypy. Najlepszą metodą walki z chorobą jest szczepionka – najlepiej przyjęta między wrześniem a listopadem. Wciąż jednak na taki krok decyduje się zaledwie kilka procent Polaków, tymczasem grypa jest jedną z 10 najczęstszych przyczyn zgonów u osób powyżej 65. roku życia.

Żywienie

Aleksandra Adamska i Ewelina Adamska-Porczyk: Na Filipinach spałyśmy z karaluchami i innymi robakami. Brakowało nam moskitiery na całe ciało

Chociaż podczas pełnej emocji wyprawy przez Filipiny do Tajwanu nie brakowało trudnych momentów, w których górę brało zmęczenie, to jednak mimo wszelkich niedogodności Aleksandra Adamska i Ewelina Adamska-Porczyk starały się nie narzekać, tylko wyciągać z tej podróży to, co najlepsze. Uczestniczki „Azja Express” przyznają, że nie mogły się przekonać do miejscowego jedzenia, ale za to zachwyciła je aromatyczna kawa. W bagażu zabrakło miejsca na moskitierę, dlatego też z czasem przyzwyczaiły się także do spania w jednym pomieszczeniu z karaluchami.