Komunikaty PR

Modne deski tarasowe. Co wybierają Polacy?

2021-06-18  |  10:20
Biuro prasowe
Kontakt
Aleksandra Stachulska
Home Sweet Home PR

Łowicka 51 lok. 207
02-353 Warszawa
ola|hshpr.pl| |ola|hshpr.pl
880 320 909
hshpr.pl

Deski tarasowe muszą być przede wszystkim trwałe, a więc odporne na kaprysy zarówno pogody, jak i przelotnych mód. Chodzi przecież o oto, by przez długie lata dobrze służyły użytkownikom oraz cieszyły ich oczy. Z tych powodów przed dokonaniem wyboru warto przyjrzeć się klasyce gatunku, ale także prześledzić najważniejsze trendy. Dzisiejsze innowacje będą przecież określały styl nowoczesnego tarasu przez kolejne lata. Razem z ekspertami marki DLH, renomowanego dystrybutora m.in. elementów tarasowych, wyjaśniamy, jakie rozwiązania i dlaczego cieszą się obecnie największą popularnością.

Klasyka zawsze na czasie. Zachwycające deski naturalne

Zrozumiałe są powody, dla których wielu klientów wybiera deski drewniane. Jest to bez wątpienia najszlachetniejszy materiał do budowy tarasów, naturalny i przyjazny człowiekowi. Deski takie pozwalają łatwo zaaranżować otoczenie sprzyjające wypoczynkowi. Stanowią też znakomite tło dla roślin, płóciennych leżaków, wyplatanych mebli. Ponadto pięknie kontrastują z bielą, zielenią i wszystkimi odcieniami błękitu, które na wielu tarasach – także w głębi lądu – przypominają o wakacjach spędzonych pod żaglami, w kajaku albo na plaży.

Wprawdzie z upływem czasu deski naturalne mogą się zmieniać pod wpływem czynników atmosferycznych, jednak odpowiednio pielęgnowane stale cieszą oczy. Ważne jest tu regularne zamiatanie, w razie powstania plam mycie, a także wykonywane raz lub dwa razy do roku olejowanie, które chroni ich pierwotny kolor.

Deski drewniane występują w najróżniejszych odcieniach brązu. Najbardziej nasycone barwy przynoszą gatunki egzotyczne, jak wspaniałe merbau, massaranduba, kempas czy bangkirai, a z gatunków rodzimych – jesion thermo. Średnio nasycone brązy oferują m.in. guyana teak, ipe (lapacho), cumaru i garapa, a także impregnowana sosna. Zachwycające tarasy w jasnych, złocistych odcieniach powstają ze świerka oraz z powszechnie cenionego modrzewia syberyjskiego. Ten ostatni słynie z tego, że jest bardzo trwały i odporny na działanie czynników atmosferycznych, a charakteryzuje się atrakcyjną ceną. Jednocześnie wyróżnia się zachwycającym rysunkiem gęsto ułożonych słojów, który nieraz stanowi największą ozdobę tarasu wykończonego tym materiałem.

Co warto podkreślić, deski tarasowe z każdego z wymienionych gatunków można znaleźć w ofercie marki DLH, która już od 30 lat dostarcza wysokiej jakości drewno od zaufanych dostawców – respektujących zasady zrównoważonej gospodarki leśnej, ochrony lasów i zachowania równowagi w ekosystemach.

Kojący chłód pod stopami. Modne szarości i nowe tekstury

Szarości – od jasnych, srebrzystych, po antracyt – określają koloryt epoki współczesnej. Świetnie wyglądają zestawiane z nie mniej popularną bielą, z ciepłymi odcieniami drewna i z najróżniejszymi wyrazistymi barwami. Nie dziwi więc, że inwestorzy chętnie wprowadzają szarości także na taras – zwłaszcza odkąd pojawiły się deski kompozytowe o takim wybarwieniu. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że produkty te mające w składzie nawet 50% drewna, cechuje wysoka odporność na wilgoć i wahania temperatur, a przez to duża stabilność. Ponadto zastosowana przy ich produkcji technologia skutecznie zapobiega butwieniu, inwazji szkodników czy uszkodzeniom spowodowanym przez silne mrozy. A chcąc sprawnie wyczyścić deski kompozytowe po zimie z ewentualnych zabrudzeń, można bez obaw użyć myjki ciśnieniowej.

W ofercie marki DLH dostępnych jest wiele modeli tarasowych desek kompozytowych w odcieniach szarości i grafitu. Znalazły się w kolekcjach LUNA, DUNA i GALA – z tradycyjnym, choć zróżnicowanym ryflowaniem, dodatkowo innym po jednej i drugiej stronie deski. Niedawno pojawiły się też w nowych kolekcjach SOLID (z jedną stroną gładką, a drugą gęsto żłobioną) i SOLID STRUKTURA (z wyjątkowym rysunkiem słojów drewna). Zwłaszcza te dwie ostatnie kolekcje, wyjątkowe na rynku, warto polecić osobom, które pragną, by ich taras odzwierciedlał najnowsze trendy i kształtował przyszłe mody, a u gości budził zachwyt przyprawiony odrobiną zazdrości. Ponieważ deski z tych dwóch linii mają przekrój pełny, umożliwiają wykonywanie tarasów również o nieregularnym obrysie oraz takich, w których krawędź pozostaje odsłonięta – nie ma tu konieczności montowania listew wykończeniowych.

Piękne i praktyczne. Bestsellery wśród desek kompozytowych

Bardzo wielu z nas marzy o urodzie tarasów z naturalnego drewna, niemniej rośnie popularność desek kompozytowych. Dlaczego? Niektórzy oczekują rozwiązań o podwyższonych walorach funkcjonalnych – tak, by pielęgnacja plenerowego salonu sprowadzała się do szybkich i prostych porządków. Inni z kolei poszukują wariantów bardziej przystępnych cenowo niż gatunki egzotyczne czy modrzew. Na potrzeby jednych i drugich odpowiadają bestsellerowe, wspomniane już kolekcje LUNA i DUNA.

Obie oprócz szarości i grafitu przynoszą trzy odcienie brązu – jasny (teak), rudy (redwood) i czekoladowy (ciemny brąz). Łatwo spośród nich dobrać wariant najlepiej odpowiadający własnemu gustowi, jak i harmonijnie łączący się z architekturą domu. Obie także są czterostronnie szlifowane, wobec czego z doskonałym efektem można wykorzystać dowolną stronę. Dodajmy, że każda z nich po jednej stronie ma widoczne ryflowania szerokimi marginesami wzdłuż obu krawędzi. Po drugiej natomiast LUNA ukazuje takie same marginesy i tylko 11 dość luźno rozłożonych ryfli, DUNA z kolei awangardowy rysunek zaledwie 6 ryfli bez marginesów. Dzięki temu w kreacji niezwykle nowoczesnego tarasu śmiało może iść w zawody z kolekcjami SOLID i SOLID STRUKTURA.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Home Sweet Home PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Geberit weźmie udział w 14. PLGBC Green Building Summit Biuro prasowe
2024-09-27 | 11:10

Geberit weźmie udział w 14. PLGBC Green Building Summit

PLGBC Green Building Summit to jedno z najważniejszych międzynarodowych wydarzeń poświęconych zrównoważonemu budownictwu, architekturze i rynkowi nieruchomości. Najbliższa,
Dom Zamieszkać ze sztuką. Dwupoziomowe mieszkanie po gruntownym remoncie
2024-09-26 | 15:40

Zamieszkać ze sztuką. Dwupoziomowe mieszkanie po gruntownym remoncie

Dom to nie tyle ściany, co ludzie, którzy w nich zamieszkują. Najlepiej o tym świadczy dwupiętrowe mieszkanie dla rodziny, które za sprawą architekt Weroniki Budzichowskiej z To
Dom Neurodesign a jesienne wnętrza - przestrzenie sprzyjające dobremu samopoczuciu
2024-09-26 | 14:00

Neurodesign a jesienne wnętrza - przestrzenie sprzyjające dobremu samopoczuciu

Jesień to idealny moment, by wprowadzić do wnętrz nowe akcenty, które nie tylko ocieplą przestrzeń, ale także – zgodnie z koncepcją neurodesignu – wpłyną na nasze dobre

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Muzyka

Zespół Enej: Na Ziemi mamy skrajności – od suszy po ulewę. Martwi nas, jak będzie wyglądał świat naszych dzieci

Mirosław Ortyński i Piotr Sołoducha z zespołu Enej przyznają, że obawiają się skutków suszy, która negatywnie wpływa na rolnictwo, czy ulewnych opadów deszczu prowadzących do powodzi i podtopień. Niestety klimat się ociepla i coraz częściej mamy do czynienia z ekstremalnymi zjawiskami w pogodzie, a wszystkie anomalie odczuwamy w naszych portfelach. Muzycy zdają sobie więc sprawę z tego, jak ważne jest uzmysłowienie społeczeństwu rangi problemu i propagowanie kultury ekologicznej. Chodzi też o to, aby wzbudzić poczucie odpowiedzialności za stan środowiska, bo lekkomyślność i zaniedbania mogą jeszcze pogorszyć sytuację.

Edukacja

MNiSW wspiera programy badawcze dotyczące żywienia. W planach jest też popularyzacja zdrowej diety

Resort nauki współfinansuje programy, które mają odpowiedzieć na wyzwania związane ze zdrowiem uczniów. Ruszyła właśnie kolejna edycja programu JEŻ – Junior-Edu-Żywienie, w którym rodzice i dzieci będą uczestniczyć w badaniu dotyczącym marnowania żywności. – Innym ważnym i nowatorskim komponentem jest program telewizyjny, który będzie popularyzował zdrowe żywienie – zapowiada Maciej Gdula, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego. Jak podkreśla, to przykład na to, jak wykorzystywać w praktyce wyniki badań naukowych.