„Moja i Twoja nadzieja” w warszawskim liceum
Uczennice Liceum Sióstr Nazaretanek w geście solidarności i wsparcia z ofiarami powodzi, która nawiedziła południową część naszego kraju, nagrały swoją wersję utworu zespołu Hey - „Moja i Twoja Nadzieja”. Piosenki, która w 1997 roku stała się nieformalnym hymnem wspierającym powodzian, dodającym otuchy i nadziei.
Jak mówi jedna z inicjatorek akcji:
„Nie mogłyśmy pozostać obojętne na tragedię, która spotkała tych ludzi i chociaż w 1997 roku nie było nas jeszcze na świecie to piosenka „Moja i Twoja Nadzieja” chyba w świadomości większości Polaków przebiła jako hymn tamtych czasów. Stała się również elementem soundtracku serialu wyprodukowanego kilka lat temu przez jedną z platform - właśnie o powodzi z 1997 roku. Weszłyśmy do naszego szkolnego studia i w kilka godzin nagrałyśmy piosenkę razem z video klipem”
Premiera piosenki w wykonaniu uczennic Liceum Sióstr Nazaretanek połączona jest ze startem zbiórki, z której środki w całości zostaną przekazane na pomoc szkołom, które zostały poszkodowane lub zniszczone przez powódź.
Teledysk możemy obejrzeć w mediach społecznościowych szkoły (Facebook, Instagram, TikTok), a także na kanale YouTube szkoły. Piosenka oraz towarzyszący jej teledysk zostały zrealizowane w Studiu Nazaret, znajdującym się w szkole.
Link do teledysku: https://www.youtube.com/watch?v=DqzUeGkSyjk
To nie pierwsza taka akcja szkoły
W 2022 roku Liceum Sióstr Nazaretanek nagrało swoją wersję piosenki „We are the world”, solidaryzując się wówczas ze swoimi rówieśnikami z Ukrainy. Do akcji udało się zaangażować szkoły m.in. z Filipin, Węgier czy Japonii.
„Cieszymy się, że nasze uczennice pełne empatii same są chętne do tego typu inicjatyw i nie trzeba ich namawiać. Pomoc drugiemu człowiekowi i wrażliwość na krzywdę innych to podstawa naszego człowieczeństwa i chociaż wolałybyśmy, żeby takie akcje nie musiały się odbywać, to jesteśmy bardzo dumne z naszych uczennic” - mówi dyrektor szkoły Sióstr Nazaretanek Lidia Waszkowiak
Niech piosenka nagrana przez uczennice wypełnia nadzieją serca poszkodowanych. Zachęcamy do odtworzenia klipu oraz udziału w zbiórce.
Link do zbiórki: https://zrzutka.pl/3b6p65

Enej z napisem LOVE. To nowa trasa zespołu

BNDK wspiera Oasis w powrocie na scenę...

"Święta cały rok" - Czadoman w duecie z Ciocią Agą
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii


Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Muzyka

Marta Wiśniewska: Konkurs Eurowizji jest odrobinę polityczny i tam są różne dziwne sytuacje. Mam jednak nadzieję, że Justyna Steczkowska rozwali system
Wokalistka zapewnia, że mocno kibicuje Justynie Steczkowskiej w drodze po zwycięstwo w 69. Konkursie Piosenki Eurowizji w Szwajcarii. I choć te zmagania mają drugie dno i nie zawsze liczą się tylko umiejętności wokalne reprezentantów poszczególnych krajów, to Marta Wiśniewska wierzy, że talent i potencjał polskiej gwiazdy będą ponad wszelkimi podziałami. Tancerka zaznacza też, że ona sama nie wzięłaby udziału w tym konkursie.
Konsument
Eksperci apelują do Ministerstwa Zdrowia o zmianę w polityce nikotynowej. Powinna lepiej chronić dzieci i młodzież

Wprowadzanie kolejnych zakazów w ustawie tytoniowej nie przyniesie spodziewanego rezultatu – oceniają lekarze i terapeuci pracujący z osobami uzależnionymi. Według nich należy osobno rozpisać działania rozwiązujące problem na poziomie osób dorosłych, które już palą, i te, które będą nakierowane na ochronę dzieci i młodzieży przed dostępem do wyrobów nikotynowych. Stowarzyszenie Jump93 wraz z przedstawicielami środowisk psychiatrycznych i zdrowia publicznego zaapelowało o systemowe podejście do polityki nikotynowej, z uwzględnieniem potencjału strategii redukcji szkód.
Prawo
Rząd planuje dalsze zmiany w opiece wczesnodziecięcej. Ma to pomóc odwrócić negatywne trendy demograficzne

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej prowadzi prekonsultacje dotyczące dalszych etapów reformy opieki wczesnodziecięcej i podkreśla, że jest to jedno z kluczowych zadań podjętych przez resort. Ma to pomóc w zatrzymaniu negatywnych trendów demograficznych. W 2024 roku w Polsce urodziło się 252 tys. dzieci, czyli o ponad 20 tys. mniej niż w poprzednim roku i najmniej w całym okresie powojennym.