„Moja i Twoja nadzieja” w warszawskim liceum
Uczennice Liceum Sióstr Nazaretanek w geście solidarności i wsparcia z ofiarami powodzi, która nawiedziła południową część naszego kraju, nagrały swoją wersję utworu zespołu Hey - „Moja i Twoja Nadzieja”. Piosenki, która w 1997 roku stała się nieformalnym hymnem wspierającym powodzian, dodającym otuchy i nadziei.
Jak mówi jedna z inicjatorek akcji:
„Nie mogłyśmy pozostać obojętne na tragedię, która spotkała tych ludzi i chociaż w 1997 roku nie było nas jeszcze na świecie to piosenka „Moja i Twoja Nadzieja” chyba w świadomości większości Polaków przebiła jako hymn tamtych czasów. Stała się również elementem soundtracku serialu wyprodukowanego kilka lat temu przez jedną z platform - właśnie o powodzi z 1997 roku. Weszłyśmy do naszego szkolnego studia i w kilka godzin nagrałyśmy piosenkę razem z video klipem”
Premiera piosenki w wykonaniu uczennic Liceum Sióstr Nazaretanek połączona jest ze startem zbiórki, z której środki w całości zostaną przekazane na pomoc szkołom, które zostały poszkodowane lub zniszczone przez powódź.
Teledysk możemy obejrzeć w mediach społecznościowych szkoły (Facebook, Instagram, TikTok), a także na kanale YouTube szkoły. Piosenka oraz towarzyszący jej teledysk zostały zrealizowane w Studiu Nazaret, znajdującym się w szkole.
Link do teledysku: https://www.youtube.com/watch?v=DqzUeGkSyjk
To nie pierwsza taka akcja szkoły
W 2022 roku Liceum Sióstr Nazaretanek nagrało swoją wersję piosenki „We are the world”, solidaryzując się wówczas ze swoimi rówieśnikami z Ukrainy. Do akcji udało się zaangażować szkoły m.in. z Filipin, Węgier czy Japonii.
„Cieszymy się, że nasze uczennice pełne empatii same są chętne do tego typu inicjatyw i nie trzeba ich namawiać. Pomoc drugiemu człowiekowi i wrażliwość na krzywdę innych to podstawa naszego człowieczeństwa i chociaż wolałybyśmy, żeby takie akcje nie musiały się odbywać, to jesteśmy bardzo dumne z naszych uczennic” - mówi dyrektor szkoły Sióstr Nazaretanek Lidia Waszkowiak
Niech piosenka nagrana przez uczennice wypełnia nadzieją serca poszkodowanych. Zachęcamy do odtworzenia klipu oraz udziału w zbiórce.
Link do zbiórki: https://zrzutka.pl/3b6p65

Enej z napisem LOVE. To nowa trasa zespołu

BNDK wspiera Oasis w powrocie na scenę...

"Święta cały rok" - Czadoman w duecie z Ciocią Agą
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Marcelina Zawadzka: Uwielbiam zakupy online. Kiedy mały wieczorem zasypia, to ja mam wtedy czas na przeglądanie ofert w sieci
Odkąd modelka została mamą, zmieniła nawyki zakupowe, ponieważ nie ma czasu ani siły, żeby chodzić po galeriach w poszukiwaniu wszystkiego, co jest jej aktualnie potrzebne. A najwięcej rzeczy kupuje teraz właśnie dla swojego syna, który rośnie w oczach i często trzeba mu chociażby wymieniać garderobę. Marcelina Zawadzka zaznacza, że w sieci zazwyczaj robi zakupy wieczorem, kiedy jej syn już zasypia.
Edukacja
W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.
Psychologia
Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.