Komunikaty PR

Motocykliści zwracają uwagę na zdrowie mężczyzn. Już w niedzielę wyjątkowy rajd

2022-05-20  |  08:00
Biuro prasowe

Prawie 300 motocyklistów, nietuzinkowe maszyny i szczytny cel. W niedzielę, 22 maja, odbędzie się międzynarodowa, charytatywna inicjatywa The Distinguished Gentleman’s Ride (DGR). Jej celem jest między innymi wspieranie profilaktyki raka prostaty. Impreza, oprócz swojej misji, to również wielkie wydarzenie dla fanów dwóch kół. Będzie można podczas niego zobaczyć wiele wyjątkowych maszyn. Miejscem startu i mety warszawskiej edycji jest Centrum Praskie Koneser.

The Distinguished Gentleman’s Ride to impreza, w której każdego roku uczestniczą tysiące motocyklistów z wielu zakątków świata. Tym razem posiadacze klasycznych i customowych maszyn przejadą ulicami miast w ponad 100 krajach – także w Polsce. Ich celem jest propagowanie profilaktyki badań w kierunku wykrywania raka prostaty i przeciwdziałanie fali samobójstw wśród mężczyzn. Uczestnicy wydarzenia, jak na gentlemanów przystaje, będą również ubrani nie w tradycyjne skóry i kevlary, a eleganckie stroje. W ten sposób organizatorzy chcą też przełamywać stereotypy na temat motocyklistów.

–  The Distinguished Gentleman’s Ride organizowany jest już po raz jedenasty. Tylko w ubiegłym roku na całym świecie w imprezie wzięło udział 65 tysięcy motocyklistów, a podczas dobrowolnej zbiórki udało się wówczas zebrać ponad 4 mln dolarów amerykańskich. Cieszymy się, że te fundusze mogą wspierać działania fundacji Movember, której celem jest wspieranie profilaktyki zdrowotnej wśród mężczyzn – mówi Robert Modrak, organizator The Distinguished Gentleman’s Ride w Warszawie.    

Wydarzenie jest również wielką atrakcją dla fanów dwóch kółek. Na starcie i mecie rajdu w Centrum Praskim Koneser, a także podczas samego przejazdu, będą mogli oni oglądać eleganckich motocyklistów i ich nietuzinkowe maszyny.

Promocja zdrowego i aktywnego trybu życia, którego elementem jest profilaktyka zdrowotna, jest dla nas niezwykle ważna. Zwłaszcza w dobie chorób cywilizacyjnych, tak powszechnych w naszym społeczeństwie. Dlatego cieszymy się, że Centrum Praskie Koneser jest częścią The Distinguished Gentleman’s Ride, wspierającego zdrowie mężczyzn – zauważa Monika Piwońska z Centrum Praskiego Koneser.

Pierwsi motocykliści na starcie przejazdu (22 maja, niedziela) zaczną pojawiać się już o godz. 10.00. Na mecie przejazdu uczestnicy powinni zjawić się natomiast ok. godz. 15.00. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Więcej informacji na temat imprez odbywających się w Centrum Praskim Koneser można znaleźć na stronie internetowej koneser.eu oraz w mediach społecznościowych Konesera.  

***

Centrum Praskie Koneser to najczęściej nagradzana inwestycja mixed-use w Polsce i serce odradzającej się warszawskiej Pragi. Usytuowane na terenie XIX-wiecznej fabryki wódki, przywróciło do życia zabytkowe budynki i stworzyło nowy punkt na stołecznej mapie rozrywkowej, gastronomicznej, muzealnej, kulturalnej i zakupowej. Tu można znaleźć wiele restauracji i barów z kuchnią z całego świata: AZIA, Bombaj Masala, Ferment Praski, frankie’s, ORZO, Koneser Grill, Syreni Śpiew, a także unikatowe sklepy i polskie marki, tworzone przez rodzimych producentów, takie jak Mydlarnia Cztery Szpaki czy Centrum Twórcze Przerób-My. Ogólnodostępny plac Konesera, stanowiący rdzeń inwestycji, to miejsce licznych wystaw, targów i różnego rodzaju wydarzeń oraz pokazów artystycznych. Centrum Praskie Koneser to jedno z najważniejszych miejsc na kulturalnej mapie Polski, w którym znajduje się Muzeum Polskiej Wódki, Fundacja Nova Ars Poloniae i nietuzinkowe galerie: Art Sułek Space, Dom ze Sztuką, ToTuart, Leonarda Art Gallery oraz Zwierz.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Choroba kruchych kości wyklucza pacjentów z normalnego życia Biuro prasowe
2024-08-14 | 15:35

Choroba kruchych kości wyklucza pacjentów z normalnego życia

Wielu z nas traktuje bieganie, skakanie i jazdę na rowerze jako nieodłączne elementy dzieciństwa. Są to aktywności, które nie tylko dostarczają radości, ale także
Zdrowie Profilaktyka jako ważny krok przed wakacyjnymi podróżami
2024-08-14 | 01:00

Profilaktyka jako ważny krok przed wakacyjnymi podróżami

Zgodnie z wykonanymi w 2023 badaniami Instytutu IQS, jedynie 44% Polaków wykonuje regularne badania profilaktyczne. Tymczasem, wiele chorób, szczególnie we wczesnych stadiach
Zdrowie Wakacje od pracy – nie od zdrowia
2024-08-13 | 19:00

Wakacje od pracy – nie od zdrowia

Lato kojarzy się nam z odprężeniem, odpoczynkiem i jest to jak najbardziej dobre skojarzenie. Jednak, w myśl powiedzenia „lepiej zapobiegać, niż leczyć”

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Bogumiła Wander

Bogumiła Wander: Bardzo tęsknię za telewizją, oglądam bez przerwy. Żałuję, że tak wcześnie odeszłam z pracy

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Bogumiły Wander, jednej z najbardziej cenionych postaci polskiego świata medialnego. Z tej okazji pragniemy podzielić się z Państwem jednym z ostatnich wywiadów, jakich udzieliła naszej redakcji.

Media

Ochrona środowiska

Miasta walczą z upałami. Jedną ze skutecznych metod jest malowanie dachów budynków na biało

Pomalowanie dachów budynków na biało lub pokrycie ich odblaskową powłoką może się przyczynić do schłodzenia temperatury w dużych, gęsto zaludnionych miastach o ponad 1°C. Białe dachy są pod tym względem skuteczniejsze nawet niż pokryte roślinnością zielone dachy czy panele słoneczne – pokazało badanie przeprowadzone w Londynie przez naukowców z UCL. – Pomalowanie dachu na biało jest bardzo tanie i proste, nie trzeba niczego zmieniać w strukturze budynku – wskazuje główny autor badania, dr Oscar Brousse z UCL Bartlett School Environment, Energy & Resources.

Problemy społeczne

Rządowy program refundacji in vitro może poprawić statystyki dzietności. W Polsce spadek liczby urodzeń sukcesywnie się pogłębia

W 2023 roku urodziło się 272 tys. dzieci – o 33 tys. mniej niż jeszcze rok wcześniej i zarazem najmniej od końca II wojny światowej. Wskaźnik dzietności plasuje się dużo poniżej wartości, która gwarantuje zastępowalność pokoleń, a przyrost naturalny już od lat pozostaje ujemny. W poprawie tych statystyk może pomóc działający od czerwca br. rządowy program refundacji in vitro. – Z doświadczeń międzynarodowych wiemy, że takie programy pozytywnie wpływają na dzietność i zwiększają ją w sposób znaczny – mówi Michał Modro, radca prawny zajmujący się obszarem zdrowia. Jak wskazuje, oprócz refundacji samej procedury potrzebna jest też jednak szersza edukacja społeczeństwa, bo w Polsce stygmatyzacja par, które zdecydowały się na in vitro oraz dzieci poczętych tą metodą, wciąż jest dość częstym problemem.