MTI-Furninova - Cenny skandynawski umiar
KL Media
ul. Dębowa 7B
96-300 Żyrardów
k.lobejko|klmedia.pl| |k.lobejko|klmedia.pl
519110241
www.klmedia.pl
Cenny skandynawski umiar
Styl skandynawski we wnętrzach od dekad cieszy się ogromnym powodzeniem i rozwija się w wielu kierunkach, obejmując aranżacje z elementami folkowymi, retro czy industrialnymi. Dzięki temu wpisują się w ten trend różne meble, nawet takie, które na pierwszy rzut oka wcale nie kojarzą się z designem dalekiej północy Europy.
„Skrojony na miarę” według indywidualnych potrzeb, praktyczny i przytulny – tak o stylu skandynawskim mówią i projektanci, i użytkownicy. Priorytetem aranżacyjnym dla zwolenników wnętrz „made in Skandynawia” jest wykreowanie ciepłej, gościnnej atmosfery przy jednoczesnym w miarę powściągliwym doborze dodatków i elementów dekoracyjnych. Łatwo przesadzić – albo przeładować wnętrza niepotrzebnymi bibelotami i sprzętami, albo zamiast rodzinnego domu stworzyć zimne, zbyt minimalistyczne wnętrza. A w tym przypadku praktyczność i dekoracyjność powinny iść w parze, harmonijnie się uzupełniać i być wzajemnie uzasadnione.
W „skandynawskim” wystroju wnętrza bardzo dużo zależy od mebli, zwłaszcza tych, na których najczęściej skupia się uwaga mieszkańców i gości. Chodzi oczywiście o sofy i fotele. Meble wypoczynkowe zajmują sporo miejsca, dlatego mają znaczący wpływ na charakter aranżacji. Jakie one powinny być, aby wpisały się w styl skandynawski? Najczęściej powtarzanym określeniem mebli w tym stylu jest prostota. I to się zgadza, ale są granice tej prostoty. Wyznacza je z jednej strony minimalizm, a z drugiej – wygoda.
Zarówno sofy, jak i fotele, które sprawdzą się w tego typu aranżacji, powinny być wykonane z największą pieczołowitością, z wykorzystaniem naturalnych materiałów, takich jak drewno i tkaniny – np. filc, len, wełna i bawełna. Wysoka jakość wykonania sof MTI Furninova, jak na przykład „Chantal”, „Copenhagen”, „Revival LC” czy „Salma” i „Smile”, oraz ich design nawiązujący do swobody i przytulności, przekonują, że stanowią one doskonały wybór do wnętrz w stylu skandynawskim. Świetnie wkomponują się również fotele tej marki, m.in. te nawiązujące swoim charakterem do uszaków – „Cognac”, „Ellen”, „Evelyn” czy „Jolyn”. Jednak nie tylko tego typu modele nadają się do skandynawskich aranżacji. W zależności od pozostałych elementów we wnętrzu, świetnie sprawdzi się też inny design foteli i tapicerowanych krzeseł. Wato przyjrzeć się oryginalnemu wzornictwu modeli „Carmen”, „Dione”, „Layla”, „Olive”, „Oscar” czy „Palome”. To meble różnorodne stylistycznie, a jednak pasujące do wystroju rodem ze Szwecji czy Norwegii. Jedynym warunkiem jest właściwy dobór kolorystyki zarówno obicia, jak i podstawy – konstrukcji.
Pojęcie „styl skandynawski” jest dość pojemne i elastyczne. Ta sama zasada dotyczy mebli w takich aranżacjach. Wkomponują się w nie na pewno jasne, naturalne tapicerki, zarówno na wysokich toczonych drewnianych nóżkach, jak też o zabudowanej podstawie przykrytej tkaniną. Kształty raczej o miękkich i zaokrąglonych liniach, sugerujące swobodę i komfort. Sofy i fotele skromne ale wygodne – często wyposażone w poduchy, wałki i jaśki. Wkomponowane w przestronne, pełne światła i roślinności wnętrza, uzupełnione o niezbyt wiele – kilka, za to dobrze dobranych dekoracji – wpiszą się w klimat i będą współtworzyć skandynawski styl.

Gdzie przechować rzeczy? Praktyczne rozwiązania na różne życiowe sytuacje

Jak wybrać idealną szklarnię ogrodową? Poradnik dla początkujących

BLIKUJ na raty w IKEA! Nowy sposób płatności dostępny w całej Polsce
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Marcelina Zawadzka: Uwielbiam zakupy online. Kiedy mały wieczorem zasypia, to ja mam wtedy czas na przeglądanie ofert w sieci
Odkąd modelka została mamą, zmieniła nawyki zakupowe, ponieważ nie ma czasu ani siły, żeby chodzić po galeriach w poszukiwaniu wszystkiego, co jest jej aktualnie potrzebne. A najwięcej rzeczy kupuje teraz właśnie dla swojego syna, który rośnie w oczach i często trzeba mu chociażby wymieniać garderobę. Marcelina Zawadzka zaznacza, że w sieci zazwyczaj robi zakupy wieczorem, kiedy jej syn już zasypia.
Edukacja
W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.
Psychologia
Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.