Murapol Forum – wyjątkowy projekt mieszkaniowy w Nowym Centrum Łodzi
Przy ul. Targowej w Łodzi powstanie kolejna nowoczesna inwestycja Grupy Murapol, dewelopera dobrze znanego na tutejszym rynku nieruchomości. Przedsięwzięcie deweloperskie Murapol Forum zostało zaprojektowane w jednym z najbardziej prestiżowych miejsc na mapie miasta. Miejsca, które umiejętnie łączy ze sobą historię i nowoczesność. W ramach projektu Grupa Murapol wprowadza do oferty 480 lokali mieszkalnych w dwóch 7- i 10-piętrowych budynkach.
Murapol Forum stanie się częścią miejskiej przestrzeni łączącej nie tylko funkcje mieszkaniowe, ale też kulturalne i komercyjne, jednocześnie zachowując historyczną tkankę oraz pamięć o przemysłowej potędze Łodzi. Inwestycja powstanie bowiem w miejscu dawnej fabryki kapeluszy Hermana Schlee, która funkcjonowała tutaj od XIX wieku – projekt zakłada zachowanie zabytkowych zabudowań, m.in. pofabrycznego komina. Lokalizacja osiedla na terenie Nowego Centrum Łodzi, zaledwie 15 minut spacerem od słynnej ul. Piotrkowskiej, sprawia, że przyszli mieszkańcy będą mieli w zasięgu ręki szereg atrakcji w postaci restauracji, knajp, sklepów, a nawet kompleksu EC1 Łódź, które składa się m.in. z Centrum Nauki i Techniki, Planetarium, Centrum Kultury Filmowej czy kina. Dużym atutem Murapol Forum będzie również bezpośrednie sąsiedztwo dworca Łódź Fabryczna, a dzięki projektowi „łódzkiego metra” mieszkańcy będą mogli dotrzeć w zaledwie kilka minut na stację Łódź Widzew, Łódź Polesie czy Łódź Kaliska.
- Choć Murapol Forum usytuowaliśmy w ścisłym centrum miasta, stanowiącym zagłębie rozrywki i handlu w Łodzi, to odnajdą się tu również seniorzy, studenci czy rodziny z dziećmi. Śródmieście oferuje dostęp do wielu miejskich zieleńców – najbliżej inwestycji znajduje się m.in. park Sienkiewicza, park Moniuszki czy park Staszica. Dodatkowo, w okolicy osiedla funkcjonują placówki edukacyjne: żłobki, przedszkola, szkoły podstawowe i licea ogólnokształcące. Warto wspomnieć, że Łódź to także jedno z czołowych miast akademickich. Kilkunastominutowym spacerem dotrą do uczelni studenci Uniwersytetu Łódzkiego czy Społecznej Akademii Nauk. Murapol Forum to atrakcyjna propozycja również z inwestycyjnego punktu widzenia – mówi Łukasz Tekieli, dyrektor ds. sprzedaży w Grupie Murapol.
Grupa Murapol zaprojektowała w ramach inwestycji 480 lokali w dwóch 7- i 10-piętrowych budynkach, które swoją architekturą będą przywoływać na myśl epokę industrializacji. Kompaktowe układy 1-, 2-, 3-, 4- i 5-pokojowych mieszkań o metrażach od 25 do 96 mkw. odpowiedzą na zróżnicowane potrzeby nabywców. Na parterach obiektów powstaną też 34 lokale usługowe, które zapewnią mieszkańcom podstawową infrastrukturę handlowo-usługową, , a w podziemnych kondygnacjach garaże dla zmotoryzowanych mieszkańców. Deweloper zdaje sobie sprawę, że dodatkowa, prywatna przestrzeń w wielorodzinnych inwestycjach mieszkaniowych jest na wagę złota, dlatego właściciele lokali na parterach będą mieli do dyspozycji tarasy z zielonymi ogródkami o powierzchni nawet 97 mkw., a do mieszkań na piętrach przynależeć będą przestronne balkony, loggie lub tarasy o powierzchni nawet 52 mkw. Prestiż projektu podkreśli też wysoki standard wykończenia części wspólnych w budynkach z wykorzystaniem trwałych i stonowanych materiałów, estetycznych skrzynek pocztowych, dużych luster i energooszczędnej oprawy liniowej LED.
Nieodłącznym elementem nowoczesnych inwestycji Grupy Murapol jest również pakiet eco. Mieszkania w Murapol Forum zostaną wyposażone w standardzie w pakiety antysmogowe, które zapewnią świeże powietrze we wnętrzach, a Home Management System, zaszyty w murach budynków, umożliwi mieszkańcom korzystanie z najnowocześniejszych technologii inteligentnego domu. Miłośnicy niskoemisyjnych środków transportu docenią obecność stacji ładowania aut elektrycznych oraz stojaków i boksów rowerowych na terenie inwestycji.
Autorem projektu architektonicznego inwestycji jest Murapol Architects Drive SA – pracownia projektowa należąca do Grupy Murapol.
Zgodnie z obecnym harmonogramem realizacji, prace budowlane na terenie inwestycji rozpoczną się w drugim kwartale 2024 r.
Murapol Forum to już ósmy projekt mieszkaniowy dewelopera na terenie Łodzi. W inwestycjach Murapol Widzew i Murapol Apartamenty Piłsudskiego przy al. Marsz. J. Piłsudskiego oraz w oddanych do użytkowania 19 obiektach Murapol Nowej Przędzalni przy ul. Wróblewskiego powstało dotychczas blisko 2,8 tys. mieszkań. Obecnie w łódzkiej ofercie Grupy Murapol znajdują się, oprócz Murapol Forum, inwestycje Murapol Agosto przy ul. 6 Sierpnia, Murapol Argentum przy ul. Srebrzyńskiej, Murapol Osiedle Faktoria przy ul. 1 Maja, Murapol Osiedle Filo przy ul. Wołowej i ostatni budynek Murapol Nowej Przędzalni, w których łącznie zamieszka kolejnych 4,3 tys. łodzian.

Dlaczego doświadczeni inwestorzy wolą lokować kapitał w apartamenty premium, niż w nieruchomości z segmentu popularnego?

Rośnie przekonanie, że ceny nieruchomości mogą spadać. Przynajmniej te ofertowe

Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Moda

Krzysztof Skórzyński: Lubimy mówić, że dbamy o środowisko i dajemy rzeczom drugie życie. A potem idziemy do galerii i kupujemy nowe ubrania
Z obserwacji dziennikarza wynika, że choć niektóre firmy promują swoje działania i produkty jako ekologiczne, to zdarza się, że rzeczywistość jest zgoła inna. Podobnie jest z osobami z naszego otoczenia. Bywa, że głośno mówią o recyklingu, a jednocześnie ślepo gonią za modą i wciąż kupują nowe ubrania, dodatki czy elementy wyposażenia wnętrz. Krzysztof Skórzyński i Kajra zapewniają jednak, że zależy im na tym, by nie zanieczyszczać środowiska kolejnymi odpadami, dlatego są zwolennikami ponownego wykorzystywania różnych rzeczy.
Ochrona środowiska
Rynki materiałów biodegradowalnych i biopochodnych będą rosły w szybkim tempie. W Polsce dopiero raczkują

Rynek biodegradowalnych tworzyw sztucznych do 2031 roku ponad trzykrotnie zwiększy swoje obroty. Również tworzywa biopochodne są coraz częściej rozwijane i wykorzystywane. Choć rynki na świecie notują dynamiczny rozwój, napędzany nie tylko świadomością klientów, ale też surowymi przepisami środowiskowymi, w Polsce ten potencjał jest wykorzystywany szczątkowo. Tymczasem biotworzywa mogą z powodzeniem zastąpić większość materiałów syntetycznych.
Muzyka
Marta Wiśniewska: Konkurs Eurowizji jest odrobinę polityczny i tam są różne dziwne sytuacje. Mam jednak nadzieję, że Justyna Steczkowska rozwali system

Wokalistka zapewnia, że mocno kibicuje Justynie Steczkowskiej w drodze po zwycięstwo w 69. Konkursie Piosenki Eurowizji w Szwajcarii. I choć te zmagania mają drugie dno i nie zawsze liczą się tylko umiejętności wokalne reprezentantów poszczególnych krajów, to Marta Wiśniewska wierzy, że talent i potencjał polskiej gwiazdy będą ponad wszelkimi podziałami. Tancerka zaznacza też, że ona sama nie wzięłaby udziału w tym konkursie.