Music Stories: kategoria z suspensem, a do tego prawdziwie międzynarodowa.
Be Communications S.C.
Kijowska 5
03-738 Warszawa
a.litwinska@becomms.pl
+48 669 404 434
www.becomms.pl
9. edycja programu Papaya Young Creators.
Klip dla utworu muzycznego, który jeszcze nie miał premiery? Dlaczego nie?
Music Stories: kategoria z suspensem, a do tego prawdziwie międzynarodowa
Chcesz stworzyć teledysk dla gwiazdy polskiej sceny muzycznej, takiej jak Igo czy Paulina Przybysz? A może bliżej Ci do wschodzącej gwiazdy europejskiej sceny rapowej, która w swoich kawałkach łączy brzmienia neo-soul, grime albo do eksperymentalnych i organicznych dźwięków w cyfrowej aranżacji? W tegorocznej edycji Papaya Young Creators każdy znajdzie coś dla siebie.
Music Stories to jedna ze sztandarowych kategorii konkursu Papaya Young Creators, w której, w przeciwieństwie do pozostałych kategorii, należy przygotować nie pomysł na reklamę, ale koncepcję video-klipu. W tym roku uczestnicy mogą zgłaszać swoje pomysły dla pięciu zupełnie różnych artystów z polski i zagranicy. Autorki i autorzy propozycji powinni oczywiście nawiązać oraz autorsko zinterpretować utwory muzyczne znanych artystów. Ale czy to ogranicza kreatywność twórców?
Doświadczenie pokazuje, że nie. Music Stories to kategoria, która od czterech edycji przyciąga coraz większą liczbę pomysłów. Zaangażowani w konkurs artyści dzielą się przestrzenią swojej twórczości, aby ukazać i rozwijać twórczość osób startujących w konkursie. W historii Papaya Young Creators, uczestnicy i uczestniczki stworzyli już teledyski dla gwiazd takich jak Kayah, Krzysztof Zalewski, Karaś i Rogucki, Skubas czy Barbara Wrońska. W tym roku obok artystów z Polski: IGO (Igora Walaszka), Pauliny Przybysz czy BRK ft. Udoo, po raz pierwszy w historii kategorii teledyski można też tworzyć dla artystów zagranicznych.
IGO prezentuje się z utworem „I need no love”. Artysta tworzący obraz do tej piosenki może pytać „czy aby na pewno?” Paulina Przybysz oferuje interpretację utworu pod tytułem „Wracając”, który nie miał jeszcze swojej premiery a w panelu konkursowym znajduje się jego wersja demo. Osoba, która zdecyduje się zaproponować koncepcję klipu ma szansę debiutować wraz z artystką. Bardzo wyraźne zaproszenie do współpracy „tu i teraz” dla młodych twórców kieruje BRK ft. Udoo, ponieważ tytuł jego utworu to „Let’s do it now”.
Międzynarodowa reprezentacja artystów to Hellwana, wychowana w Wielkiej Brytanii wokalistka i wschodząca gwiazda czeskiej i słowackiej sceny rapowej oraz hiszpański duet występujący pod nazwą Jansky. Hellwana w swoich kawałkach łączy brzmienia neo-soul, grime i trap ze zmysłowym wokalem i jasnymi, wznoszącymi się liniami gitary, a duet Jansky wykorzystuje eksperymentalne organiczne dźwięki w cyfrowej aranżacji, flety i…poezję. Warto sprawdzić ich ostatni projekt, Insecta Dance Music, który opiera się na śpiewających owadach z Majorki.
Wszystkie utwory w wersji audio są dostępne po zalogowaniu w panelu uczestnika na stronie www.papayayoungdirectors.com Można to zrobić do 28 lutego br.

Enej z napisem LOVE. To nowa trasa zespołu

BNDK wspiera Oasis w powrocie na scenę...

"Święta cały rok" - Czadoman w duecie z Ciocią Agą
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Podróże

Qczaj: W te wakacje planuję zwiedzić sporą część Stanów Zjednoczonych. Pojadę z siostrą do Yellowstone
W Stanach Zjednoczonych trener zamierza spędzić co najmniej miesiąc. Jak zaznacza, szczególnie marzy o tym, by zobaczyć Park Narodowy Yellowstone – miejsce, które zafascynowało go po obejrzeniu popularnego serialu. Qczaj planuje też zabrać mamę na wycieczkę samochodową po atrakcyjnych trasach USA. Pielęgnowanie relacji rodzinnych jest dla niego niezwykle ważne, dlatego chce efektywnie spędzić czas z bliskimi tak, by po wakacjach pozostały im miłe wspomnienia.
Nauka
Dog parenting jest skutkiem szerszych zmian społecznych. U źródeł rosnąca samotność i trudności w budowaniu relacji [DEPESZA]

Naukowcy z Uniwersytetu Loránda Eötvösa w Budapeszcie uważają, że dzięki specyficznym cechom wyglądu niektórych psów, zachowaniom komunikacyjnym zbliżonym do niemowląt i zależności od człowieka mogą one budzić w nas instynkt opiekuńczy porównywalny z tym, jaki wywołują dzieci. Obserwowane w bogatych i rozwiniętych krajach zjawisko dog parentingu budzi wiele kontrowersji, ale zdaniem naukowców nie ma ono wpływu na rodzicielstwo.
Podróże
Maciej Dowbor: Mamy dom w Hiszpanii i tam odpoczywamy, ale na co dzień mieszkamy w Polsce. Tu pracujemy, płacimy podatki, a nasze córki chodzą do szkoły

Prezenter zaznacza, że co prawda wraz ze swoją żoną kupili dom w Hiszpanii, to jednak większość czasu spędzają w Polsce. Tutaj bowiem mają pracę, a ich córki chodzą do miejscowych szkół. Maciej Dowbor zdradza też, że dużo lepiej funkcjonuje mu się w naszym kraju. Tu realizuje większość swoich projektów zawodowych, natomiast możliwość wyjechania z dala od Warszawy pomaga mu się wyciszyć, odpocząć od zgiełku i nabrać do wszystkiego dystansu.