Music Stories: kategoria z suspensem, a do tego prawdziwie międzynarodowa.
Be Communications S.C.
Kijowska 5
03-738 Warszawa
a.litwinska|becomms.pl| |a.litwinska|becomms.pl
+48 669 404 434
www.becomms.pl
9. edycja programu Papaya Young Creators.
Klip dla utworu muzycznego, który jeszcze nie miał premiery? Dlaczego nie?
Music Stories: kategoria z suspensem, a do tego prawdziwie międzynarodowa
Chcesz stworzyć teledysk dla gwiazdy polskiej sceny muzycznej, takiej jak Igo czy Paulina Przybysz? A może bliżej Ci do wschodzącej gwiazdy europejskiej sceny rapowej, która w swoich kawałkach łączy brzmienia neo-soul, grime albo do eksperymentalnych i organicznych dźwięków w cyfrowej aranżacji? W tegorocznej edycji Papaya Young Creators każdy znajdzie coś dla siebie.
Music Stories to jedna ze sztandarowych kategorii konkursu Papaya Young Creators, w której, w przeciwieństwie do pozostałych kategorii, należy przygotować nie pomysł na reklamę, ale koncepcję video-klipu. W tym roku uczestnicy mogą zgłaszać swoje pomysły dla pięciu zupełnie różnych artystów z polski i zagranicy. Autorki i autorzy propozycji powinni oczywiście nawiązać oraz autorsko zinterpretować utwory muzyczne znanych artystów. Ale czy to ogranicza kreatywność twórców?
Doświadczenie pokazuje, że nie. Music Stories to kategoria, która od czterech edycji przyciąga coraz większą liczbę pomysłów. Zaangażowani w konkurs artyści dzielą się przestrzenią swojej twórczości, aby ukazać i rozwijać twórczość osób startujących w konkursie. W historii Papaya Young Creators, uczestnicy i uczestniczki stworzyli już teledyski dla gwiazd takich jak Kayah, Krzysztof Zalewski, Karaś i Rogucki, Skubas czy Barbara Wrońska. W tym roku obok artystów z Polski: IGO (Igora Walaszka), Pauliny Przybysz czy BRK ft. Udoo, po raz pierwszy w historii kategorii teledyski można też tworzyć dla artystów zagranicznych.
IGO prezentuje się z utworem „I need no love”. Artysta tworzący obraz do tej piosenki może pytać „czy aby na pewno?” Paulina Przybysz oferuje interpretację utworu pod tytułem „Wracając”, który nie miał jeszcze swojej premiery a w panelu konkursowym znajduje się jego wersja demo. Osoba, która zdecyduje się zaproponować koncepcję klipu ma szansę debiutować wraz z artystką. Bardzo wyraźne zaproszenie do współpracy „tu i teraz” dla młodych twórców kieruje BRK ft. Udoo, ponieważ tytuł jego utworu to „Let’s do it now”.
Międzynarodowa reprezentacja artystów to Hellwana, wychowana w Wielkiej Brytanii wokalistka i wschodząca gwiazda czeskiej i słowackiej sceny rapowej oraz hiszpański duet występujący pod nazwą Jansky. Hellwana w swoich kawałkach łączy brzmienia neo-soul, grime i trap ze zmysłowym wokalem i jasnymi, wznoszącymi się liniami gitary, a duet Jansky wykorzystuje eksperymentalne organiczne dźwięki w cyfrowej aranżacji, flety i…poezję. Warto sprawdzić ich ostatni projekt, Insecta Dance Music, który opiera się na śpiewających owadach z Majorki.
Wszystkie utwory w wersji audio są dostępne po zalogowaniu w panelu uczestnika na stronie www.papayayoungdirectors.com Można to zrobić do 28 lutego br.

Enej z napisem LOVE. To nowa trasa zespołu

BNDK wspiera Oasis w powrocie na scenę...

"Święta cały rok" - Czadoman w duecie z Ciocią Agą
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Mika Urbaniak: Cały czas tworzę i mam w szufladzie dużo utworów. Teraz kończę moją nową płytę i mam nadzieję, że znowu sporo się będzie wokół mnie działo
Artystka pracuje właśnie nad nową płytą, która ma się ukazać jesienią. Będzie to piąty album w jej karierze i powrót po sześciu latach przerwy. Zwiastunem tego wydawnictwa jest singiel „Co masz na myśli?”. Mika Urbaniak zaznacza, że nowe kompozycje odzwierciedlają jej przemyślenia na temat miłości, siły, nadziei i odnajdywania siebie, a także pułapek przemysłu muzycznego, w którym – jej zdaniem, kobiety radzą sobie coraz lepiej i są bardziej pewne siebie. Jeśli natomiast chodzi o warstwę muzyczną tego krążka, to oprócz powrotu do hip-hopowych korzeni, będzie także można usłyszeć wpływy funku i popu.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Farmacja
Endometrioza przez lata pozostawała lekceważonym problemem. Mimo że cierpi na nią 14 mln kobiet w Europie

Coraz więcej państw UE kompleksowo zaczyna się zajmować problemem endometriozy. W tej grupie państw jest także Polska, która od lipca wprowadziła nowy model bezpłatnej diagnostyki i opieki dla pacjentek z tą chorobą oznaczającą dla nich życie z chronicznym bólem. Podczas ubiegłotygodniowej debaty w Parlamencie Europejskim europosłowie wezwali Komisję Europejską do większej inicjatywy na forum unijnym: opracowania strategii walki z endometriozą i skierowania większych środków na badania nad tą chorobą.