Komunikaty PR

Muzyczne drag show o HIV we Wrocławiu

2024-03-25  |  10:10
Biuro prasowe
Kontakt
Mariola Sarnowska
Alfa Communications

ul. Bonifraterska 17 lok.675
00-203 Warszawa
mariola.biedrzycka|alfacommunications.pl| |mariola.biedrzycka|alfacommunications.pl
502213047
www.alfacommnunications.pl
Do pobrania docx ( 0.49 MB )

Już w najbliższą sobotę we wrocławskim klubie Surowiec (ul. Ruska 46A) wystąpią polskie drag queens: Zicola, Aurora oraz Ciotka Aktywistka. Oprócz zapewnienia publiczności świetnej zabawy, ich występy mają na celu zwrócenie uwagi na profilaktykę HIV/AIDS. To bardzo ważna akcja: zgodnie z danymi NIZP PZH–PIB, liczba odnotowywanych w Polsce zakażeń HIV ciągle rośnie. Według wstępnych danych w 2023 roku wykryto w naszym kraju wirusa u niemal 3 tysięcy osób – to niestety rekord. A licznik bynajmniej się nie zatrzymuje. Do 15 marca tego roku zanotowano niemal pół tysiąca nowo wykrytych zakażeń HIV! Akcja edukacyjna drag queens realizowana jest dzięki grantowi otrzymanemu przez organizatorów – Zjednoczenie Pozytywni w Tęczy – w konkursie Pozytywnie Otwarci.

Akcja „Nie bądź tępy!”, w ramach której odbędzie się wrocławski pokaz 30 marca to jednak nie tylko występy, które oprócz Wrocławia zaplanowane są m.in. w Olsztynie, Krakowie, Łodzi, Katowicach czy Bydgoszczy. To również konkursy, gadżety promujące projekt oraz profil na Facebooku o nazwie „Nie bądź tępy! N=N”. A wszystko, aby nakłaniać do bezpieczniejszych zachowań, testowania w kierunku HIV, a w razie zakażenia – podejmowania skutecznego leczenia.

Ambasadorka akcji, drag queen Zicola, tak o niej opowiada: „Osobiste zaangażowanie performerek i występy w licznych miastach umożliwiają dotarcie do odbiorców w całej Polsce. Będziemy mówić o bezpiecznym seksie, ale też o potrzebie testowania i o tym, jak wygląda leczenie – skuteczne i nie bardziej problematyczne niż w przypadku innych chorób przewlekłych. Wierzę, że nasza akcja przyniesie wymierne efekty”.

Przy okazji wydarzenia 30 marca w klubie Surowiec warto wspomnieć o wrocławskim Punkcie Konsultacyjno-Diagnostycznym prowadzonym przez Stowarzyszenie Podwale Siedem przy ul. Wszystkich Świętych 2. Można w nim, jak w każdym Punkcie Konsultacyjno-Diagnostycznym w Polsce, bezpłatnie, bez recepty i anonimowo wykonać test na HIV. Doradcy pracujący we wrocławskim punkcie zapraszają od poniedziałku do piątku od 16:00 do 20:00. Rozmawiać z nimi można po polsku, angielsku, hiszpańsku, ukraińsku i rosyjsku. Adresy PKD w innych miastach można znaleźć na stronie Krajowego Centrum ds. AIDS oraz na portalu leczhiv.pl.

„Nie pokonaliśmy jeszcze epidemii HIV. Przeciwnie. Ona się w Polsce dopiero rozwija. A przecież przed HIV można się skutecznie bronić. Można też z tym wirusem prowadzić normalne życie, ale trzeba o zakażeniu wiedzieć i zdecydować się na terapię. O tym właśnie będą w ramach projektu Pozytywnych w Tęczy mówić polskie drag queens, którym już teraz gorąco za te działania dziękuję” – powiedział Paweł Mierzejewski z Gilead Sciences, koordynator programu Pozytywnie Otwarci.

 

***

Konkurs Pozytywnie Otwarci

Konkurs Pozytywnie Otwarci to najstarszy nieprzerwanie działający projekt grantowy skupiający się na edukacji i profilaktyce zakażeń HIV, a także promocji wiedzy o możliwościach normalnego życia z wirusem. Konkurs otwarty jest dla instytucji, które chciałyby prowadzić lub już prowadzą programy w obszarach edukacji i aktywizacji, a także profilaktyki i diagnostyki HIV/AIDS. Partnerami Programu są Prezydent m.st. Warszawy, Krajowe Centrum ds. AIDS, Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego – PZH, „Służba Zdrowia”, wydawnictwo Termedia oraz firma Gilead Sciences, która od 2011 roku przeznaczyła niemal 3 miliony złotych na granty pozwalające realizować projekty konkursowe.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Alfa Communications
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Droga Basi Gołubowskiej do diagnozy ALS i nadziei na życie Biuro prasowe
2025-05-08 | 17:00

Droga Basi Gołubowskiej do diagnozy ALS i nadziei na życie

Kampania edukacyjna „Sto żyć. ALS” Stowarzyszenia Dignitas Dolentium przedstawia poruszającą historię Barbary Gołubowskiej, pacjentki z SOD1-ALS. Stwardnienie zanikowe
Zdrowie Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy
2025-03-26 | 19:00

Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy

Strach, bóle i skurcze mięśni nie dawały Monice spać. Zaczęła długą wędrówkę po lekarzach w poszukiwaniu diagnozy. – Nie zliczę, ile było tych wizyt,
Zdrowie Rada Przedsiębiorców apeluje o uchwalenie przepisów zmieniających zasady wypłat zasiłku chorobowego
2025-03-12 | 06:00

Rada Przedsiębiorców apeluje o uchwalenie przepisów zmieniających zasady wypłat zasiłku chorobowego

Z apelem o jak najszybsze uchwalenie przepisów, zgodnie z którymi Zakład Ubezpieczeń Społecznych przejąłby wypłatę zasiłku chorobowego już od pierwszego dnia

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Moda

Klaudia Zioberczyk: Doszłam już do takiego momentu, że jak wchodzę do sklepu, to mówię: wcale tego nie potrzebuję. Teraz stawiam na jakość, a nie na ilość

Modelka zdaje sobie sprawę z tego, że trzeba być bardzo ostrożnym, by nie dać się nabrać na różne sztuczki marketingowe, nie ulegać czarowi wyprzedaży i promocji, a zamiast tego kompletować swoją garderobę z ponadczasowych zestawów, które będzie można wykorzystać na różne okazje. Klaudia Zioberczyk uważa, że greenwashing, czyli wywoływanie u konsumentów poszukujących towarów eko mylnego wrażenia, że oferowany produkt taki właśnie jest, to nieuczciwa praktyka. Temu zjawisku postanowiła więc dokładnie się przyjrzeć w swojej pracy magisterskiej.

Konsument

Możliwość zakupu online może zachęcić kolejne grupy Polaków do ubezpieczeń zdrowotnych. Dziś korzysta z nich już prawie 5,5 mln osób

Polska jest jednym z liderów Europy w obszarze cyfryzacji sektora usług medycznych. Świadczą o tym m.in. popularność elektronicznych narzędzi zapewniających dostęp do danych zdrowotnych, e-recept czy wirtualna diagnostyka. Polacy są też otwarci na innowacje w zakresie ubezpieczeń zdrowotnych, z których korzysta już blisko 5,5 mln osób. Za pomocą nowej cyfrowej platformy Medicover chce zachęcić klientów do samodzielnej konfiguracji i zakupu polis online.

Żywienie

Wiktor Dyduła: Praca w charakterze kelnera jest bardzo ciężka fizycznie i psychicznie. Dlatego trzeba dawać napiwki, bo nawet 5 zł może zrobić komuś dzień

Zanim usłyszała o nim cała Polska, Wiktor Dyduła zarabiał między innymi jako animator zabaw dla dzieci, kelner i uliczny grajek. Każde zajęcie miało swoje plusy i minusy, ale jego najbardziej cieszyło to, że dzięki nim może poznawać ciekawych ludzi. Wokalista podkreśla, że ma duży szacunek do pieniądza i prawie zawsze daje też napiwki, bo wie, że to najlepsza forma docenienia pracy tych, którzy nas obsługują w kawiarni czy restauracji.