Muzyczny marzec w centrum handlowym Reduta: wesołe melodie i kreatywne tworzenie
Poczuj wiosenny przypływ kreatywności wraz z Redutą! Od jutra każda sobota marca w warszawskim centrum handlowym na Ochocie upłynie przy akompaniamencie radosnych melodii, a najmłodsi będą mogli poczuć się jak artyści korzystając z fascynujących warsztatów plastycznych!
Centrum handlowe Reduta jest gotowe na powitanie wiosny w atmosferze kreatywności i pasji! Każda marcowa sobota w godzinach 11:30-16:30, będzie wypełniona muzyką i atrakcjami dla najmłodszych.
Celem akcji jest przekazanie dzieciom wiedzy poprzez zabawę integracyjną, zabawy ruchowe ze śpiewem i tańcem oraz zagadki słuchowe. Podczas koncertów będziemy mogli usłyszeć utwory z kręgu muzyki klasycznej, rozrywkowej oraz piosenki dziecięce. Muzyczne soboty to także okazja by pociechy mogły poznać różne instrumenty i kompozycje.
W kolejnych odsłonach muzycznego marca zaprezentowane zostaną m.in. utwory kompozytorów epoki baroku – Bacha, Frescobaldiego, Pachelbela. Pragniemy w przystępny sposób przybliżyć młodym słuchaczom muzykę dawnych wieków, a także pokazać, że jest nie tylko piękna i refleksyjna, ale można się przy niej również świetnie bawić. Muzycznym zabawom będą towarzyszyć m. in. kolorowe chusty, piłeczki czy szarfy. Prócz wiolonczeli, altówki i pianina, goście centrum usłyszą także lirę, dulcimer i flet prosty.
Świat piosenek dla dzieci także jest pełen niespodzianek – zwierząt, kolorowych kwiatów, przeróżnych postaci i niesamowitych opowieści. Tak samo różnorodny może być akompaniament do tych muzycznych opowieści – pianino, gitara, ukulele, dzwonki, kalimba, a nawet bębenek czy patyczki do sushi to tylko niektóre instrumenty, na których można grać, żeby piosenka była jeszcze bardziej kolorowa.
Muzyczną przygodę rozpoczynamy koncertami w każdą sobotę: 02, 09, 18 i 23 marca o godzinie 11:30. Po nich o 12:15 wyruszymy w świat wyobraźni podczas warsztatów plastycznych, gdzie mali artyści stworzą swoje inspirujące arcydzieła.
Zapisy na zajęcia nie są wymagane – wystarczy przyjść i dołączyć do zabawy! Warsztaty są otwarte dla wszystkich chętnych, a udział jest całkowicie bezpłatny. W pojedynczych warsztatach może wziąć udział maksymalnie 30 dzieci.
Muzyczny marzec to jedynie część działań wspierających kulturę. Od tego roku galeria Reduta i inne centra należące do sieci partnerują Stowarzyszeniu im. Ludwiga van Beethovena, które organizuje m.in. Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena.
Czekamy na Waszą radosną obecność, gotowi do wspólnego odkrywania muzyki i sztuki! Więcej informacji nt. wydarzeń i aktualnej oferty centrum handlowego Reduta znajduje się na stronie internetowej galerii.
![BNDK wspiera Oasis w powrocie na scenę... Biuro prasowe](/files/_uploaded/glownekonf_1742389798,w_169,wo_300,ho_169,_small.jpg)
BNDK wspiera Oasis w powrocie na scenę...
![Święta cały rok - Czadoman w duecie z Ciocią Agą](/files/_uploaded/glownekonf_1088057065,w_300,wo_300,ho_169,_small.jpg)
"Święta cały rok" - Czadoman w duecie z Ciocią Agą
![Łódź bez makijażu w debiutanckiej płycie Wolnych Bałut](/files/_uploaded/glownekonf_240305287,w_253,wo_300,ho_169,_small.jpg)
Łódź bez makijażu w debiutanckiej płycie Wolnych Bałut
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
![](/files/1922771799/n-innowacje_1.png)
Jedynka Newserii
![](/files/1922771799/n-biznes_1.png)
Media
![](/files/1922771799/kszczot-program-foto-ram,w_274,_small.jpg)
Adam Kszczot: Radek Majdan to człowiek niezwykle mądry życiowo. Cieszę się też, że mogłem od ludzkiej strony poznać Kubę Rzeźniczaka
Biegacz zaznacza, że udział w formacie „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” poszerzył jego horyzonty i dał mu nowe spojrzenie na ludzi i ich historie. Adam Kszczot podkreśla, że każdy uczestnik wniósł do programu coś unikalnego. Ich sylwetki i życiowe doświadczenia mogą więc być dla widzów przykładem i inspiracją. On sam jest pod dużym wrażeniem Radosława Majdana i Jakuba Rzeźniczaka.
Konsument
Młodzież w Polsce sięga po alkohol rzadziej niż 20 lat temu. Obniża się zwłaszcza spożycie piwa
![](/files/1922771799/bukowska-tomczak-alkohol-foto2,w_133,_small.jpg)
Alkohol staje się coraz mniej popularny wśród młodzieży, przede wszystkim w grupie wiekowej 15–16 lat, ale pozytywne zmiany widoczne są również w grupie 17- i 18-latków – wynika z badania ESPAD z 2024 roku przedstawionego niedawno podczas konferencji w Sejmie. Mniej nastolatków niż 20 lat temu przyznaje się do zakupu alkoholu i tych, którzy oceniają, że jest on łatwy do zdobycia. Wciąż jednak na wysokim poziomie utrzymuje się odsetek młodzieży, która pije w sposób ryzykowny. Ministerstwo Zdrowia zapowiada działania ograniczające sprzedaż alkoholu.
IT i technologie
Sztuczna inteligencja dużym wsparciem w diagnostyce. Może być szczególnie cenna w chorobach rzadkich
![](/files/1922771799/medycyna-ai-foto,w_133,_small.jpg)
Już nie tylko usprawnianie analizy badań obrazowych, ale i na przykład typowanie celów terapeutycznych w chorobach rzadkich to pola, na których w medycynie sprawdza się sztuczna inteligencja. Różne technologie zasilane SI wykorzystuje prawie 80 proc. podmiotów leczniczych, a inwestycja w nie zwraca się średnio w ciągu 14 miesięcy. Wraz z pokoleniową wymianą kadr widać też coraz większe otwieranie się lekarzy na korzystanie z narzędzi sztucznej inteligencji.