Na placu przed Galerią Katowicką nadal można oddawać krew

Agencja PR
Open Media
Obozowa 42A/2
30-383 Kraków
biuro|openmedia.pl| |biuro|openmedia.pl
12 268 97 50
openmedia.pl
Na placu przed Galerią Katowicką Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa prowadzi akcje honorowego krwiodawstwa. Zapotrzebowanie na krew jest ogromne - przez najbliższe dni: 25, 26 oraz 28 marca będzie okazja do przekazania tego cennego daru potrzebującym. W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną w kraju pobory krwi wykonywane są z zachowaniem szczególnych środków ostrożności.
Z informacji przekazanych przez przedstawicielkę katowickiego RCKiK, na początku miesiąca, gdy pojawiły się pierwsze doniesienia o koronawirusie w Polsce, liczba oddających krew znacząco spadła, obecnie nieco stabilizuje się. A krew potrzebna jest nieprzerwanie! Jak zapewniają medycy, na miejscu stosowane są wyjątkowe procedury sanitarne. Przed oddaniem krwi potencjalni krwiodawcy wypełniają ankietę dotyczącą odbytych ostatnio podróży, dodatkowo mierzona jest im temperatura ciała. Ponadto do mobilnego ambulansu wchodzi się pojedynczo. Krew może oddać osoba, która w czasie ostatnich dni nie przebywała zagranicą.
- W sytuacji, która niewątpliwie zaskoczyła nas wszystkich, nie zapominajmy o ciężko chorych pacjentach oraz o tym, że wciąż odbywają się mniej lub bardziej skomplikowane zabiegi chirurgiczne. Nie kto inny, jak honorowi dawcy krwi mają w tym momencie jeszcze większą moc sprawczą, a ich pomoc jest aktualnie nieoceniona. Serdecznie zachęcam zatem do wsparcia inicjatywy – apeluje Aleksandra Dyląg, Kierownik Działu Organizacji i Marketingu RCKiK Katowice.
Przypomnijmy, że według danych z początku roku, w mobilnym ambulansie RCKiK zlokalizowanym na placu przed Galerią, od 2013 roku udało się tu pobrać ponad 10 tysięcy litrów krwi. Surowiec trafił do 130 lecznic w regionie.
Najbliższa akcja krwiodawstwa odbywa się 25 (godz. 10:00-17:00) marca, kolejne planowane są w dniach: 26.03 (8:00-15:00) oraz 28.03 (godz. 10:00-14:00). Szczegóły oraz informacje o kolejnych terminach można znaleźć pod adresem: https://www.rckik-katowice.pl/kalendarium.

Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy

Rada Przedsiębiorców apeluje o uchwalenie przepisów zmieniających zasady wypłat zasiłku chorobowego

Rak jelita grubego to nie wyrok. Kluczowe jest wczesne wykrycie
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Żywienie

Sylwia Bomba: Stosuję zasadę żywieniową 80/20. Raz w tygodniu jem z córką kebaba i organizm wybacza mi to
Influencerka przekonuje, że są takie momenty czy okoliczności, kiedy w swoim jadłospisie pozwala sobie na więcej. Jej zdaniem każdy powinien robić sobie taki „oszukany dzień” i spełniać wtedy swoje zachcianki żywieniowe. Oczywiście nie po to, żeby się najeść do syta, ale zaspokoić apetyt chociażby na coś słodkiego. Sylwia Bomba przyznaje, że do jej dietetycznych grzeszków należą: kebab, popcorn i cola.
Problemy społeczne
Duża zmiana w organizacji pracy w firmach. Elastyczność wśród najważniejszych oczekiwań pracowników

Dotychczasowe modele organizacji pracy w firmach nie zawsze odpowiadają na wyzwania przyszłości. Ostatnie lata zmieniły zasady gry na rynku pracy i teraz elastyczność liczy się na nim bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Elastyczny model pracy staje się jednym z bardziej oczekiwanych benefitów, a dla firm jest to sposób na przyciągnięcie talentów. Kolejnym jest wykorzystanie innowacyjnych narzędzi technologicznych. To jednak wymaga zarówno od pracowników, jak i od pracodawców zaangażowania w ciągłe podnoszenie kompetencji.
Gwiazdy
Wiktor Dyduła: W domu rodzinnym zawsze podtrzymywaliśmy tradycję śmigusa-dyngusa. Teraz widzę, że w miastach już zanika ten zwyczaj

Zdaniem wokalisty śmigus-dyngus może dostarczyć sporo radości, ale też być powodem kłótni, chociażby w momencie, kiedy nie wszyscy godzą się na taką zabawę. Nie ukrywa też, że w dzieciństwie najbardziej czekał właśnie na lany poniedziałek i bitwę na wiadra. Zauważa jednak, że z roku na rok ta tradycja powoli zanika, a za oblanie wodą osób, które sobie tego nie życzą, można nawet dostać mandat.