Komunikaty PR

Najczęściej popełniane błędy podczas ocieplania styropianem

2021-04-06  |  11:00
Biuro prasowe
Kontakt
Best Brands PR
Best Brands PR

Słomińskiego
00-195 Warszawa
bestbrandspr|bestbrandspr.pl| |bestbrandspr|bestbrandspr.pl
0-22 251 66 86
www.bestbrandspr.pl

Uczymy się na błędach? Może i tak, ale nie w przypadku budowy domu. To często nasze wymarzone miejsce na ziemi, które tworzymy na lata, więc stawka jest zbyt wysoka, by później borykać się z budowlanymi niedoróbkami. Ewentualne błędy związane z termoizolacją będą miały wpływ nie tylko na komfort mieszkania, ale i wysokość rachunków. Oto jak się przed nimi ustrzec.

Ocieplenie domu powinno być zaplanowane „na wymiar“, to znaczy pod potrzeby konkretnego domu. - Wbrew pozorom domy różnią się, jeśli chodzi o to, jakiej izolacji wymagają. Znaczenie mają nawet takie aspekty, jak położenie geograficzne, czy względem stron świata – mówi Dariusz Pruszkowski, doradca techniczny w firmie Styropmin, produkującej najpopularniejszy materiał ociepleniowy – styropian. Istotne jest również to, by zróżnicować wykorzystywany styropian, bo jest to materiał, który – w zależności od parametrów – ma różne przeznaczenie. O ile np. do ocieplania ścian możemy użyć uniwersalnych płyt takich, jak Fasada PRO 40, to już w przypadku fundamentów warto sięgnąć po styropian o podwyższonej odporności na wilgoć.

Sposób wykonania izolacji cieplnej musi zatem przewidywać projekt – i to niezależnie, czy budujemy nowy dom, czy wykonujemy termomodernizację. W tym drugim przypadku projekt powinien powstać na podstawie oceny, jakie zapotrzebowanie dom ma na energię i gdzie są największe straty. Taka ocena to audyt energetyczny, do przeprowadzenia którego warto zatrudnić sprawdzonego fachowca.

Błędy w projekcie praktycznie przekreślają szansę na wykonanie maksymalnie efektywnej izolacji, choćby nawet samo wykonanie było prawidłowe.

Do pracy

Z drugiej strony właściwy projekt nie gwarantuje jeszcze właściwego wykonania. - Tu możemy mówić o dwóch newralgicznych punktach. Po pierwsze to kwestia wyboru materiałów, których będziemy używać, a po drugie – odpowiedniej ekipy budowlanej – podsumowuje Dariusz Pruszkowski.

Oszczędzanie na materiałach budowalnych może się okazać bardzo kosztowne. W przypadku termoizolacji kluczowe jest, by używać produktów, które dobrze współpracują ze sobą, tworzą system. Z jednej strony jest to zatem wybór styropianu wysokiej jakości, a z drugiej rekomendowanego do tego konkretnego styropianu kleju. Równie istotne jest także prawidłowe przechowywanie płyt styropianowych. Choć tego typu prace można wykonywać w temperaturze między +5 a +25 stopni Celsjusza, trzeba pamiętać o właściwej ochronie styropianu przed słońcem, na które jest wrażliwy.

- Styropian, którego nie używamy, powinien być przechowywany w oryginalnych, nieuszkodzonych opakowaniach. W przypadku mocnego słońca samo kładzenie izolacji powinno przebiegać pod specjalnymi osłonami. Warto też sprawnie zaplanować prace – to znaczy zadbać o to, by nie było długich przerw oraz by dom obłożony styropianem nie czekał zbyt długo na dokończenie wykończenia elewacji – wylicza doradca techniczny w firmie Styropmin.

Nawet z pełną wiedzą o termoizolacji ostatecznie musimy zaufać ekipie budowalnej. Najlepiej jest zatrudnić fachowców z rekomendacji. Ale nie zawsze będziemy mieli do kogo zwrócić się o taką rekomendację czy radę. Wtedy warto sprawdzić, czy firma dba o swoją reputację – np. jasno i sprawnie odpowiada na nasze pytania, przedstawia klarowne informacje o kosztach, jest gotowa podpisać umowę itd. Możemy wówczas założyć, że równie solidnie podejdzie do wykonania zleconych jej prac.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Best Brands PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Łóżka kontynentalne - przegląd najpopularniejszych modeli Biuro prasowe
2025-02-04 | 15:00

Łóżka kontynentalne - przegląd najpopularniejszych modeli

Pod lupę bierzemy łóżka kontynentalne, które najczęściej zamawiają ludzie w naszym regionie, a także w całym kraju. Przyglądamy się im z uwagą. Wymieniamy
Dom Proste przyjemności na zimowe wieczory
2024-12-30 | 15:40

Proste przyjemności na zimowe wieczory

Zima to idealna pora na spędzanie długich wieczorów w domu w „przytulny” sposób. Wygodne ubranie, pyszny rozgrzewający napój, nieskomplikowana rozrywka - to
Dom Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
2024-12-27 | 01:00

Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie

Zbliża się Sylwester – czas zabawy, podróży i odpoczynku. Jednak podczas naszej nieobecności dom i posesja mogą stać się łatwym celem dla złodziei. Jak skutecznie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Psychologia

Karolina Malinowska: Wraca zainteresowanie czytelnictwem wśród dzieci. To jednoczy pokolenia i rozwija więzi rodzinne

Była modelka przekonuje, że czas spędzony wspólnie z dziećmi przy książce na pewno zaprocentuje w przyszłości. Ważne jest nie tylko czytanie maluchom, ale także zachęcanie ich do tego, by w kolejnych latach nie smartfon czy tablet, ale książka była ich najlepszym przyjacielem. W obliczu rozwoju nowoczesnych technologii Karolina Malinowska dostrzega ich potencjał w promowaniu czytelnictwa. Umożliwiają one na przykład tworzenie spersonalizowanych publikacji skrojonych na miarę naszych potrzeb.

Problemy społeczne

Firmy stawiają na coraz większą autonomię pracowników. To ważne szczególnie dla młodego pokolenia

Celem pracodawców stają się samodzielne, zmotywowane, wydajne i kreatywne zespoły. W przeciwieństwie do tradycyjnych te samozarządzające się teamy pracują autonomicznie bez ciągłej kontroli, a każdy pracownik jest właścicielem swoich celów, zadań i obowiązków, aby osiągnąć wyniki. – W organizacjach, które wprowadzają koncepcje samoorganizujących się zespołów, niewątpliwie możemy mówić o zwiększeniu zaangażowania – ocenia Tina Sobocińska, doradczyni strategiczna HR i założycielka HR4future.

Media

Adam Kszczot: Radek Majdan to człowiek niezwykle mądry życiowo. Cieszę się też, że mogłem od ludzkiej strony poznać Kubę Rzeźniczaka

Biegacz zaznacza, że udział w formacie „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” poszerzył jego horyzonty i dał mu nowe spojrzenie na ludzi i ich historie. Adam Kszczot podkreśla, że każdy uczestnik wniósł do programu coś unikalnego. Ich sylwetki i życiowe doświadczenia mogą więc być dla widzów przykładem i inspiracją. On sam jest pod dużym wrażeniem Radosława Majdana i Jakuba Rzeźniczaka.