Najczęstsze błędy popełniane przy wyborze okapu do kuchni – sprawdź wskazówki
Urządzając swoją wymarzoną kuchnie skupiamy się na zabudowie, funkcjonalności szafek, kształcie i odporności blatu czy też zwracamy uwagę na uchwyty lub różnego rodzaju systemy, Następnym krokiem jest wybór dużego AGD: lodówka, piekarnik, płyta grzewcza. Natomiast okap kuchenny to urządzenie, które jest często traktowane w sposób mniej priorytetowy. Najczęściej wybieramy kupujemy go na końcu – na ostatnim etapie urządzania kuchni. Prawda jest taka, że powinno być dokładnie odwrotnie.
Okap – skuteczny pochłaniacz zapachów i tłuszczu
Kuchnia to serce domu – obecnie często otwarta na resztę domu. Miejsce przytulne, kojarzące
się z przyjemnością, smakiem i zapachem. Jeżeli jesteś kulinarnym kreatorem i kuchnia będzie Ci służyć w dużej mierze do gotowania musisz wybrać urządzenie, które szybko i skutecznie oczyści powietrze w Twoim domu z różnych zapachów oraz pochłonie tłuszcz.
Brak dobrego okapu może spowodować, że zapachy kuchenne zostaną wchłonięte przez meble, firany czy zasłony oraz tłuszcz może oblepić kuchenną zabudowę czy ściany. W związku z tym szczególną uwagę trzeba zwrócić uwagę na wydajność okapu. Powinna być ona dostosowana do wielkości (kubatury) kuchni/pomieszczenia. Skuteczny okap pod względem wydajności to taki, który
na pierwszym biegu jest w stanie przefiltrować określone pomieszczenie średnio 6-krotnie.
Kolejnym istotnym czynnikiem jest głośność urządzenia – generowany przez niego dźwięk podczas pracy. Najczęściej używamy okap na pierwszym lub drugim biegu – dlatego te paramenty są dla nas najważniejsze. Okap określany mianem cichego to taki, który na najniższej prędkości generuje hałas na poziomie około 50 dB.
„W AKPO zwracamy szczególną uwagę na najważniejsze czynniki użytkowe okapów. Szczególnie badamy ich wydajność i głośność. Nasze zespoły badawcze przed wprowadzaniem produktu na rynek weryfikują i niwelują wszystkie elementy, które mogą wpłynąć na efektywność i komfort okapów. Wszystko to z myślą o naszych Klientach i aby zapewnić im najwyższą jakość produktów, które będą im służyć przez lata.” – Michał Kołakowski, przedstawiciel handlowy AKPO.
Dlatego, też poza tak ważnymi czynnikami estetycznymi, panującymi trendami i wyszukanym design. Wybierając okap do swojej kuchni sprawdź dokładnie jego główne parametry i ciesz się odpowiednim urządzeniem w Twoim domu.
Więcej na: www.akpo.pl

Gdzie przechować rzeczy? Praktyczne rozwiązania na różne życiowe sytuacje

Jak wybrać idealną szklarnię ogrodową? Poradnik dla początkujących

BLIKUJ na raty w IKEA! Nowy sposób płatności dostępny w całej Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Mika Urbaniak: Cały czas tworzę i mam w szufladzie dużo utworów. Teraz kończę moją nową płytę i mam nadzieję, że znowu sporo się będzie wokół mnie działo
Artystka pracuje właśnie nad nową płytą, która ma się ukazać jesienią. Będzie to piąty album w jej karierze i powrót po sześciu latach przerwy. Zwiastunem tego wydawnictwa jest singiel „Co masz na myśli?”. Mika Urbaniak zaznacza, że nowe kompozycje odzwierciedlają jej przemyślenia na temat miłości, siły, nadziei i odnajdywania siebie, a także pułapek przemysłu muzycznego, w którym – jej zdaniem, kobiety radzą sobie coraz lepiej i są bardziej pewne siebie. Jeśli natomiast chodzi o warstwę muzyczną tego krążka, to oprócz powrotu do hip-hopowych korzeni, będzie także można usłyszeć wpływy funku i popu.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Farmacja
Endometrioza przez lata pozostawała lekceważonym problemem. Mimo że cierpi na nią 14 mln kobiet w Europie

Coraz więcej państw UE kompleksowo zaczyna się zajmować problemem endometriozy. W tej grupie państw jest także Polska, która od lipca wprowadziła nowy model bezpłatnej diagnostyki i opieki dla pacjentek z tą chorobą oznaczającą dla nich życie z chronicznym bólem. Podczas ubiegłotygodniowej debaty w Parlamencie Europejskim europosłowie wezwali Komisję Europejską do większej inicjatywy na forum unijnym: opracowania strategii walki z endometriozą i skierowania większych środków na badania nad tą chorobą.