Komunikaty PR

Najpiękniejsze, wakacyjne kierunki, czyli gdzie wybrać się podczas nadchodzącego

2020-06-25  |  10:25
Biuro prasowe

Nie da się ukryć, że Polacy mają przed sobą cały wachlarz kuszących propozycji na nadchodzące, wakacyjne miesiące. Wśród nich piaszczyste plaże nadmorskich kurortów, mazurskie jeziora, słynne Parki Narodowe, a na deser malownicze krajobrazy Tatr, które każdego roku przyciągają do Zakopanego tłumy. Polska jest nie tylko piękna, ale przede wszystkim może szczycić się niezwykle różnorodnymi krajobrazami. Która z rodzimych, wakacyjnych destynacji okaże się zatem najlepszym rozwiązaniem na lato?

Po tygodniach spędzonych w domu nadszedł czas na zmianę otoczenia i upragniony wypoczynek wśród malowniczych krajobrazów Polski. Pogoda za oknem robi się coraz piękniejsza, a nadchodzące, letnie dni to wspaniały moment, by zrelaksować się wspólnie z najbliższymi, z dala od miejskiego zamętu i własnych czterech ścian. Gdzie zatem udać się podczas wakacji, by odrobinę wypocząć i zregenerować siły, skoro wokół tyle cudownych miejsc?

Z pewnością każdy z nas, w miarę swoich możliwości, powinien wyjechać, by  wypocząć choćby na kilka dni. W tym roku lato będzie jednak wyglądało nieco inaczej, ponieważ wakacje za granicą z oczywistych powodów powinniśmy sobie odpuścić. Większość Polaków do końca zwleka z podjęciem decyzji, który kierunek wybrać – w góry czy nad morze? Nadmorskie kurorty każdego roku przyciągają nad Bałtyk tłumy. Kąpiel w morzu, relaks na piaszczystej plaży, a także smak pysznej, świeżej ryby w pobliskiej restauracji to z całą pewnością przepis na wspaniały wypoczynek. Czego możemy się natomiast spodziewać, jadąc na południe kraju? Najcieplejsze miesiące w Zakopanem to lipiec i sierpień.  Niezmiennie od kilku lat, zwłaszcza w sierpniu, lato jest upalne, a pogoda sprzyja pieszym wędrówką oraz kąpielą w wodach termalnych. Górskie tereny oferują nieskończenie dużą ilość atrakcji oraz udogodnień, a zapierające dech w piersiach, malownicze widoki pozostają w pamięci odwiedzających na długo. Nic w tym dziwnego, gdyż krajobrazy oraz przyroda Tatr to nasz prawdziwy skarb narodowy.

 

Na początek warto zastanowić się nad wyborem atrakcyjnego noclegu, który sprosta wszystkim postawionym wymaganiom. Najpopularniejsza, górska destynacja to od lat zachwycające turystów wspaniałe hotele i restauracje. Wśród nich znany ze spektakularnego widoku na zalesione regle oraz piętrzące się za nimi tatrzańskie szczyty Hotel Mercure Kasprowy Zakopane, cieszący się wypracowaną przez lata, wspaniałą opinią, a także długimi listami odwiedzających. Czym wyróżnia się na tle konkurencji? Lato w Kasprowym przede wszystkim pozwala łączyć radość z wypoczynku w górach oraz… nad wodą. Przed hotelem znajduje się kąpielisko geotermalne wraz z licznymi atrakcjami dla dzieci. Co więcej, w obiekcie na gości czeka ponad 1600 m2 relaksu w strefie SPA & Wellness. Niezapomnianych wrażeń dostarczy także przejazd widokowym wyciągiem krzesełkowym na szczyt Polany Szymoszkowej, znajdującej się tuż przy obiekcie. Apetyt po letnich przygodach zaspokoją tu aromatyczne dania z pieca opalanego węglem drzewnym. Wśród nich steki, które dzięki sezonowaniu nabierają kruchości, a także regionalne specjały z jagnięciny. Wszystko to w nowej, hotelowej restauracji Grand Kasprowy, która zauroczy  nawet najbardziej wymagających miłośników kulinarnych specjałów. 

Kolejna propozycja to zlokalizowany w samym centrum Bachleda Resort Zakopane, zachwycający nowoczesnym designem wszystkich miłośników zakopiańskiej awangardy.  Gości nowopowstałego obiektu premium od głównego deptaku miasta dzielą tu zaledwie trzy minuty. To właśnie na słynnych Krupówkach znajdują się najlepsze kluby, kawiarnie oraz restauracje, takie jak Góralska Tradycja czy Europejska, a także przyciągające miłośników światowej mody eleganckie butiki. Niewielka odległość do najważniejszych atrakcji miasta, na przykład kolei linowej na Gubałówkę czy na Kasprowy Wierch, muzeów oraz galerii sprawia, że miłośnicy Tatr znajdować się będą zawsze w centrum wydarzeń. Bachleda Resort Zakopane to także niezapomniane doznania kulinarne. W znajdującej się tu restauracji najbardziej wymagający goście mogą nacieszyć oko wspaniale urządzonym wnętrzem, ale przede wszystkim skosztować włoskich dań przygotowanych z najlepszych produktów oraz z niesamowitą finezją. Połączenie kunsztu kucharzy oraz nietuzinkowego designu, zapewni odwiedzającym ucztę wszystkich zmysłów.

O czym należy pamiętać podczas pobytu w sercu Tatr? Panorama otaczająca Kasprowy Wierch oraz Gubałówkę jest tak piękna, że każdy z nas przynajmniej raz powinien ją ujrzeć. Ci najwytrwalsi mogą wypróbować swoje siły i wspiąć się na jeden z najpopularniejszych szczytów polskich Tatr – Giewont. Choć droga jest dość trudna i należy się do niej odpowiednio przygotować, towarzyszące jej emocje oraz nieprawdopodobne pejzaże z pewnością wynagrodzą długą podróż. Wspominając o urokach Podhala, nie da się zapomnieć o Morskim Oku, czyli turystycznym symbolu polskich Tatr. Jezioro znajdujące się w Dolinie Rybiego Potoku, pośród górskich szczytów, nieustannie zachwyca turystów z całego świata. Na deser kultowe już Krupówki z licznymi restauracjami oraz butikami. Co więcej, samo zetknięcie się z bogatym folklorem podhalańskim z pewnością okaże się wspaniałym, niecodziennym przeżyciem.

Więcej informacji na temat obiektów znajdziemy na stronach internetowych www.kasprowy.pl oraz www.bachledaresort.pl

 

 

 

 

 

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Podróże Maksimum zimowej zabawy w dolinie Stubai Biuro prasowe
2024-09-25 | 01:00

Maksimum zimowej zabawy w dolinie Stubai

Dzięki czterem ośrodkom narciarskim Dolina Stubai po raz kolejny spełnia życzenia wszystkich zimowych wczasowiczów w nowym sezonie zimowym. Lodowiec Stubai rozpoczyna sezon 20 września
Podróże Wilno przekonuje jedzeniem i kulturą. 1 na 3 Polaków pozytywnie zaskoczonych
2024-09-24 | 09:00

Wilno przekonuje jedzeniem i kulturą. 1 na 3 Polaków pozytywnie zaskoczonych

Blisko połowa Polaków uważa Wilno za typowo historyczne miasto. Turyści wybierają ten kierunek, aby zobaczyć zabytki, architekturę, miejsca związane z przeszłością. Najnowsze
Podróże Celebruj tradycję uprawy oliwek podczas sezonu zbiorów w Türkiye (Turcji)
2024-09-23 | 14:00

Celebruj tradycję uprawy oliwek podczas sezonu zbiorów w Türkiye (Turcji)

Oliwki, których długa historia, liczy niemal tyle samo lat, co ludzkość, są czymś więcej niż tylko owocem – to także sposób na życie na ziemiach Anatolii. Dzięki

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Muzyka

Zespół Enej: Na Ziemi mamy skrajności – od suszy po ulewę. Martwi nas, jak będzie wyglądał świat naszych dzieci

Mirosław Ortyński i Piotr Sołoducha z zespołu Enej przyznają, że obawiają się skutków suszy, która negatywnie wpływa na rolnictwo, czy ulewnych opadów deszczu prowadzących do powodzi i podtopień. Niestety klimat się ociepla i coraz częściej mamy do czynienia z ekstremalnymi zjawiskami w pogodzie, a wszystkie anomalie odczuwamy w naszych portfelach. Muzycy zdają sobie więc sprawę z tego, jak ważne jest uzmysłowienie społeczeństwu rangi problemu i propagowanie kultury ekologicznej. Chodzi też o to, aby wzbudzić poczucie odpowiedzialności za stan środowiska, bo lekkomyślność i zaniedbania mogą jeszcze pogorszyć sytuację.

Edukacja

MNiSW wspiera programy badawcze dotyczące żywienia. W planach jest też popularyzacja zdrowej diety

Resort nauki współfinansuje programy, które mają odpowiedzieć na wyzwania związane ze zdrowiem uczniów. Ruszyła właśnie kolejna edycja programu JEŻ – Junior-Edu-Żywienie, w którym rodzice i dzieci będą uczestniczyć w badaniu dotyczącym marnowania żywności. – Innym ważnym i nowatorskim komponentem jest program telewizyjny, który będzie popularyzował zdrowe żywienie – zapowiada Maciej Gdula, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego. Jak podkreśla, to przykład na to, jak wykorzystywać w praktyce wyniki badań naukowych.