Najstraszniejsza atrakcja halloweenowa w Warszawie powróci!

Tomasz Pietrzak
Guarana Public Relations
ul. Żelazna 2
40-851 Katowice
tomasz.pietrzak|guaranapr.pl| |tomasz.pietrzak|guaranapr.pl
509106256
www.guaranapr.pl
To najbardziej przerażająca atrakcja halloweenowa w Warszawie, która przenosi do świata kultowych horrorów, takich jak „The Ring”, „Lśnienie” czy „Teksańska masakra piłą mechaniczną”. Od 26 października do Galerii Północnej wraca Black Maze, czyli czarny labirynt strachu. Można będzie go odwiedzać do 10 listopada.
Ma kilkadziesiąt metrów długości i aż 8 mrocznych pomieszczeń. Black Maze 3, czyli czarny labirynt, znów będzie straszył w Galerii Północnej. W tym roku, jak zapowiadają organizatorzy, jeszcze bardziej. Trzecią edycję wydarzenia zainspirowały bowiem kultowe horrory oraz postaci, które zapisały się w kulturze i od dekad przyprawiają o dreszcze.
Wchodząc do labiryntu, każdy będzie mógł przejść przez upiorny, hotelowy korytarz znany z „Lśnienia”, wejść do pokoju ze śnieżącym telewizorem rodem z horroru „The Ring”, spotkać się z Leatherface'em, czy poczuć się jak w „Teksańskiej masakrze piłą mechaniczną”. O szybsze bicie serca przyprawi też wizyta w celi Hannibala Lectera. Black Maze to także okazja, aby stanąć oko w oko chociażby z opętaną laleczką Chucky czy goniącym z nożem Ghostfacem.
– Tegoroczna edycja Black Maze jest najmroczniejszą z dotąd przygotowanych, przede wszystkim z uwagi na postaci, jakie będzie można spotkać w korytarzach oraz odczucia sensoryczne. Wizyta w labiryncie jest więc rozrywką dla osób o mocnych nerwach, które nie boją się skoków adrenaliny – mówi Barbara Andrzejewska, marketing manager Galerii Północnej w Warszawie i dodaje: – To także halloweenowa atrakcja dla wielbicieli kultowych, amerykańskich horrorów, którzy chociaż na moment chcą się poczuć jak bohaterowie ich ulubionego uniwersum grozy– dodaje.
Ale Black Maze 3 zaskoczy nie tylko klimatem, także tym, jak oddziaływać będzie na zmysły. W korytarzach każdy poczuje dziwne zapachy, w tym zapach krwi, oraz spadającą nagle temperaturę. Do tego z każdego zakamarka słychać będzie krzyki, dźwięki piły i demoniczne szepty, które spotęgują poczucie dezorientacji. Nie zabraknie także efektów wizualnych i przerażającej muzyki.
Aby skorzystać z atrakcji, są dwie opcje. Wstęp jest płatny i kosztuje 10 zł. Z kolei dla osób, które w dniach od 26 października do 10 listopada zrobią w Północnej zakupy za minimum 50 zł, ale poza Carrefour, Cinema City i City Wash, wstęp jest bezpłatny po okazaniu paragonu. Z uwagi swój charakter, atrakcja dostępna jest ona dla osób powyżej 16. roku życia. Osoby w wieku od 12 do 15 lat mogą wejść do Black Maze wyłącznie z dorosłymi opiekunami. Młodsi widzowie mają zakaz wstępu do Black Maze 3. Labirynt strachu będzie można znaleźć na 1. piętrze galerii.

Międzynarodowe mistrzostwa łączą świat szachów i finansjery

Majaland zauważony przez międzynarodowych inwestorów

Świąteczna Giełda Winyli w Galerii Turzyn
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku
Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Medycyna
Diagnostyka zaburzeń snu może być łatwiejsza. Inteligentna piżama monitoruje bruksizm i bezdech senny

Naukowcy z Uniwersytetu Cambridge opracowali inteligentną piżamę, której zadaniem jest monitorowanie w warunkach domowych wzorców oddechu podczas snu i wykrywanie jego zaburzeń takich jak bezdech senny, chrapanie czy bruksizm. Jest to możliwe dzięki znajdującym się w materiale zaawansowanym grafenowym czujnikom tensometrycznym. Urządzenie może stać się alternatywą dla często niekomfortowej dla pacjentów diagnostyki w warunkach szpitalnych lub z wykorzystaniem nieporęcznego sprzętu.
Gwiazdy
Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.