Największa w Polsce, bezpłatna konferencja on-line dla Opiekunów
„ROZUMIEĆ SIEBIE, czyli partnerstwo w opiece”
Największa w Polsce, bezpłatna konferencja on-line dla Opiekunów
Pośpiech, nadmiar obowiązków rodzinnych i zawodowych, obawa o niespłacone kredyty, obniżenie sprawności fizycznej i psychicznej. To problemy dotyczące większości z nas. Ale to nie wszystkie wyzwania, z którymi mierzymy się na co dzień. W życiu każdego z nas pojawia się czas, gdy dodatkowo zaczyna towarzyszyć nam lęk o starzejących się, chorujących rodziców i problem opieki nad nimi.
Nasilający się proces starzenia społeczeństwa staje się faktem. GUS szacuje, że w roku 2030 w Polsce liczba ludności w wieku 60 lat i więcej wzrośnie do 10,8 mln. Grupa ta będzie stanowiła około 40% ogółu ludności.
Według danych UE dostępnych w ramach projektu SHARE, odsetek osób powyżej 65 roku życia w Europie wzrośnie do 26,9% w 2050 i będzie prawie dwukrotnie wyższy od średniej światowej, czyli 16,4%. Opieka nad seniorami w będzie stanowiła jedno z większych wyzwań przed którymi stanie Polska, ale i cała Europa.
Dziś przeciętna polska rodzina ma coraz mniejszy potencjał opiekuńczy. Przyczyn jest wiele: niska dzietność, konieczność przedwczesnego wycofania się z życia zawodowego w wypadku chęci sprawowania opieki nad rodzicami, nieprzygotowanie merytoryczne i psychiczne, odległość od miejsca zamieszkania rodzica.
Opieka nad osobami starszymi to duża odpowiedzialność. Zrozumienie potrzeb i frustracji osoby, nad którą sprawujemy opiekę, niezależnie od tego czy jest to członek naszej rodziny, czy też Podopieczny w relacji zawodowej, stanowi wyzwanie. Jak zbudować wzajemne poczucie bezpieczeństwa i komfortu? Jak sprawić, żeby opieka stała się mniej obciążająca a bardziej satysfakcjonująca dla Opiekunów? Jak z zaangażowaniem i poczuciem sensu stawiać czoła wyzwaniom i problemom, wynikającym ze stanu zdrowia Podopiecznych?
Bardzo ważna jest sieć wsparcia i pomocy, dlatego w odpowiedzi na te potrzeby ATERIMA MED stworzyła kolejną, trzecią już bezpłatną konferencję on-line dla opiekunów osób starszych, która stała się największych wydarzeniem w branży. Konferencja pod tytułem „ROZUMIEĆ SIEBIE, czyli partnerstwo w opiece” odbędzie się w czwartek 25 maja 2023 roku, o godzinie 19:00. W szukaniu odpowiedzi na kluczowe pytania: Jak słuchać samego siebie? Jak rozumieć osobę, którą otaczamy opieką? pomogą eksperci:
- gerontopedagożka Marlena Meyer, pierwsza polska certyfikowana trenerka w amerykańskim programie edukacyjnym o demencji „Pozytywne podejście do opieki” autorstwa Teepy Snow. Pracuje z opiekunami i osobami żyjącymi z demencją.
- psycholożka Kamila Kozioł, Certyfikowany coach, specjalizuje się w budowaniu pewności siebie i wzmacnianiu własnej wartości w oparciu o psychologię pozytywną, neuropsychologię, neurolingwistykę i techniki coachingowe.
- pielęgniarka oraz Dyrektor Biura Medycznego w ATERIMA MED Iwona Przybyło, dyplomowana terapeutka zajęciowa, trenerka i coach.
- Konferencję poprowadzi doświadczona konferansjerka, aktorka telewizyjna i teatralna, Alina Kamińska, prywatnie opiekująca się Mamą, która żyje z demencją.
Więcej informacji oraz link do rejestracji na stronie:
https://www.aterima-med.pl/konferencja
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, liczba miejsc jest ograniczona. Organizatorem konferencji „ROZUMIEĆ SIEBIE, czyli partnerstwo w opiece” jest ATERIMA MED – firma nr 1 w rankingu Opiekunki24.pl oraz Akademia Opiekunów, która wspiera opiekunów w ich codziennej pracy.
Kontakt z mediami:
Grupa ATERIMA
Puszkarska 7M
30-644 Kraków
marketing@grupaaterima.pl
Tel. +48 668 897 180
__________________
https://stat.gov.pl/files/gfx/portalinformacyjny/pl/defaultaktualnosci/6002/2/3/1/sytuacja_osob_starszych_w _polsce_w_2020_r.pdf
https://www.facebook.com/photo/?fbid=767346114716744&set=pb.100050565645528.-2207520000.
https://psme.pomorskie.eu/wp-content/uploads/2022/05/Zapotrzebowanie-na-zawody-z-branzy-uslug-opiekunczych.pdf

Cena zaniedbania – ile naprawdę kosztuje brak skutecznej terapii ran?

Neurologiczne choroby rzadkie w Lublinie leczą modelowo

Droga Basi Gołubowskiej do diagnozy ALS i nadziei na życie
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Doda: Realizacja filmu o moim życiu obudziła wielu ludzi, którzy mi bardzo źle życzą. Wśród moich byłych też są jakieś nerwowe ruchy
Wokalistka czuje się zaszczycona tym, że pojawił się pomysł na realizację filmu dokumentalnego, w którym będzie mogła ujawnić szczegóły swojego życia prywatnego i zawodowego. Jak zauważa, nie każdy artysta jest w ten sposób doceniony. Dlatego też ona postanowiła wykorzystać tę szansę i chce jak najlepiej zaprezentować się w tej produkcji. Doda przyznaje również, że ten projekt wywołał wiele negatywnych emocji.
Konsument
Konsumenci doceniają działania firm na rzecz środowiska i społeczeństwa. Dla przedsiębiorstw to szansa na rozwój

Zrównoważony rozwój staje się coraz ważniejszym elementem strategii biznesowych firm. Podmioty wdrażające długofalową strategię ESG mogą liczyć na korzyści finansowe, większe zainteresowanie inwestorów oraz poprawę klimatu i społecznej akceptacji. Spółki i przedsiębiorcy, którzy realizują inwestycje zgodnie z najwyższymi standardami środowiskowymi i społecznymi otrzymali Diamenty Zrównoważonej Gospodarki podczas konferencji Sustainable Economy Summit.
Edukacja
Poziom kompetencji cyfrowych Polaków na bardzo niskim poziomie. Spowalnia to cyfryzację gospodarki i firm

Na tle mieszkańców innych państw UE poziom kompetencji cyfrowych Polaków utrzymuje się na bardzo niskim poziomie – wynika z ostatnich danych Eurostat. Niecała połowa deklaruje posiadanie przynajmniej podstawowych umiejętności cyfrowych, a 20 proc. – więcej niż podstawowe. Staje to na drodze do cyfryzacji gospodarki i zwiększenia produktywności przedsiębiorstw.