Komunikaty PR

Natrętne muchy w domu. Jak się pozbyć tego problemu?

2022-09-01  |  06:00
Biuro prasowe
Kontakt
Arkadiusz Cegiełka
Good One PR

Edwarda Jelinka 38
01-646 Warszawa
arkadiusz.cegielka|goodonepr.pl| |arkadiusz.cegielka|goodonepr.pl
504 354 106
https://www.goodonepr.pl/

Muchy i komary to jedne z najbardziej natrętnych owadów. Uprzykrzają nasze życie zwłaszcza latem - siadają nie tylko na nas, ale i na żywność, latają po domu i zostawiają nieprzyjemne, czarne ślady. Co więcej - stanowią duże zagrożenie, roznoszą zarazki, mogące przyczynić się do zatrucia salmonellą i powodujące groźne choroby zakaźne. Jak pozbyć się tych insektów bez stosowania silnych środków chemicznych? Zastosuj nasze porady, które są tanie, bezpieczne i nieszkodliwe dla środowiska!

Muchy występują na całym świecie, żyjąc w otoczeniu ludzi i odżywiając się naszym pokarmem. Od maja stają się coraz większym problemem i towarzyszą nam przez całe lato, najczęściej w ciepłych, dobrze nasłonecznionych miejscach, w pobliżu jedzenia. Siadają na ciastach i owocach, a także krążą wokół serwowanego obiadu. Nic więc dziwnego, że jest to jeden z najbardziej nielubianych przez nas insektów! Dodatkowo na swoich nogach, ssawce i w odchodach roznoszą zarazki, które mogą być dla nas bardzo niebezpieczne. Dosłownie spędzają sen z powiek wielu gospodyniom i stale zakłócają spokój domowników. W jaki sposób się ich pozbyć? Okazuje się to być prostsze niż się wydaje i wcale nie trzeba stosować silnych środków chemicznych, a nawet zabijać tych owadów.

Mucha nie siada – najlepsza jest profilaktyka

Najlepszym sposobem na uniknięcie problemów z muchami jest… uniemożliwienie im przedostania się do mieszkania. Jest to dużo łatwiejsze i efektywniejsze niż pozbywanie się owadów, które już są w pomieszczeniu. Zabezpiecz okna, drzwi oraz wszystkie otwory, przez które insekty mogłyby wlecieć do środka, np. montując siatki lub moskitiery. Takie rozwiązania bez problemu znajdziesz w supermarketach i sklepach z wyposażeniem domów nie tylko w sezonie letnim.

Zadbaj także o otoczenie - rozkładające się owoce i psujące się jedzenie to idealne siedlisko dla much. Żywność przechowuj w lodówce i pamiętaj o zachowaniu szczególnej czystości w pobliżu śmietnika. Regularnie sprzątaj mieszkanie, a zwłaszcza kuchnię. Na zewnątrz owady pojawiają się na roślinach, na ziemi, i na płotach, dlatego nie zapominaj o regularnym koszeniu trawy oraz stałym utrzymywaniu porządku, bo owady z ogrodu na pewno będą próbowały przedostać się do twojego mieszkania.

Zadbanie o uszczelnienie okien i drzwi w domu oraz zwiększenie higieny, powinno być najważniejsze w przypadku zapobiegania problemu z owadami w mieszkaniu. To pierwsze działanie, którego musimy się podjąć, bo bez tego, nasza walka z tymi owadami może nie mieć końca. Będziemy eliminować insekty, a one wciąż będą wracać tymi samymi drogami i z tych samych powodów, dlatego tak ważne jest zlikwidowanie źródła problemu i odpowiednie dbanie o otoczenie - wskazuje Aleksandra Danielewska, ekspert Rentokil Polska specjaliści w zwalczaniu szkodników.

Odstrasz muchy - naturalnie

Zanim użyjesz preparatów owadobójczych, najpierw spróbuj pozbyć się much z mieszkania za pomocą naturalnych rozwiązań, które będą przyjazne dla środowiska i odstraszają muchy, zamiast je zabijać. W tym celu doskonale sprawdzi się lawenda, której muchy nienawidzą, z kolei ludzi jej zapach uspokaja. Roślina skutecznie odstrasza także meszki i mole. Dzięki niej zniechęcisz owady do wlatywania do twojego domu. Ponadto kwiat pięknie prezentuje się w ogrodach, dlatego warto sadzić ją szczególnie przy wejściu do mieszkania i na oknach. W pomieszczeniach postaw świeczki zapachowe zawierające olejek lawendowy. Oprócz lawendy w podobny sposób zadziała zapach goździków, liści orzecha włoskiego oraz paproci. W kuchni doskonale będzie sprawdzać się bazylia i mięta uprawiane na parapecie. Rośliny te są doskonałymi dodatkami do potraw, a przy okazji stworzą naturalną barierę dla much.

Rośliny odstraszające muchy, nie dają gwarancji pozbycia się problemu, ale znacząco go ograniczają, dlatego warto spróbować użyć ich, zanim zacznie się stosować preparaty owadobójcze. Użycie środków chemicznych powinno być ostateczną metodą zwalczania insektów. Może się okazać, że po wprowadzeniu kilku zmian w naszym mieszkaniu uda nam się całkowicie wyeliminować muchy, bez konieczności stosowania produktów chemicznych i będziemy mogli cieszyć się latem bez natarczywych insektów – mówi Aleksandra Danielewska.

Jeśli jednak musisz pozbyć się much, które już są w mieszkaniu, a środki odstraszające nie działają, owady powinny zostać zabite. W tym przypadku możesz stworzyć domowy spray z mydła w płynie i wody. Jest bardzo ekologiczny i bezpieczny dla środowiska. Wystarczy bezpośrednio spryskać nim latające muchy, aby zaczęły spadać. Możesz też samodzielnie skonstruować lep na muchy przy użyciu płynnego miodu i mąki kukurydzianej. Składniki wymieszaj i nałóż do miseczek. Muchy uwielbiają zapach miodu, więc przyciągnięte utkną w lepkiej konsystencji.

Muchy są prawdziwą udręką dla domowników i zdecydowanie należy się ich pozbywać. Najlepiej jest zabezpieczać mieszkanie, tak aby nie mogły dostać się do pomieszczenia i odstraszać je naturalnymi sposobami, przy pomocy zapachów i roślin, które nienawidzą. Jeśli jednak takie działania nie przyniosą oczekiwanych rezultatów, much możemy pozbyć się za pomocą domowych środków owadobójczych. Po chemiczne produkty warto jednak sięgnąć wówczas, gdy pozostałe działania staną się niewystarczające.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Good One PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Wybierz swój front Biuro prasowe
2024-08-14 | 01:00

Wybierz swój front

Fronty meblowe to kluczowy element aranżacji każdej kuchni, łazienki czy mebli pokojowych. Ich wybór wpływa nie tylko na estetykę wnętrza, ale również na funkcjonalność i
Dom Tikkurila i Beckers organizują w Sosnowcu bezpłatne porady designera
2024-08-13 | 14:00

Tikkurila i Beckers organizują w Sosnowcu bezpłatne porady designera

Znane marki farbiarskie – Tikkurila i Beckers – organizują w Sosnowcu bezpłatne spotkania z projektantami wnętrz. W najbliższy piątek i sobotę, 16-17 sierpnia, profesjonaliści
Dom Jak chronić drewno ogrodowe przed słońcem?
2024-08-13 | 13:00

Jak chronić drewno ogrodowe przed słońcem?

Promieniowanie ultrafioletowe destrukcyjnie wpływa na drewniane elementy architektury ogrodu. I choć nie od razu widać, jak szkodliwe jest jego oddziaływanie, to z czasem negatywnych

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Bogumiła Wander

Bogumiła Wander: Bardzo tęsknię za telewizją, oglądam bez przerwy. Żałuję, że tak wcześnie odeszłam z pracy

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Bogumiły Wander, jednej z najbardziej cenionych postaci polskiego świata medialnego. Z tej okazji pragniemy podzielić się z Państwem jednym z ostatnich wywiadów, jakich udzieliła naszej redakcji.

Media

Media

Tomasz Jacyków: Bardzo modny tego lata jest nurt bieliźniany. Hitem są spodenki udające męskie bokserki

Zdaniem Tomasza Jacykowa w letnich stylizacjach możemy sobie pozwolić na więcej, ale trzeba pamiętać, że szorty, koszulki bez ramiączek, mocno wycięte topy i zwiewne spódniczki zamiast podkreślać atuty sylwetki, mogą tylko uwypuklić jej mankamenty i niedoskonałości. W konsekwencji źle dobrane wakacyjne zestawienia zamiast zachwycać, budzą niesmak. Poza tym coś, co idealnie pasuje na plażę, niekoniecznie musi dobrze wyglądać na ulicy. Stylista z uwagą śledzi bieżące trendy i jak przyznaje, bardzo podoba mu się chociażby eksponowanie bielizny i czynienie jej ważnym elementem codziennych stylizacji.

Prawo

Ostatni moment na przyjęcie standardów ochrony małoletnich w placówkach pracujących z dziećmi. Przepisy mają pomóc walczyć ze zjawiskiem przemocy wobec najmłodszych

15 sierpnia mija termin wprowadzenia standardów ochrony małoletnich (SOM) we wszystkich instytucjach pracujących z dziećmi. Poza oczywistymi placówkami, takimi jak szkoły, przedszkola czy kluby sportowe, obowiązek ten dotyczy także np. hoteli czy szpitali. Wdrożenie przez te instytucje odpowiednich procedur zapobiegawczych i interwencyjnych ma doprowadzić docelowo do zmniejszenia skali przemocy i nadużyć wobec najmłodszych. – Standardy ochrony małoletnich przez to, że są obowiązkowe i dotyczą tak wielu organizacji i instytucji, będą prawdziwą zmianą społeczną, o ile świadomie podejdziemy do ich przygotowania i wdrażania – podkreśla Agata Sotomska z Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.