Komunikaty PR

Natura, harmonia i porządek w urządzaniu pięknej i ponadczasowej kuchni

2021-08-04  |  09:00
Biuro prasowe
Kontakt

Małgorzata Wnorowska
Forestor

ul. Postępu 14
02-676 Warszawa
m.wnorowska|forestor.pl| |m.wnorowska|forestor.pl
609192635
www.forestor.pl
Do pobrania Natura ( 0.54 MB )

Wnętrza kuchenne są wyjątkowo przychylne naturze. Dekory inspirowane wzorami występującymi w przyrodzie w połączeniu z harmonią koloru i formy pozwalają stworzyć wysmakowaną kompozycję, która zachwyci ponadczasowym pięknem i sprawi, że kuchnia wprawi w pozytywny nastrój od rana.


W urządzaniu kuchni ważne są wygoda i funkcjonalność, ale nie mniejsze znaczenie ma estetyka mebli. Wybór dekorów jest trudny, ponieważ trendy we wnętrzach szybko się zmieniają, w przeciwieństwie do zabudowy kuchennej, która jest inwestycją na lata. Chcemy, żeby była piękna i cieszyła nas za każdym razem, kiedy będziemy z niej korzystali. Jednym ze sprawdzonych pomysłów, aby sprostać temu zadaniu, jest aranżacja nawiązująca do natury. Tworząc efektowne wnętrza o ponadczasowym charakterze, które będą dobrze wyglądały przez lata, projektanci właśnie w niej szukają inspiracji.

- Natura daje ogromne możliwości aranżacyjne, a wzorowane na niej dekory, podobnie jak ona sama, zachowują ponadczasowy urok, są gustowne i dobrze prezentują się na frontach mebli – przyznaje Sylwia Kowalska-Mikutel, projektantka Spółki Meblowej KAM. – Ponieważ natura jest niewyczerpanym źródłem inspiracji, nie jesteśmy skazani na powielanie stale tych samych wzorów. Obok najbardziej popularnych, pojawiają się nowe, ciekawe i efektowne dekory, które pozwalają realizować wyjątkowe aranżacje, zaskakujące oryginalnymi kompozycjami kolorystycznymi.

Taką nową propozycją jest dekor skalny, który zachwyci świeżością i subtelnym pięknem. Zakorzeniony w naturze, podobnie jak dekory drewna, czerpie z jej niepowtarzalnej urody. Jest bardziej stonowany i neutralny, dzięki czemu idealnie wpasuje się w każdy typ aranżacji. Kuchenna zabudowa z frontami w kolorze skały spodoba się zwolennikom tradycyjnych rozwiązań i klasycznych form mebli, jak również miłośnikom nowoczesnej prostoty z eleganckim sznytem. Dekor skalny będzie doskonałą alternatywą dla bieli w kuchniach urządzanych w duchu skandynawskiego minimalizmu czy coraz bardziej popularnego stylu japandi, który mocny akcent kładzie na piękno i czystość formy.

Surową estetykę skały doskonale ociepli łagodny rysunek drewna. To idealne połączenie przywodzące na myśl ład i porządek, dające wytchnienie i poczucie równowagi.


Umiar i ład aranżacyjny

Naturalny wygląd i niepowtarzalny urok drewna odwzorowany na dekorach mebli wnosi atmosferę rodzinnego ciepła i przytulności, a równie popularne kamienie szlachetne – bezpieczeństwa i stabilności. Natura ma tu jednak znacznie więcej do zaoferowania. Jest jeszcze intensywny antracyt, dzięki któremu wnętrze wygląda szykownie i prestiżowo czy bazalt, który prezentuje się bardzo atrakcyjnie w kuchni. Co ważne, dekory te doskonale współgrają ze sobą, tworząc harmonijne kompozycje. Aranżacje wyglądają efektowne, nie można im równie z odmówić stylu i ponadczasowego uroku.

Nawet w przypadku urządzania kuchni w dekorach inspirowanych naturą, dobrze jest ograniczyć gamę kolorystyczną zabudowy meblowej do maksymalnie trzech odcieni, inaczej wnętrze może być zbyt męczące. Umiar będzie wskazany również w przypadku dekoracyjnych elementów i ozdobnych bibelotów. Jeżeli nagromadzimy ich zbyt wiele, to kuchnia nie będzie funkcjonalna, a zastawiony blat utrudni nam pracę. Zepsujemy również estetykę wnętrza. Lepiej kierować się zasadą aranżacyjnego ładu i harmonii.

- Dekory, które są odwzorowaniem natury, będą wystarczającą ozdobą zabudowy meblowej i to z nich warto uczynić jej główny atut – podpowiada projektantka. – Doskonałą oprawą dla nich będzie prosta, harmonijna bryła mebli, która jest bardzo dobrym wyborem jeżeli chcemy zaaranżować wnętrze o ponadczasowym charakterze, które szybko się nie opatrzy.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Geberit kontynuuje akcję Rzeka Urzeka! Biuro prasowe
2021-09-28 | 13:20

Geberit kontynuuje akcję Rzeka Urzeka!

Zdrowe rzeki, o wysokiej jakości wody, nie tylko odzwierciedlają ważny aspekt dbania o środowisko, ale są również częścią równowagi ekologicznej planety i idącego za tym
Dom Czas na remont pokoju ucznia
2021-09-28 | 13:00

Czas na remont pokoju ucznia

Warto zadbać o odświeżenie i przearanżowanie pokoju ucznia, zwłaszcza jeżeli nasz skarb wyrasta właśnie z dziecięcych zabaw i zmieniają się jego potrzeby.   Pokój
Dom Brodzik akrylowy czy z konglomeratu?
2021-09-28 | 12:00

Brodzik akrylowy czy z konglomeratu?

Wybór brodzika prysznicowego to bardzo ważna kwestia. Zwykle pod uwagę bierzemy jego rozmiar oraz kształt, nie zastanawiając się nad tym, z jakiego materiału został wykonany. Jednak

Więcej ważnych informacji

Media

Marcin Prokop: Janek Kliment jako juror wniósł do „Mam talent!” dużo świeżości. Jest człowiekiem nieobliczalnym, a jego łamana polszczyzna czasami brzmi kontrowersyjnie

Prezenter zauważa, że dzięki Michałowi Kempie i Janowi Klimentowi program wzbogacił się o dwie wyraziste osobowości. Czeski tancerz i choreograf doskonale sprawdza się w charakterze jurora, bo jest niezwykle spontaniczny, a jednocześnie poddaje uczestników bardzo wnikliwej ocenie. Z kolei sam Jan Kliment cieszy się, że dzięki temu programowi może poznawać utalentowanych i wybitnie uzdolnionych ludzi. Zdążył się już jednak przekonać, że porównywanie ich i wystawianie stosownej oceny jest niezwykle trudne.

Muzyka

Zespół Kombii: Nie rozważamy koncertów w internecie. Granie do widza w domyśle, kiedy nie ma odpowiedniej interakcji, to dla muzyków jest katastrofa

Artyści promują obecnie swój najnowszy album zatytułowany „5” i mają nadzieję, że zarówno premierowe utwory, jak i dobrze znane przeboje uda się im zaprezentować podczas specjalnej trasy koncertowej. Na razie jednak trudno coś precyzyjnie zaplanować, rezerwować jakiekolwiek terminy czy podejmować wiążące decyzje, bo nie wiadomo, kiedy nadejdzie czwarta fala koronawirusa. Członkowie zespołu Kombii podkreślają też, że nie są zwolennikami występów online. Dla nich koncert to spotkanie z publicznością, odpowiednia oprawa, nagłośnienie i energia płynąca ze sceny.

Farmacja

Biodruk 3D może zrewolucjonizować badania kliniczne i transplantologię. Już za kilka lat będzie można wydrukować z komórek zdrowe narządy do przeszczepu

Od początku 2021 roku pacjenci odzyskują wzrok dzięki biodrukowanym rogówkom oka. Tymczasem już za kilka lat możliwe będzie wydrukowanie w podobny sposób trzustki czy wątroby, które będą się nadawać do przeszczepów. Biodruk 3D pozwala również tworzyć z tkanek modele nowotworów i testować na nich działanie terapii celowanych. Wydrukowane modele tkankowe zastępują coraz częściej żywe zwierzęta w procesie badań klinicznych czy testowania kosmetyków.

Motoryzacja

Kamery w samochodach coraz powszechniejsze. Do Polski wchodzi właśnie lider w produkcji takich urządzeń

Polscy kierowcy coraz częściej montują w samochodach kamery, które rejestrują, co się dzieje w trakcie jazdy przed samochodem i w jego pobliżu. Taki sprzęt okazuje się przydatny np. w razie stłuczki, kiedy trzeba udowodnić czyjąś winę, a nagraniami – o ile są wysokiej jakości – często posiłkują się też policja i sądy. Na polski rynek wchodzi właśnie lider w produkcji takich urządzeń. Brytyjski Nextbase, który w Europie ma już ponad 60-proc. udział w sprzedaży, wprowadzi do Polski serię urządzeń naszpikowanych zaawansowanymi, inteligentnymi technologiami i dodatkowymi opcjami, które wspierają bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów.