Komunikaty PR

Naturalny relaks, czyli łazienka inspirowana kolorami ziemi

2024-05-27  |  14:26

Przyroda od zawsze stanowi inspirację – widać to w sztuce, w modzie, a także w trendach  aranżacji wnętrz, które dziś bardzo mocno czerpią z natury. Zamieszkała w naszych salonach, sypialniach czy nawet kuchniach, by rozgościć się również w łazienkach. Pomysły, które nam oferuje, to najlepszy klucz do komfortowej, modnej i ponadczasowej przestrzeni.

Inspiracja przyrodą w aranżacji wnętrz to temat wielopoziomowy. Naturalne materiały, ich struktury, formy i kolory oferują ogromne bogactwo kształtów, barw i kompozycji, które, odpowiednio dograne, są doskonałym pomysłem na wnętrze-dotyczy to również łazienek. Planując ich wystrój, warto nie tylko sięgać po kamień czy drewno, lecz również poświęcić uwagę ich kolorystyce. Barwy natury to dziś absolutny „top of the top” aranżacji przestrzeni sanitarnych – są przytulne i ponadczasowe. Zależnie od potrzeby budują atmosferę relaksu lub energetyzują, a jednocześnie – szczególnie w połączeniu z odpowiednim oświetleniem – pozwalają uzyskać ciekawe i nieszablonowe efekty wizualne – mówi Joanna Karolczak, ekspertka marki TECE.

Barwa płynąca z natury

Naturalna kolorystyka w aranżacji łazienek obejmuje szerokie spektrum barw – od kamiennych szarości, poprzez ciepłe brązy oraz klimatycznie zielenie i błękity, aż po piaskowe beże i biele, które stanowią doskonałą bazę dla wystroju. Warto pamiętać, że barwy natury można uzyskać w łazience (i nie tylko!) na wiele sposobów – wybierając naturalne materiały wykończeniowe w ich źródłowym wybarwieniu, a także – dobierając odpowiednie dodatki. Łazienka w barwach natury wcale nie musi być monotonna czy jednolita – dostępne na rynku rozwiązania pozwalają uzyskać niezwykłe efekty kompozycyjne z zastosowaniem różnych baz i dekoracji. Jedno jest pewne – barwy natury niezmiennie odnajdują się w swoim własnym towarzystwie, współgrając ze sobą i budując komplementarną całość.

Łazienki lubią brąz

Ciepłe beże są jednym z najczęściej wybieranych kolorów do aranżacji łazienki. Zastępując niezłomną kiedyś sterylną biel pozwalają, podobnie jak ona, optycznie powiększyć wnętrze, a także – złagodzić chłód szkliwionych płytek podłogowych czy ściennych. Co najważniejsze – beżowa łazienka wcale nie musi być nudna. Kremowy gres, delikatny piaskowiec oraz ich imitacje to kwintesencja elegancji – tak było, jest i nadal będzie. Beże w łazience niezmiennie sprawdzają się świetnie zarówno w wydaniu solo, jak i w zestawieniu z innymi barwami, takimi jak brąz, zgaszone zielenie czy szmaragdowe błękity. Piaskowa łazienka uzupełniona odpowiednimi dodatkami, np. czarną armaturą, to dziś jeden z najmodniejszych wariantów aranżacyjnych, szczególnie dla małych pomieszczeń  – mówi Joanna Karolczak.

Doskonałym kolorem uzupełniającym – nie tylko dla beżów czy bieli – jest brąz drewna, nieoceniony emiter pozytywnej energii, budulec przytulności o unikatowej mocy relaksującej i wyciszającej. Wykorzystanie barwy drewna w łazience przybiera we współczesnych aranżacjach wiele form, uwzględniających nie tylko odcień wybarwienia, lecz również usłojenie czy strukturę przekroju – świetnie budujące efekt wielowymiarowości, szczególnie w mniejszych pomieszczeniach. Naprawdę trudno sobie wyobrazić bardziej klimatyczny motyw kolorystyczny – mówi ekspertka TECE. Brązowe motywy drewna są w aranżacji jak jeans w świecie mody – sprawdzą się w zestawieniu niemal z każdym kolorem. W łazience warto użyć ich w okładzinach ściennych oraz zabudowie meblowej, a także wybrać płytki z tym motywem na podłogę.

Morskie błękity i roślinne zielenie

Zielenie i błękity to doskonały wybór do łazienki – zarówno jako kolor wiodący, jak i klimatyczny dodatek. Kojarzące się z roślinami odcienie zieleni nie tylko budują naturalny, kojący klimat, lecz również – elegancko odnajdą się w stonowanym otoczeniu, zbudowanym na bazie beżów i bieli, a także – w połączeniu z dowolnym wybarwieniem drewna. Tonacje błękitu, przywodzące na myśl wodę czy niebo to równie doskonały wybór, który świetnie współgra z bazową kolorystyką, ale przede wszystkim – tworzy nieszablonową, relaksującą przestrzeń do wypoczynku.

Zielenie i błękity są świetnym wyborem w łazience z jeszcze jednego powodu. Doskonale prezentują się na szkliwionych płytkach ściennych czy podłogowych – połysk daje im szczególny urok, rozbijający skromność i sterylność łazienki. Przy stonowanej bazie warto łączyć różne odcienie tych barw, zestawiać je z ciepłym drewnem, polecam również odważne rozwiązania w postaci zielonego lub granatowego sufitu. Warto! – rekomenduje Joanna Karolczak.

Kamienne duety i tercety

Po beżach i brązach oraz mocniejszych akcentach warto skierować uwagę na grafity. Modne od lat, odnajdą się również w naszej łazience w barwach natury. Szarości w naturalnej łazience na pewno wymagają umiejętnego zestawienia z cieplejszymi barwami – brązem, beżem, zielenią. Takie akcenty przełamią „betonową” formułę, charakterystyczną dla nowoczesnej, minimalistycznej stylistyki industrialnej – wyjaśnia ekspertka TECE. Różne odcienie i struktury kamienia, a także utrzymane w szarościach elementy zabudowy świetnie odnajdą się w zestawieniach z brązami drewna, bielą i beżem, tworząc naturalistyczne kompozycje w stylu japandi, emanujące ciepłą, wysmakowaną elegancją.

Umiejętne żonglowanie kolorami natury to podstawa udanej aranżacji. Ich przemyślane zestawienia tworzą kompozycje o nieszablonowym uroku, podbijając najlepsze cechy wybranych tonacji. Stonowana baza zbudowana z beżów i szarości, połączona z brązem drewna w zabudowie i wybranym akcentem kolorystycznym na ścianie, potrafi zdziałać cuda dla nawet niedużej łazienki.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia? Biuro prasowe
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Dom Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie
Dom Czym stresują się Polacy? Finanse i obowiązki domowe w czołówce. Wyniki badań
2025-04-24 | 14:00

Czym stresują się Polacy? Finanse i obowiązki domowe w czołówce. Wyniki badań

Polacy są społeczeństwem zestresowanym. Ponad połowa martwi się z powodów finansowych, źródłem niepokoju są także sprawy bieżące oraz obowiązki związane

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Zdrowie

Katarzyna Dowbor: Jak najszybciej muszę się zaszczepić przeciw kleszczowemu zapaleniu mózgu. Do tej pory zabezpieczałam przed tymi pasożytami tylko moje zwierzęta

Prezenterka przyznaje, że do tej pory nie zdawała sobie sprawy, że kleszczowe zapalenie mózgu to taka podstępna i groźna choroba. Jest ona wywoływana przez wirusa, który dostaje się do naszego organizmu w wyniku ukłucia przez kleszcza. Dlatego tak ważne jest, by przed tymi pajęczakami zabezpieczać nie tylko naszych pupili, ale także siebie. Katarzyna Dowbor już umówiła się na przyjęcie odpowiedniej szczepionki. Z danych opracowanych przez Ośrodek Badań Socjomedycznych Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych UW wynika, że na taki krok decyduje się zaledwie co dziesiąty Polak.

Moda

Julia Kamińska: Założyłam sobie, że w tym roku nie będę kupować żadnych nowych ubrań. Z sukcesem sprzedaję też swoje rzeczy na popularnej platformie

Aktorka chętnie podjęła wyzwanie „no-buy 2025” i jak zapewnia, w tym roku nie zamierza kupować żadnych nowych ubrań. Poza tym systematycznie „wietrzy” swoją szafę i te rzeczy, które już nie są jej potrzebne, sprzedaje przez internet albo oddaje znajomym. Julia Kamińska zaznacza też, że kompletując stylizację na czerwony dywan, stara się nie wydawać pieniędzy na nowe ubrania. Najpierw zagląda do garderoby, by znaleźć w niej coś, co można ponownie wykorzystać.

Infrastruktura

Mazowsze turystycznie radzi sobie lepiej niż przed pandemią. Odwiedzających przyciąga już nie tylko Warszawa

Województwo mazowieckie jest liderem pod względem liczby turystów. W ubiegłym roku odwiedziło je prawie 7 mln gości. I choć lokomotywą ruchu turystycznego pozostaje Warszawa, to coraz więcej osób wybiera zwiedzanie regionu w wolniejszym tempie niż w stolicy i bliżej natury. Mazowsze od lat postrzegane było jako idealny kierunek na mikrowyprawę, ale teraz przybywa osób, które chcą się tu zatrzymać na dłużej niż 1–2 dni.