Networking dla projektantów i architektów - szansa na rozwój i zawodowy sukces
OKK! PR
ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
Pierwsze tegoroczne spotkania z cyklu „Kolacja architektów” udowodniły, że branża architektoniczno-wnętrzarska potrzebuje tego typu wydarzeń. Udanie łączą one bowiem aspekt biznesowy z budowaniem relacji między nietuzinkowymi ludźmi.
Trwałe, zbudowane na wzajemnym szacunku i otwartości relacje są niezbędnym elementem prowadzenia udanego biznesu. Sprzyjają rozwojowi – zarówno na płaszczyźnie osobistej, jak i zawodowej, służą nawiązywaniu owocnej współpracy, wymianie umiejętności i wiedzy. Jednak networkingu, jeśli ma przynieść wymierne efekty biznesowe, nie można sprowadzić wyłącznie do wymiany wizytówek. By skutecznie pomagał zrealizować zamierzone cele i był działaniem korzystnym dla wszystkich stron, networkingowi musi towarzyszyć zaufanie zbudowane na bazie profesjonalnych spotkań.
Architektoniczny networking
Networking odgrywa szczególną rolę w branży architektonicznej. Wielość podmiotów uczestniczących w procesie projektowym i ich wzajemne powiązania wymuszają konieczność zbudowania relacji opartych na wzajemnym zaufaniu, wspartym profesjonalizmem i wiedzą. Na zaufaniu powinny bazować relacje zarówno między projektantem i inwestorem, jak też projektantem i przedstawicielami marek, z których projektant korzysta podczas swojej codziennej pracy. Tworzy ono niezbędny fundament dla sukcesu każdej ze stron.
Doskonałym narzędziem budującym pomost między architektami a firmami dostarczającymi produktów do wyposażenia wnętrz są spotkania z cyklu „Kolacja architektów”, organizowane przez agencję OKK PR od początku 2023 roku. Ich niezobowiązująca formuła sprzyja wzajemnemu poznawaniu się architektów, projektantów i producentów. W ten sposób zyskują oni możliwość dzielenia się wiedzą i swoimi doświadczeniami, a także rozmowy na ważne branżowe tematy. Jednak - w przeciwieństwie do oficjalnych konferencji i spotkań zawodowych - tu, za sprawą swobodnej atmosfery, mogą zyskać znacznie więcej niż tylko poznać biznesowego partnera. Jest to niepowtarzalna okazja do budowania relacji opartych na zrozumieniu i otwartości.
Wartością są ludzie
Istotnym elementem programu każdego spotkania z cyklu „Kolacja architektów” są goście specjalni – znane osobistości ze świata designu, architektury czy sztuki, bowiem miks tych dziedzin jest znakiem rozpoznawczym wydarzeń organizowanych przez OKK PR. Dzielą się swoimi doświadczeniami, opowiadają o pracy, wreszcie - prezentują osiągnięcia.
Podczas pierwszego tegorocznego spotkania, które odbyło się 31 stycznia w warszawskiej restauracji Kieliszki na Próżnej, gośćmi specjalnymi „Kolacji architektów” byli Natalia i Marek Bimerowie. On - znany rzeźbiarz, grafik, designer, projektant wnętrz, uczestnik prestiżowych wystaw i konkursów, ona - artystka, projektantka, kuratorka, od lat prowadząca Bimer House, galerię, w której odbywają się wydarzenia związane z designem i sztuką. Oboje dzielili się przemyśleniami na temat procesu twórczego i powstawania dzieł artystycznych, opowiadali o swojej przygodzie ze sztuką i roli, jaką odgrywa we wnętrzach.
Z kolei podczas spotkania w restauracji Koneser Grill w Warszawie, 27 lutego, w rolę gościa specjalnego wcieliła się Anna Orska, projektantka biżuterii i właścicielka marki biżuterii artystycznej Orska. Jej prace pokazywane były na wystawach m.in. w Paryżu, Berlinie, Mediolanie i Nowym Jorku. Artystka opowiadała między innymi o wykorzystywaniu niestandardowych materiałów w biżuterii, jubilerskim upcyklingu i inspiracji tradycyjnym rękodziełem.
Podczas obu spotkań obecne były także Bibianna Stein-Ostaszewska oraz Ela Kita, autorki projektu wnętrz restauracji Kieliszki na Próżnej i Koneser Grill.
Otoczenie buduje nastrój
Na budowę relacji niebagatelny wpływ mają nie tylko tworzące ją osoby, lecz również sceneria, w której się spotykają. Niebanalne otoczenie i swobodna atmosfera sprzyjają kreatywnym rozmowom, ale też relaksowi. Gościny uczestnikom dwóch pierwszych tegorocznych spotkań z cyklu „Kolacja architektów” udzieliły dwie znane restauracje.
31 stycznia zaproszeni architekci i przedstawiciele czołowych marek (Omnires, Basen System, Carpets&More, Arc Interiors, Kontakt Simon, Ceramika Paradyż, Parkiet Hajnówka, Krayna, BoConcept, Orska) spotkali się we wspomnianej restauracji Kieliszki na Próżnej. W jej ofercie można znaleźć ponad 250 starannie wyselekcjonowanych win pochodzących od małych i średnich producentów, głównie z Włoch. Nieodzownym towarzyszem trunków, które zadowolą podniebienia najbardziej wymagających winomanów, jest tu kuchnia oparta na lokalnych, sezonowych produktach, pełna zaskakujących smaków i pomysłów kulinarnych. A to wszystko w równie „smakowitym” wnętrzu – pełnym elegancji, klasycznych form i ciekawie dobranych kolorów.
Miesiąc później, 27 lutego, architekci oraz reprezentanci firm (Rehau, Basen System, Ceramika Paradyż, Iluma) w ramach „Kolacji architektów” zawitali do Koneser Grill, restauracji odwiedzanej szczególnie chętnie przez miłośników dań z grilla. Jej wnętrze jest równie intrygujące jak żywy ogień, na którym przygotowuje się potrawy. Odrestaurowane pomieszczenia Wytwórni Wódek „Koneser” z zachowanymi oryginalnymi ceglanymi ścianami i żeliwnymi słupami konstrukcyjnymi stworzyły idealną scenerię do swobodnych rozmów o architekturze i wnętrzach.
Warto wspomnieć, że zarówno Kieliszki przy Próżnej, jak i Koneser Grill są częścią Ferment Group, w skład której wchodzą restauracje premium (pięć warszawskich i jedna gdyńska), wine bar&shop, butikowy sklep z winem oraz dystrybutor i importer win.
„Kolacja architektów” to cykl kameralnych spotkań, zainicjowanych i organizowanych przez cenioną w branży wnętrzarskiej agencję OKK PR. Umożliwiają one budowanie profesjonalnych relacji między światem designu i przedstawicielami czołowych marek a projektantami i architektami, tworząc skuteczną platformę do wymiany doświadczeń. Inicjatywa zyskała uznanie branży architektoniczno-wnętrzarskiej dzięki nieszablonowemu podejściu organizatorów, którzy łączą dyskusje o projektowaniu ze sztuką i kulinariami. Niezobowiązująca atmosfera, intrygujący goście i pełne pasji rozmowy składają się na wydarzenie, które samo w sobie stało się rozpoznawalną marką.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie
Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Problemy społeczne
Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.
Żywienie
Sylwia Bomba: Nigdy nie stosowałam ozempicu. Dla mnie zdrowie jest ważniejsze niż efekt wizualny

Celebrytka uważa, że leków typu Ozempic nie powinno się stosować jako złotych środków na odchudzanie. Bo choć pozwalają one w dość krótkim czasie pozbyć się zbędnych kilogramów, to odbywa się to kosztem zdrowia. Aby więc bezpiecznie i trwale zredukować masę ciała, trzeba przede wszystkim zmodyfikować dietę i prowadzić aktywny styl życia. To długi, ale wart starania proces. Ze swojego doświadczenia Sylwia Bomba wie, że nie ma jednej cudownej tabletki, dzięki której bez żadnego wysiłku uzyskamy wymarzony rozmiar S.