Newline Lyra Pro w Szkole Podstawowej nr 5 w Białymstoku
Szkoła Podstawowa Nr 5 im. Władysława Broniewskiego w Białymstoku jest placówką z tradycjami. Istnieje od ponad 100 lat i dba o to, żeby narzędzia i środki dydaktyczne, które służą nauczycielom i uczniom podnosiły jakość edukacji. Od niedawna korzysta również z monitora interaktywnego Newline Lyra Pro.
„To, że szkoły mogą też korzystać z nowoczesnych rozwiązań bardzo służy wynikom. Monitor interaktywny Newline ma świetną jakość obrazu, świetną jakość dźwięku. A kompleksowość rozwiązań robi wrażenie. Myślę, że dzięki korzystaniu z takich narzędzi nasi uczniowie będą bardziej aktywni na lekcjach i dzięki temu, z czasem, lepiej opanują wiedzę i umiejętności , a zakończy się to wysokimi wynikami na egzaminach zewnętrznych” - Agnieszka Sasinowska, Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 5 w Białymstoku.
Dzieci przede wszystkim cieszą się, że mogą podejść do ekranu, wykonać samodzielnie konkretne zadanie i w ten sposób łatwiej utrwalają wiedzę.
„Z perspektywy nauczyciela mogę powiedzieć, że jakość pracy znacząco wzrosła. Chodzi głównie o zaangażowanie uczniów w proces lekcyjny. Można powiedzieć, ze nie są jedynie biernymi odbiorcami przekazywanych przeze mnie treści, ale biorą czynny udział w zajęciach interaktywnie korzystając z ekranu i maja swój bezpośredni wpływ na przebieg lekcji. Jest to bardzo duży postęp w jakości nauczania zarówno z perspektywy nauczyciela jak i ucznia ” - Informuje Ewa Borowska Nauczycielka Szkoły Podstawowej Nr 5 w Białymstoku
Nauczyciele i uczniowie dostrzegają dużą różnicę miedzy tablica multimedialną a interaktywnym monitorem. Tablica musi być połączona z projektorem, który rzuca na nią obraz. Dzieci widzą obraz zaburzony przez cień nauczyciela kiedy pisze on na tablicy. Dodatkowo nauczyciele odczuwali zmęczenie wzroku po wielu godzinach pracy z tablica interaktywną. Ten problem nie istnieje przy monitorze Newline Lyra Pro, który ma funkcje ochrony oczu przed niebieskim światłem. Producent nie poprzestał tu na filtrach oprogramowania, ale zastosował także rozwiązanie sprzętowe. Jest ono zdecydowanie skuteczniejsze i nie ma negatywnego wpływu na wyświetlany obraz.
„Nowe technologie dają zupełnie nowe możliwości. Sam fakt włączania monitora interaktywnego jest o wiele łatwiejszy niż tablicy interaktywnej. Aplikacja MS Whiteboard daje możliwość korzystania z tła w kratkę czy pięciolinię. Narzędzia dostępne w monitorze interaktywnym są bardzo pomocne i podnoszą komfort korzystania z niego.” - informuje Julita Gregorczuk Nauczycielka Szkoły Podstawowej Nr 5 w Białymstoku
Dzieci z klas wczesnoszkolnych są świetnymi obserwatorami. Doceniają możliwości pracy na monitorze w słoneczny dzień, co było trudne z tablicą interaktywną. Połączenie nauki i zabawy jest dla nich ekscytujące.

Fundusz Amazon: Milion złotych na wsparcie edukacji Polaków

Nie zgadzasz się z wynikiem maturalnym z biologii lub chemii? Dawid Uczy pomoże Ci się odwołać!

UX – zawód przyszłości Motorola Solutions stawia na kompetencje 4.0
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Moda

Julia Kamińska: Założyłam sobie, że w tym roku nie będę kupować żadnych nowych ubrań. Z sukcesem sprzedaję też swoje rzeczy na popularnej platformie
Aktorka chętnie podjęła wyzwanie „no-buy 2025” i jak zapewnia, w tym roku nie zamierza kupować żadnych nowych ubrań. Poza tym systematycznie „wietrzy” swoją szafę i te rzeczy, które już nie są jej potrzebne, sprzedaje przez internet albo oddaje znajomym. Julia Kamińska zaznacza też, że kompletując stylizację na czerwony dywan, stara się nie wydawać pieniędzy na nowe ubrania. Najpierw zagląda do garderoby, by znaleźć w niej coś, co można ponownie wykorzystać.
Infrastruktura
Mazowsze turystycznie radzi sobie lepiej niż przed pandemią. Odwiedzających przyciąga już nie tylko Warszawa

Województwo mazowieckie jest liderem pod względem liczby turystów. W ubiegłym roku odwiedziło je prawie 7 mln gości. I choć lokomotywą ruchu turystycznego pozostaje Warszawa, to coraz więcej osób wybiera zwiedzanie regionu w wolniejszym tempie niż w stolicy i bliżej natury. Mazowsze od lat postrzegane było jako idealny kierunek na mikrowyprawę, ale teraz przybywa osób, które chcą się tu zatrzymać na dłużej niż 1–2 dni.
Muzyka
Wiktor Dyduła: Produkcja płyt i nagrywanie teledysków są niezwykle kosztowne. Jeśli nie ma pomocy wytwórni fonograficznej, można założyć zbiórkę na ten cel

Wokalista przyznaje, że często na barkach artystów jest nie tylko przygotowanie materiału na płytę, ale także zebranie pieniędzy na jej nagranie, produkcję i wszelkie działania promocyjne. To wszystko sporo kosztuje. On sam może w tej kwestii liczyć na wsparcie wytwórni fonograficznej, więc jest mu łatwiej, natomiast ci, którzy są zdani sami na siebie, mają twardy orzech do zgryzienia. Dlatego też Wiktor Duduła pochwala chociażby zakładanie publicznych zbiórek na taki cel.