Nie ma sytuacji bez wyjścia, czyli kabiny prysznicowe szyte na miarę

Aleksandra Kaczorowska
Beyond Public Relations
ul. Franciszka Klimczaka 1
02-797 Warszawa
a.kaczorowska|bepr.pl| |a.kaczorowska|bepr.pl
504 907 388
www.bepr.pl
Gdy żar leje się z nieba, marzysz o szybkim prysznicu? Obawiasz się jednak, że w twojej łazience nie uda się zamontować wygodnej kabiny? Niepotrzebnie. Istnieją rozwiązania pozwalające na zaprojektowanie produktów według indywidualnych potrzeb, dzięki czemu marzenie o komfortowej strefie prysznicowej może się ziścić bez względu na metraż czy rozkład łazienki.
Małe wnętrze, bliskość innych elementów wyposażenia łazienki np. toalety, a może wnęka lub skos dachowy – czy znalazło się tu coś, co powoduje, że straciłeś nadzieję na funkcjonalną, komfortową i doskonale prezentującą się strefę z kabiną prysznicową? Jeśli tak – ten artykuł jest dla ciebie. Przekonasz się, że nie ma sytuacji bez wyjścia i bez większego wysiłku znajdziesz produkt skrojony na miarę swoich potrzeb.
Łazienka na poddaszu
Skosy dachowe tworzą atmosferę we wnętrzu, ale bywają wyzwaniem podczas jego urządzania. Wystarczy jednak przemyśleć kilka spraw, by stało się komfortowe, dobrze zagospodarowane i z miejscem na upragnioną kabinę prysznicową. O czym warto pamiętać? Najważniejsze są pomiary. Najniższe strefy będą idealnie na szafki, ale punkt, w którym pomimo skosu staniesz w pełni wyprostowany, doskonale sprawdzi się na prysznic.
- Łazienka na poddaszu to bardzo ciekawe wnętrze, które ma wyjątkowy klimat. Wbrew pozorom nie musi być trudne do zaaranżowania. Trzeba mieć po prostu pomysł i wiedzieć o kilku niestandardowych rozwiązaniach. Jednym z nich jest zakup kabiny zaprojektowanej na wymiar. Docięcie szkła pod odpowiednim kątem umożliwi postawienie jej pod skosem, dzięki czemu zyskamy wygodną strefę prysznicową – mówi Hanna Błaszak, ekspert firmy Radaway.
Mała przestrzeń
Większość z nas mieszka w blokach, gdzie łazienki są niewielkie lub wręcz mikroskopijne. Wyzwaniem w takim wnętrzu jest rozlokowanie urządzeń sanitarnych w taki sposób, by nie kolidowały ze sobą i były wygodne podczas użytkowania. Warto wtedy zrezygnować z wanny i w rogu pomieszczenia postawić kabinę. Może to być model typu walk-in lub np. wariant z drzwiami składanymi typu bifold, który bez problemu zamontujemy np. pomiędzy miską WC a umywalką.
- Dysponując małym wnętrzem warto skorzystać z programu „Na miarę” Radaway. Eksperci marki są w stanie zaprojektować kabinę do każdej sytuacji aranżacyjnej w taki sposób, że będzie się doskonale prezentowała, a zostanie przy tym funkcjonalna – dodaje Hanna Błaszak.
Wnętrze z wnękami
Wnęka to nie przeszkoda, to miejsce, które można optymalnie zagospodarować i wykorzystać na przestrzeń prysznicową. Można zamontować w niej kabinę dopasowaną do zastanych wymiarów lub w przypadku nietypowych rozmiarów – zaprojektowaną na specjalne zamówienie.
- Ciekawym rozwiązaniem będzie też postawienie kabiny na wymiar z profilem montowanym do czoła lub boku ściany. Taki model będzie wystawał delikatnie poza obszar wnęki i sprawi, że powierzchnia prysznica stanie się większa i przy okazji wygodniejsza – dodaje ekspert Radaway.
Nierówne ściany
Wnętrza bez kątów prostych to standard – bez względu na to czy mieszkamy w bloku, kamienicy, czy w świeżo wybudowanym domu. Odstępstwa te nie wykluczają jednak montażu kabiny prysznicowej. Co więcej, nierówności te można doskonale zakamuflować. Warto zastanowić się wtedy nad zakupem modelu z profilami posiadającymi regulację umożliwiającą niwelację krzywizny ściany.
- Standardowe profile przyścienne pozwalają zwykle na około 1 centymetrową niwelację krzywizny ścian. Jeśli jednak ta regulacja jest niewystarczająca, zawsze można skorzystać z rozwiązań niestandardowych. W Radaway jesteśmy w stanie wyciąć szybę kabiny do kształtu trapezu tak, by idealnie pasowała do nierównych ścian – wyjaśnia Hanna Błaszak.
To tylko część przykładów. Jeśli twoje wnętrze sprawia inne problemy – możesz sam sprawdzić, jaka kabina będzie najlepiej pasować do twojej łazienki. Na stronie producenta znajdziesz konfigurator kabin niestandardowych, w którym wystarczy, że wpiszesz wymagane parametry m.in. kształt kabiny, jej wymiary oraz sposób montażu, a system dobierze model idealnie pasujący do wnętrza.

Gdzie przechować rzeczy? Praktyczne rozwiązania na różne życiowe sytuacje

Jak wybrać idealną szklarnię ogrodową? Poradnik dla początkujących

BLIKUJ na raty w IKEA! Nowy sposób płatności dostępny w całej Polsce
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Motoryzacja

Qczaj: Na drogach szybkiego ruchu lubię mocniej wcisnąć pedał gazu. Niebawem planuję też zrobić prawo jazdy na motocykl
Trener podkreśla, że decyzja o zrobieniu prawa jazdy była jedną z najlepszych w jego życiu. Teraz, kiedy odpowiedni dokument ma już w kieszeni, z ogromną przyjemnością wsiada za kierownicę i mknie przed siebie. Najbardziej lubi drogi szybkiego ruchu, bo tam może mocniej wcisnąć pedał gazu. W innych okolicznościach jednak jeździ z dużą rozwagą, dostosowując prędkość do warunków panujących na jezdni. Qczaj zdradza też, że kolejnym krokiem będzie kurs na prawo jazdy na motocykl.
Edukacja
Uczelnie zaczynają wspólnie walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji. Ruszają badania nad skalą problemu

Szkoły wyższe chcą aktywniej walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji zarówno wobec pracowników, jak i studentów. W ramach projektu Bezpieczna Uczelnia będą się wymieniać dobrymi praktykami w zakresie polityki antymobbingowej. Zostaną przeprowadzone także badania na temat obecnej sytuacji w środowisku akademickim. Dotychczasowe badania prowadzone przez Fundację Science Watch Polska wskazują, że mobbing to dość powszechne zjawisko na uczelniach, które przybiera charakterystyczne dla środowiska formy.
Edukacja
Polki coraz bardziej świadomie podchodzą do profilaktyki nowotworów piersi. Wciąż jednak blisko połowa się nie bada

Profilaktyka raka piersi przestaje być dla Polek źródłem lęku i tematem tabu. Coraz częściej motywacją do wykonania badań jest odpowiedzialność za siebie i bliskich – wynika z najnowszego badania Maison & Partners dla Henkel Polska. 36 proc. kobiet jako motywację wskazało rekomendacje lekarskie, a 30 proc. – potrzebę dbania o swój organizm. Mimo że około 40 proc. kobiet w wieku 20–60 lat bada się regularnie, wykonując badania palpacyjne czy USG, podobny odsetek nie bada się wcale, a co piąta deklaruje, że w ogóle nie interesuje się tym tematem.