Niemal 50 lat nowej definicji czystości dzięki toaletom myjącym Geberit
OKK! PR
ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
Choć Europa wciąż zdominowana jest przez lata używania mało ekologicznego papieru toaletowego, z pomocą przychodzą zrywające z tradycją toalety myjące. Kiedy Geberit wprowadził na rynek pierwsze modele tych urządzeń w 1978 roku, był jedną z pierwszych firm sanitarnych, które zaczęły zrywać z tą normą. Dzięki swym innowacyjnym produktom, szwajcarska firma jest obecnie liderem na rynku europejskim w sektorze toalet myjących. Z okazji 150-lecia Geberit warto zapoznać się z historią tego współczesnego wynalazku, który dogłębnie zrewolucjonizował łazienkowe ablucje.
Balibrown, bahamabeige lub trzcinowa zieleń: kolory toalet zaskakiwały, gdy Geberit wchodził na rynek toalet myjących w 1978 roku z ,,Geberellą”. Geberella, deska sedesowa ze zintegrowaną kabiną prysznicową, którą można było zamontować na wszystkich popularnych toaletach, była wówczas dostępna w kilkunastu kolorach - niektóre odcienie mogły wydawać się niezwykłe dla dzisiejszych odbiorców. Ale to nie kolory, ale funkcja czyniła ten produkt wyjątkowym: zamiast papieru toaletowego, dysza strumienia wody pod deską sedesową zapewniała swobodne podmycie się.
Rok później pojawił się tak zwany kompletny system toalety myjącej. ,,Geberit-o-mat” był zajmującym niewiele miejsca połączeniem toalety i bidetu. Został on opisany jako "toaleta przyszłości, która spłukuje, bierze prysznic, suszy ciepłym powietrzem i dodatkowo eliminuje nieprzyjemne zapachy", przeznaczona dla osób ceniących komfort, higienę i dobre samopoczucie. Ale przepowiedziana przyszłość w łazience nadchodziła powoli.
Pierwsza toaleta myjąca została wynaleziona w 1957 roku przez szwajcarskiego projektanta Hansa Maurera. Podczas gdy produkt szybko rozprzestrzenił się w Azji, Europa ostrożnie zareagowała na tę nowość. Na Zachodzie, przyzwyczajonym do papieru toaletowego, nie było chętnych do zmiany zakorzenionych nawyków. Geberit był jednak przekonany o potencjale toalet myjących i nie zniechęcił się sceptycyzmem. Firma starannie opracowała nowe modele produktów i uruchomiła kampanie przekonywujące klientów o korzyściach płynących z czyszczenia samą wodą.
Przełom w projektowaniu i technologii
Przełom nastąpił w 2003 roku: Geberit zaprezentował Balena 8000, pierwszy kompletny system toalety myjącej bez zintegrowanej spłuczki. W rezultacie toaleta wyglądała na znacznie mniejszą i wyróżniała się wizualnie od swoich, czasami nieporęcznych, poprzedników. Montowana na ścianie, o futurystycznym designie, zrobiła wrażenie zarówno na branży, jak i na klientach. Nawet dziś, 20 lat po wprowadzeniu na rynek, Balena 8000 jest nadal szeroko stosowana.
Przez lata badań firmie Geberit udało się stale rozwijać i ulepszać technologie. Produkty marki oferują najwyższy poziom komfortu, wzornictwa i jakości. Cechy takie jak zoptymalizowany strumień prysznicowy WhirlSpray lub cicha i wydajna technologia spłukiwania TurboFlush przyczyniają się do światowego sukcesu toalet myjących Geberit. Obecnie produkty są również wyposażone w ciepłą wodę, samoczyszczące dysze, funkcję suszarki, odsysanie zapachów, podgrzewanie siedziska oraz prysznic damski, specjalną funkcję do delikatnego i dokładnego czyszczenia miejsc intymnych.
Dyskretny luksus
Dzięki wszystkim tym komfortowym funkcjom Geberit z powodzeniem promuje rozpowszechnianie toalet myjących w europejskich łazienkach. Od 2009 roku wszystkie modele toalet myjących są sprzedawane pod nazwą Geberit AquaClean. Wiązało się to również z przeprojektowaniem produktów. W 2013 roku na rynku pojawiła się pierwsza toaleta myjąca AquaClean Sela, która nie wyglądała już jak toaleta myjąca i wyznaczała nowe standardy wzornictwa. Cztery obecne modele - AquaClean Mera, Sela, Tuma i Alba - charakteryzują się minimalistycznym wzornictwem, które przypomina konwencjonalne toalety i wyróżnia się na tle bardziej złożonych japońskich modeli.
Wraz z modelem Alba, wprowadzonym na rynek w 2024 roku, Geberit zamierza zdobyć nowe segmenty rynku. AquaClean Alba to idealny model dla początkujących użytkowników toalet myjących. Oferuje najważniejsze funkcje toalety myjących, ale jest niezwykle atrakcyjny cenowo. Każdy, kto rozważa zakup nowej toalety, może cieszyć się zaletami eleganckiej i skutecznej toalety prysznicowej za niewielką dodatkową opłatą w porównaniu z konwencjonalną toaletą.
www.geberit.pl
Grupa Geberit to europejski lider w produkcji zaawansowanej technologii sanitarnej. Od momentu jej powstania w roku 1874 jest pionierem w tym sektorze, nieprzerwanie ustanawiając nowe trendy swoimi wszechstronnymi rozwiązaniami. Geberit posiada swoje przedstawicielstwa w blisko 50 krajach w Europie i na świecie, skupia w swoich zasobach 30 zakładów produkcyjnych. Największe zakłady znajdują się w Szwajcarii, Niemczech i Austrii. Siedziba główna znajduje się w Rapperswil-Jona w Szwajcarii, a sama firma jest notowana na Szwajcarskiej Giełdzie Papierów Wartościowych w Zurychu od 1999 r. Grupa Geberit wygenerowała sprzedaż w wysokości 2,9 mld franków szwajcarskich w 2017 roku zatrudniając około 12.000 pracowników. Zakres produktów obejmuje linię systemów sanitarnych (systemy instalacyjne, spłuczki, baterie umywalkowe, systemy spłukiwania, syfony, toalety myjące), wyposażenie łazienek (ceramikę sanitarną, meble łazienkowe, kabiny i wanny) oraz systemy rurowe (systemy wodociągowe i systemy kanalizacyjne).
Proste przyjemności na zimowe wieczory
Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Media
Karolina Pilarczyk: W nowym programie każdy z nas potrzebował pomocy medycznej. Ja straciłam kawałeczek palca
Drifterka podkreśla, że niektóre zadania w programie „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” były na tyle wymagające, że kończyły się kontuzjami i urazami. Karolina Pilarczyk zaznacza, że największą motywacją była dla niej możliwość zmierzenia się z uznanymi sportowcami, których podziwia od lat. Ma też świadomość, że różni się od pozostałych uczestników formatu, ponieważ jej dyscyplina koncentruje się nie na przygotowaniu fizycznym, ale na umiejętności prowadzenia samochodu wyścigowego, gdzie kluczowe są refleks, panowanie nad emocjami i zdolność do szybkiego podejmowania decyzji.
Bankowość
Styczeń powinien przynieść wzrost popytu na hipoteki i sprzedaży mieszkań. Klientom pomogłyby obniżki stóp procentowych
W styczniu eksperci rynku nieruchomości spodziewają się wzrostu popytu na kredyty hipoteczne. Rezygnacja przez rząd z zapowiadanego programu Kredyt 0 proc. spowodowała, że do banków zwracają się klienci czekający do tej pory na rządowe dopłaty. Jak podkreśla założyciel serwisu Tabelaofert.pl, jest grupa klientów, którzy ze względu na sytuację rynkową i swoje finanse potrzebują wsparcia państwa, ale taka ingerencja nie byłaby potrzebna przy niższym poziomie stóp procentowych. Ewentualna pomoc państwa powinna obejmować premie dla oszczędzających na własne M.
Muzyka
Luna: Nie mam planu B na życie. Jestem jednak bardzo kreatywna, więc może kiedyś zrobię jakiś film lub napiszę książkę
Wokalistka podkreśla, że wiele lat pracowała na to, żeby być w miejscu, w którym jest teraz, i robić to, co kocha. Tworzenie muzyki i koncertowanie to dla niej nie tylko praca, ale i pasja, z którą zawsze będzie związana. Luna zdradza też, że co prawda czuje potrzebę eksploracji innych swoich umiejętności, takich jak taniec czy gotowanie, i czasami marzy o radykalnej zmianie swojego życia, ale nie mogłaby porzucić całego dotychczasowego dorobku artystycznego. Nie wyklucza natomiast, że kiedyś wyreżyseruje jakiś film albo napisze powieść.