Komunikaty PR

Niemal tysiąc osób pobiegnie jako pomarańczowi bohaterowie

2024-08-08  |  15:00
Biuro prasowe

Zapoczątkowana dziesięć lat temu przez Fundację „Maraton Warszawski” akcja #BiegamDobrze jest dziś największym charytatywnym, cyklicznym, biegowym wydarzeniem w Polsce. Nic dziwnego – wspieranie szczytnego celu oraz dodatkowa motywacja podczas biegu to niezwykle ważne aspekty. Od początku inicjatywy wzięło w niej udział ponad 10 tysięcy osób, zbierając łącznie powyżej 8 milionów złotych na rzecz organizacji charytatywnych. Punkt kulminacyjny akcji już w ostatni weekend września w stolicy, podczas dwóch wielkich biegów. Nie zwlekaj dłużej – czas na zebranie kwoty minimalnej trwa do końca sierpnia!

 

#BiegamDobrze, czyli podwójny i szlachetny wymiar rywalizacji

 

Dzięki największej w kraju biegowej akcji charytatywnej – akcji #BiegamDobrze możliwe jest realizowanie dobroczynnych inicjatyw. To wszystko w ramach inicjatywy charytatywnej biegaczy i działalności takich fundacji jak na przykład Fundacja Rak’n’Roll, Fundacja Spartanie Dzieciom, Fundacja Synapsis czy Polska Akcja Humanitarna. Wynik finansowy zbiórek oraz przyszła - konkretna i mierzalna pomoc już dziś robią ogromne wrażenie. Jak podkreślają jednak organizatorzy najlepsze dopiero przed nami, ponieważ akcja rośnie, a pomaganie przez bieganie staje się w naszym kraju coraz bardziej popularne.

 

- Biegowe akcje charytatywne cieszą się ogromną popularnością na całym świecie. Jesteśmy dumni, że z roku na rok rośnie zainteresowanie podobnymi wydarzeniami również w Polsce. Te akcje angażują wszystkich – zarówno biegaczy, jak i osoby, które nie mogą uczestniczyć bezpośrednio. Ci, którzy nie biorą udziału w biegu, mają możliwość wsparcia uczestników poprzez wpłaty na wybrany cel charytatywny. Biegacze natomiast biegną nie tylko dla siebie, ale także dla organizacji pomocowej, którą wspierają swoim wysiłkiem. Dzięki akcji #BiegamDobrze mają poczucie spełnionej misji, dodatkowej wartości płynącej z treningu i startu. To wyjątkowa inicjatywa, która jednoczy ludzi, wspiera szczytne cele i niesie wiele radości – mówi Magda Skrocka, COO w Fundacji „Maraton Warszawski”.

 

Dołącz do wyjątkowej społeczności i wesprzyj organizację charytatywną, która jest Ci bliska

 

Najbliższa okazja, żeby pomóc najbardziej potrzebującym nadarza się już teraz! Jeśli ktokolwiek szuka dodatkowej motywacji do wzięcia udziału w 46. Nationale-Nederlanden Maratonie Warszawskim lub Nice To Fit You Warszawskiej Dysze, które odbędą się w ostatni weekend września w stolicy, to akcja #BiegamDobrze jest właśnie dla niego!

 

Do tej pory na oba wrześniowe biegi charytatywną ścieżką zapisało się już niemal tysiąc osób. Co należy zrobić, aby do nich dołączyć? Wystarczy zarejestrować się do biegu na wybranym dystansie poprzez ścieżkę charytatywną. Należy wybrać jedną z kilku zaangażowanych organizacji dobroczynnych i założyć wirtualną zbiórkę, zachęcając swoich bliskich i znajomych do wpłat na ważny dla Ciebie cel. Po zebraniu kwoty minimalnej określonej w regulaminie biegacz otrzymuje pakiet startowy. Twój numer będzie wyjątkowy – pobiegniesz z wyróżniającym się, pomarańczowym numerem startowym! Dodatkowo, czekają na Ciebie również niespodzianki od wybranej fundacji charytatywnej i strefa masażu po biegu.

 

Zawalcz o dodatkową nagrodę!

 

Wirtualna zbiórka nie kończy się po uzbieraniu kwoty minimalnej – trwa dalej! Im bliżej biegu, tym motywacja do wpłat wyższa. Uczestnicy prześcigają się w pomysłach na kreatywne i zabawne sposoby promowania swoich zbiórek i zachęcanie do wpłat. Zasilać zbiórkę można również samodzielnie. Uzbierane środki zostaną przekazane wspieranej przez Ciebie fundacji charytatywnej. Co więcej, jak co roku sponsor tytularny biegu na królewskim dystansie - Nationale-Nederlanden nagrodzi najwyższe zbiórki. Warto powalczyć więc o dodatkowy finansowy boost!

 

- Już po raz trzeci angażujemy się w akcję #BiegamDobrze, co sprawia nam wiele radości i satysfakcji. Kolejny raz jako Nationale-Nederlanden przekażemy trzem największym zbiórkom na dystansie maratonu odpowiednio kwoty 5, 10 i 15 tysięcy złotych. Cieszymy się, że możemy nieść pomoc finansową organizacjom charytatywnym, które każdego dnia otaczają opieką i wsparciem potrzebujących. Promujemy tym samym bezinteresowną pomoc, ale też dopingujemy maratończyków, którzy podjęli trud przebiegnięcia ponad 40 km – mówi Marta Pokutycka-Mądrala, dyrektorka komunikacji korporacyjnej oraz rzeczniczka prasowa w Nationale-Nederlanden.

 

Nie zwlekaj, czasu pozostało niewiele!

 

Zapisy do udziału we wrześniowych biegach – 46. Nationale-Nederlanden Maratonie Warszawskim i Nice To Fit You Warszawskiej Dysze trwają! Wejdź na stronę rejestracji: rejestracja.maratonwarszawski.com i wybierz ścieżkę charytatywną. Pamiętaj – czas na uzbieranie kwoty minimalnej trwa do końca sierpnia!

 

Lista wszystkich organizacji charytatywnych, które można wesprzeć w ramach akcji #BiegamDobrze dostępna jest pod adresem: https://biegamdobrze.pl

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Styl życia „Czasami to by się przydała kąpiel w melisie” – kobiety o menopauzalnej złości Biuro prasowe
2024-08-07 | 12:00

„Czasami to by się przydała kąpiel w melisie” – kobiety o menopauzalnej złości

„Czasami to by się przydała kąpiel w melisie” – kobiety mówią o menopauzalnej złości   Złość menopauzalna to jeden z przejawów klimakterium, a
Styl życia 8 sierpnia obchodzimy Wielki Dzień Pszczół. Sprawdź, jak wspierać te pożyteczne
2024-08-07 | 11:15

8 sierpnia obchodzimy Wielki Dzień Pszczół. Sprawdź, jak wspierać te pożyteczne

Rośliny zapylane przez pszczoły stanowią aż ponad 78 proc. wszystkich gatunków występujących na Ziemi. Bez nich wiele codziennych produktów spożywczych, takich jak owoce i
Styl życia Jordanów: Słodkie markizy w rekordowej porcji
2024-08-07 | 07:30

Jordanów: Słodkie markizy w rekordowej porcji

Dni Ziemi Jordanowskiej będą w tym roku obchodzone w sposób szczególny! Ludowy Klub Sportowy Jordan Jordanów podejmie się próby ustanowienia Rekordu Polski

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Bogumiła Wander

Bogumiła Wander: Bardzo tęsknię za telewizją, oglądam bez przerwy. Żałuję, że tak wcześnie odeszłam z pracy

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Bogumiły Wander, jednej z najbardziej cenionych postaci polskiego świata medialnego. Z tej okazji pragniemy podzielić się z Państwem jednym z ostatnich wywiadów, jakich udzieliła naszej redakcji.

Dom i ogród

Beata Pawlikowska: Wiele razy planowałam życie w różnych miejscach z dala od Polski. Kupiłam nawet kawałek dżungli w Amazonii

Podróżniczka zaznacza, że choć do tej pory przemierzyła świat wzdłuż i wszerz, odwiedzając wiele nietuzinkowych zakątków, to najbardziej ze wszystkich ukochała sobie dżunglę amazońską. Ma do tego miejsca ogromny sentyment, lubi tam wracać i ładować życiowe akumulatory. Jak zaznacza, przebywanie wśród Indian, którzy są niezwykle dobrzy, prawdomówni i uczciwi, przywraca jej wiarę w ludzi i w lepszy świat. Beata Pawlikowska cieszy się również z tego, że kiedyś udało jej się kupić kawałek dżungli i ten wyjątkowy nabytek ma dla niej szczególne znaczenie.

Handel

Branża kosmetyczna z coraz większym wpływem na krajową gospodarkę. Polska jest piątym największym eksporterem kosmetyków w UE

Z najnowszego raportu „Kosmetyczna Polska”, który opublikowano po siedmiu latach od poprzedniego raportu o stanie sektora, wynika, że krajowa branża kosmetyczna jest w dobrej kondycji, z roku na rok się rozwija, a jej znaczenie zarówno dla polskiej gospodarki, jak i eksportu rośnie. Zmieniają się odbiorcy polskich kosmetyków, co związane jest z brexitem i sankcjami nałożonymi na Rosję. Prognozy zakładają dalszy wzrost wartości sektora, jednak stoi przed nim wiele wyzwań, z których najważniejsze dotyczą implementacji przepisów Europejskiego Zielonego Ładu.

Ochrona środowiska

Ocieplenie się klimatu oznacza poważne zmiany leśnego ekosystemu. Sosny, świerki czy modrzewie będą stopniowo zastępowane innymi gatunkami

Sosna zwyczajna, świerk pospolity, modrzew europejski i brzoza brodawkowata zajmują dziś 75 proc. powierzchni lasów w Polsce. Te cztery gatunki są najbardziej wrażliwe na wzrost temperatury i jego pośrednie skutki. Wielomiesięczne okresy suszy i gwałtowne huragany osłabiają drzewostany, które następnie padają ofiarą patogenów pojawiających się w naszym klimacie. – Nie grozi nam wylesienie, tylko wyparcie jednych gatunków przez inne. W konsekwencji czeka nas rewolucyjna zmiana ekosystemów – ocenia przyrodnik, dr hab. Krzysztof Świerkosz, prof. Uniwersytetu Wrocławskiego.