Komunikaty PR

Nieprzemijająca uroda klasyki: styl, który nigdy nie traci na popularności

2022-12-05  |  11:30
Biuro prasowe
Kontakt

Małgorzata Wnorowska
Forestor

ul. Postępu 14
02-676 Warszawa
m.wnorowska|forestor.pl| |m.wnorowska|forestor.pl
609192635
www.forestor.pl
Do pobrania Klasyka ( 0.27 MB )

Tradycyjny, a jednak zawsze na czasie. Styl klasyczny nie wychodzi z kuchni, w której magnetyzuje urokliwymi szprosami, finezyjnymi witrynkami i staroświeckimi pilastrami. Dobrze komponuje się z rysunkiem drewna i dekorami w jasnych tonacjach, ale spektakularnie prezentuje się w wyrazistych wybarwieniach. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby klasyce dodać nieco awangardy w postaci designerskich uchwytów lub nowoczesnego okapu w kolorze złota.

Uniwersalne piękno, szyk i elegancja, które są kwintesencją tego charakterystycznego stylu, sprawiły, że z upodobaniem wybieramy do kuchni meble klasyczne. Wyróżnia je efektowna forma z ozdobnymi, staroświeckimi detalami, które razem tworzą wysmakowane kompozycje aranżacyjne. W tej konwencji cenione są dekoracyjność i różnorodność, całkowite przeciwieństwa nowoczesnego minimalizmu. Chociaż zabudowa jest nieco konserwatywna, pozostaje przytulna i wprowadza do wnętrz sielski, pełen domowego ciepła nastrój. Efekt tworzą stylowe meble i dekoracyjne dodatki. To rozwiązanie dla tych, którzy cenią styl i tradycyjne wartości.

- W kuchniach klasycznych na pierwszym planie znajdują się stylizowane meble, w których nie może zabraknąć dekoracyjnych frezowań, ozdobnych ramiaków, przeszklonych kredensów i witryn przedzielonych szprosami. Niektóre aranżacje wręcz przenoszą nas w przeszłość, przypominając urokliwe zabudowy kuchenne minionych epok – wymienia Sylwia Kowalska-Mikutel, projektantka mebli kuchennych w Spółce Meblowej KAM. – Nieodzowne na frontach różne formy zdobień i subtelne detale dodają im uroku i decydują o niepowtarzalnym wizerunku kuchni. Ich ponadczasowy urok nie traci na atrakcyjności mimo upływu czasu.

Chociaż podstawowym zadaniem zabudowy meblowej jest przechowywanie, w przypadku stylu klasycznego równie istotna jest funkcja dekoracyjna. Klasyka ma różne oblicza i czerpie inspiracje z różnych stylistyk. Może urzekać sielskim klimatem Prowansji, nawiązywać do angielskiego rodowodu lub przywoływać nostalgiczny nastrój dawnych kuchni w dworkach czy chatach wiejskich. To wymarzona sceneria do bogatej ornamentyki w postaci finezyjnych listewek, gzymsów, pilastrów i ażurowych elementów dekorujących powierzchnię frontów. Stylizowane meble obowiązkowo pełne są szuflad i szufladek, szafek i szafeczek, schowków oraz półeczek. Nie może zabraknąć przeszkleń, które współtworzą swoisty klimat wnętrza i pozwalają wyeksponować kolekcje dekoracyjnych naczyń i bibelotów. Klasyczny charakter kuchni można podkreślić również stylizowanymi urządzeniami AGD lub bateriami nawiązującymi wyglądem do wzornictwa retro.

Tego typu kuchnie lubią biel, szarości, beże i tonacje ciepłych brązów, które sprawdzą się w każdym wnętrzu. Klasyczny charakter mebli doskonale podkreślą także wzory drewna. Dobrym wyborem będą również ciemne kolory.

- Mając do umeblowania dużą powierzchnię możemy zdecydować się na ciemne, wyraziste wybarwienia – zachęca projektantka. – Gustowną propozycją jest morski, którego elegancka i niepospolita barwa znajduje coraz więcej zwolenników. Nada kuchni dodatkowego szyku i podkreśli jej niesztampowy charakter.

Urządzając kuchnię w stylu klasycznym możemy trzymać się tradycyjnych reguł, albo odejść od schematów i pokusić o ciekawe elementy ozdobne. Klasyka również może być awangardowa. Wystarczy zestawić typowe fronty z designerskimi uchwytami a stylizowany okap kominowy zastąpić bardziej nowoczesnym kształtem w kolorze szlachetnego złota, który zapewni olśniewający efekt. Takie połączenie sprawi, że kuchnia ożyje i nabierze oryginalnego charakteru.

Zabudowa klasyczna nie ulega zmieniającym się trendom, a niektóre aranżacje sprawiają wrażenie, jak by czas się w nich zatrzymał. Jednak funkcjonalność i wygoda użytkowania mebli nie odbiega od współczesnych standardów. Za stylizowanymi frontami kryją się nowoczesne rozwiązania techniki meblowej, dostosowane do wymagań i potrzeby komfortu użytkowników mebli.

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Forestor
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Sposób na piękną i estetyczną jadalnię Biuro prasowe
2024-08-08 | 14:00

Sposób na piękną i estetyczną jadalnię

Jadalnia to miejsce, gdzie przecinają się ścieżki wszystkich mieszkańców domu, a posiłek przy wspólnym stole pomaga zacieśniać rodzinne więzy. Tak jak estetyczny wygląd
Dom Mała łazienka w ponadczasowym stylu: kamień naturalny czy płytki gresowe?
2024-08-08 | 10:00

Mała łazienka w ponadczasowym stylu: kamień naturalny czy płytki gresowe?

Aranżacja małej łazienki może być wyzwaniem, ale jednocześnie stanowi doskonałą okazję do stworzenia wnętrza pełnego charakteru i elegancji. Materiały wykończeniowe i detale
Dom Miliony ludzi, miliony domów, różne łazienki – każda z nich zasługuje na odpowie
2024-08-08 | 01:00

Miliony ludzi, miliony domów, różne łazienki – każda z nich zasługuje na odpowie

W Polsce żyją miliony ludzi, w milionach domów i mieszkań i nieskończoną liczbą różnych łazienek. Duże, średnie, małe, te z oknem czy wąskie – każda z nich jest

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Bogumiła Wander

Bogumiła Wander: Bardzo tęsknię za telewizją, oglądam bez przerwy. Żałuję, że tak wcześnie odeszłam z pracy

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Bogumiły Wander, jednej z najbardziej cenionych postaci polskiego świata medialnego. Z tej okazji pragniemy podzielić się z Państwem jednym z ostatnich wywiadów, jakich udzieliła naszej redakcji.

Dom i ogród

Beata Pawlikowska: Wiele razy planowałam życie w różnych miejscach z dala od Polski. Kupiłam nawet kawałek dżungli w Amazonii

Podróżniczka zaznacza, że choć do tej pory przemierzyła świat wzdłuż i wszerz, odwiedzając wiele nietuzinkowych zakątków, to najbardziej ze wszystkich ukochała sobie dżunglę amazońską. Ma do tego miejsca ogromny sentyment, lubi tam wracać i ładować życiowe akumulatory. Jak zaznacza, przebywanie wśród Indian, którzy są niezwykle dobrzy, prawdomówni i uczciwi, przywraca jej wiarę w ludzi i w lepszy świat. Beata Pawlikowska cieszy się również z tego, że kiedyś udało jej się kupić kawałek dżungli i ten wyjątkowy nabytek ma dla niej szczególne znaczenie.

Handel

Branża kosmetyczna z coraz większym wpływem na krajową gospodarkę. Polska jest piątym największym eksporterem kosmetyków w UE

Z najnowszego raportu „Kosmetyczna Polska”, który opublikowano po siedmiu latach od poprzedniego raportu o stanie sektora, wynika, że krajowa branża kosmetyczna jest w dobrej kondycji, z roku na rok się rozwija, a jej znaczenie zarówno dla polskiej gospodarki, jak i eksportu rośnie. Zmieniają się odbiorcy polskich kosmetyków, co związane jest z brexitem i sankcjami nałożonymi na Rosję. Prognozy zakładają dalszy wzrost wartości sektora, jednak stoi przed nim wiele wyzwań, z których najważniejsze dotyczą implementacji przepisów Europejskiego Zielonego Ładu.

Ochrona środowiska

Ocieplenie się klimatu oznacza poważne zmiany leśnego ekosystemu. Sosny, świerki czy modrzewie będą stopniowo zastępowane innymi gatunkami

Sosna zwyczajna, świerk pospolity, modrzew europejski i brzoza brodawkowata zajmują dziś 75 proc. powierzchni lasów w Polsce. Te cztery gatunki są najbardziej wrażliwe na wzrost temperatury i jego pośrednie skutki. Wielomiesięczne okresy suszy i gwałtowne huragany osłabiają drzewostany, które następnie padają ofiarą patogenów pojawiających się w naszym klimacie. – Nie grozi nam wylesienie, tylko wyparcie jednych gatunków przez inne. W konsekwencji czeka nas rewolucyjna zmiana ekosystemów – ocenia przyrodnik, dr hab. Krzysztof Świerkosz, prof. Uniwersytetu Wrocławskiego.