Nietypowi pomocnicy typowej rodziny. Jakie rozwiązania smart home warto wdrożyć?
Grupa FLPR
ul Powstańców Śląskich 50
53-333 Wrocław
kinga.kupniewska|flpr.pl| |kinga.kupniewska|flpr.pl
535 000 790
www.flpr.pl
Ostatni rok obfitował w wiele utrudnień spowodowanych pandemią, zmianami warunków pracy, problemami z powrotem dzieci do szkół i przedszkoli. Niektórzy wrócili do pracy w biurach, inni nadal wykonują swoje obowiązki zdalnie. Jedne dzieci we wrześniu wrócą do normalnej edukacji, inne będą kontynuować naukę w domu. Obecnie mamy na szczęście wiele ciekawych urządzeń, które mogą nam ułatwić życie w nowych warunkach, a nawet przyczynią się do oszczędności.
Inteligentne gniazdka
Jeśli w ostatnim czasie do mieszkań przenieśliście swoją pracę, naukę i rozrywkę, na pewno zauważyliście także wzrost rachunków za prąd. Na szczęście rynek inteligentnych urządzeń wychodzi z rozwiązaniami na wszelkie możliwe problemy. Czy słyszeliście o gniazdkach, które pomagają zabezpieczyć budżet przed nadmiernymi wydatkami? Wtyczka T31 od marki Ezviz wyłączy i włączy urządzenia zgodnie ze wskazanymi przez użytkownika godzinami. Dzieje się tak, ponieważ z poziomu aplikacji można tworzyć harmonogramy pracy urządzeń do niego podpiętych, a także kontrolować ich zużywanie prądu. Wtyczka będzie także analizować stan zużycia energii elektrycznej, dzięki czemu nigdy nie zaskoczą cię rachunki. To jednak nie koniec.
Urządzenie przydatne rodzicom
Wiele osób ma przed sobą trudny okres — często rodzice muszą wrócić do pracy w biurze, a ich pociechy kontynuują edukację zdalną. Zdarzają się także różne godziny przebywania w domu i bywa, że dziecko musi przez dłuższy czas radzić sobie same. W takich sytuacjach z pomocą przychodzi kamera C6CN od Ezviz, która pozwoli mieć na oku pociechę. Dzięki urządzeniu można obserwować przestrzeń w swoim domu z pomocą 360-stopniowego pola widzenia, łączności Wi-Fi i jakości Full HD. Dzięki aplikacji mobilnej dorosły stale może mieć pod kontrolą sytuację w domu. Co istotne kamera ma doskonały design, który wpasuje się w estetykę każdego mieszkania.
Jak więc widzimy, producenci starają się pomóc nam na różnorodne sposoby, oferując sprzęty potrzebne nawet bardzo wymagającym użytkownikom. Rynek produktów smart home stale rośnie i dopasowuje się do wszystkich konsumentów. Minęły już lata, kiedy kamery chroniły tylko ogromne posesje i przedsiębiorstwa, dziś te przydatne funkcjonalności możemy zaprosić do mieszkania i cieszyć się bezpieczeństwem oraz ułatwieniem codziennego życia. Jesteśmy ciekawi, co przyniosą nam kolejne lata na rynku inteligentnych urządzeń.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie
Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Problemy społeczne
Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.
Żywienie
Sylwia Bomba: Nigdy nie stosowałam ozempicu. Dla mnie zdrowie jest ważniejsze niż efekt wizualny

Celebrytka uważa, że leków typu Ozempic nie powinno się stosować jako złotych środków na odchudzanie. Bo choć pozwalają one w dość krótkim czasie pozbyć się zbędnych kilogramów, to odbywa się to kosztem zdrowia. Aby więc bezpiecznie i trwale zredukować masę ciała, trzeba przede wszystkim zmodyfikować dietę i prowadzić aktywny styl życia. To długi, ale wart starania proces. Ze swojego doświadczenia Sylwia Bomba wie, że nie ma jednej cudownej tabletki, dzięki której bez żadnego wysiłku uzyskamy wymarzony rozmiar S.