Komunikaty PR

NOBONOBO wprowadza ekskluzywne wzornictwo do Bielska-Białej

2024-10-09  |  15:15
Biuro prasowe
Kontakt
Olga Kisiel-Konopka
OKK! PR

ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl

NOBONOBO, specjalizujące się w produkcji wysokiej klasy sof i mebli, z dumą ogłasza otwarcie swojego drugiego fabrycznego showroomu w Polsce. Po świetnie przyjętej przez architektów i klientów przestrzeni w Warszawie, Monika Struska i Tomasz Matejczyk inwestują w rozwój marki w Bielsku-Białej – mieście tworzącym idealne warunki dla rozwoju współczesnych trendów. Nowa przestrzeń znajduje się w odrestaurowanym głównym budynku historycznej Fabryki Wódek i Likierów, założonej przez żydowskiego kupca Jacoba Grossa. Po latach popadania w ruinę, budynek z 1857 roku przeszedł generalną rewitalizację i otrzymał nazwę Manufaktura Grossa. Dziś stał się drugim domem NOBONOBO, marki konsekwentnie wyznaczającej standardy współczesnego wzornictwa.

Bielsko-Biała, miasto położone u stóp Beskidów, łączy tradycję ze współczesną myślą projektową, co sprzyja tworzeniu nowych, ciekawych inicjatyw z zakresu architektury i designu. Prężnie działają tu zarówno lokalni rzemieślnicy, jak i duże firmy zajmujące się produkcją mebli. W mieście, znajdującym się zaledwie 15 minut od fabryki NOBONOBO w Łodygowicach, potencjał do rozwoju marki dostrzegli właściciele NOBONOBO, decydując się na otwarcie w tym miejscu swojego drugiego showroomu. Podczas oficjalnego otwarcia, z właścicielami i zespołem NOBONOBO świętowało około 160 osób, w tym architekci, partnerzy biznesowi, przedstawiciele mediów oraz najbliżsi przyjaciele.

Nowa przestrzeń stanowi doskonały przykład zaangażowania marki w rozwój współczesnego wzornictwa. Showroom NOBONOBO mieści się w dawnym pomieszczeniu beczkowni, zajmując imponującą powierzchnię 273 m², co nadaje mu unikalny charakter. Jego wnętrza zostały starannie zaprojektowane przez biuro Wiewióra i Golczyk Architekci z Żywca, które umiejętnie połączyło nowoczesną estetykę z historycznym duchem miejsca. Zachowano oryginalne elementy architektury, podkreślając industrialne korzenie budynku, jednocześnie wprowadzając eleganckie, współczesne rozwiązania aranżacyjne, idealnie współgrające z luksusowymi meblami.

Nowa przestrzeń na mapie Podbeskidzia stała się nie tylko miejscem sprzedaży, ale także źródłem inspiracji dla architektów i klientów, którzy mogą teraz na własne oczy przekonać się, jak tradycja i nowoczesny design współistnieją razem w harmonii. Showroom oferuje możliwość zapoznania się z najnowszymi kolekcjami marki, które odzwierciedlają dbałość producenta o najwyższą jakość i wzornictwo, sygnowane najlepszymi nazwiskami designerów. To miejsce, gdzie zakupy stają się doświadczeniem estetycznym, a odwiedzający mogą zanurzyć się w nowoczesnym designie, eksplorując funkcjonalne rozwiązania dla swoich wnętrz.

Atutem lokalizacji nowego showroomu NOBONOBO, znajdującego się przy ul. Księdza Stanisława Stojałowskiego 63/1, jest nie tylko jego unikalna architektura i historia, ale również doskonała lokalizacja w centrum miasta. Budynek usytuowany jest przy głównej arterii komunikacyjnej miasta (zbieg ulic Stojałowskiego, Żywieckiej i Lwowskiej), stanowiąc zwieńczenie historycznego traktu pieszego, jakim jest ulica 11-go Listopada. Niewątpliwym atutem budynku jest mieszczący się przed nim parking – miejsce jest osiągalne łatwo zarówno pieszo, jak i samochodem.

Otwarcie showroomu wsparły firmy, takie jak Browar Pinta z Wieprza – największy browar rzemieślniczy w Polsce, HIFI Studio z Bielska-Białej – najstarszy i największy salon audio na południu Polski, oraz BMW Sikora, który zaprezentował przed salonem najnowsze modele BMW Series 5 i Series X.

Więcej informacji na stronie: https://nobonobo.pl/

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: OKK! PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania Biuro prasowe
2025-04-01 | 11:30

Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania

Organizacja przestrzeni w garażu to wyzwanie, z którym zmaga się wielu właścicieli domów. Wąskie regały metalowe stanowią idealne rozwiązanie tego problemu,
Dom Światło dzienne – naturalny energetyk, który zmieni Twoje życie
2025-02-20 | 17:00

Światło dzienne – naturalny energetyk, który zmieni Twoje życie

Wyobraź sobie, że każdego ranka budzisz się wypoczęty i pełen energii. Co więcej, aby to osiągnąć nie potrzebujesz kolejnej kawy. Wystarczy naturalny, dostępny
Dom Łóżka kontynentalne - przegląd najpopularniejszych modeli
2025-02-04 | 15:00

Łóżka kontynentalne - przegląd najpopularniejszych modeli

Pod lupę bierzemy łóżka kontynentalne, które najczęściej zamawiają ludzie w naszym regionie, a także w całym kraju. Przyglądamy się im z uwagą. Wymieniamy

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Jadwigi Jankowskiej-Cieślak jednej z najbardziej wybitnych polskich aktorek. Z tej okazji pragniemy podzielić się z Państwem jednym z ostatnich wywiadów, jakich udzieliła naszej redakcji.

Żywienie

Problemy społeczne

Duża zmiana w organizacji pracy w firmach. Elastyczność wśród najważniejszych oczekiwań pracowników

Dotychczasowe modele organizacji pracy w firmach nie zawsze odpowiadają na wyzwania przyszłości. Ostatnie lata zmieniły zasady gry na rynku pracy i teraz elastyczność liczy się na nim bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Elastyczny model pracy staje się jednym z bardziej oczekiwanych benefitów, a dla firm jest to sposób na przyciągnięcie talentów. Kolejnym jest wykorzystanie innowacyjnych narzędzi technologicznych. To jednak wymaga zarówno od pracowników, jak i od pracodawców zaangażowania w ciągłe podnoszenie kompetencji.

Gwiazdy

Wiktor Dyduła: W domu rodzinnym zawsze podtrzymywaliśmy tradycję śmigusa-dyngusa. Teraz widzę, że w miastach już zanika ten zwyczaj

Zdaniem wokalisty śmigus-dyngus może dostarczyć sporo radości, ale też być powodem kłótni, chociażby w momencie, kiedy nie wszyscy godzą się na taką zabawę. Nie ukrywa też, że w dzieciństwie najbardziej czekał właśnie na lany poniedziałek i bitwę na wiadra. Zauważa jednak, że z roku na rok ta tradycja powoli zanika, a za oblanie wodą osób, które sobie tego nie życzą, można nawet dostać mandat.