NOBONOBO wprowadza ekskluzywne wzornictwo do Bielska-Białej
OKK! PR
ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
NOBONOBO, specjalizujące się w produkcji wysokiej klasy sof i mebli, z dumą ogłasza otwarcie swojego drugiego fabrycznego showroomu w Polsce. Po świetnie przyjętej przez architektów i klientów przestrzeni w Warszawie, Monika Struska i Tomasz Matejczyk inwestują w rozwój marki w Bielsku-Białej – mieście tworzącym idealne warunki dla rozwoju współczesnych trendów. Nowa przestrzeń znajduje się w odrestaurowanym głównym budynku historycznej Fabryki Wódek i Likierów, założonej przez żydowskiego kupca Jacoba Grossa. Po latach popadania w ruinę, budynek z 1857 roku przeszedł generalną rewitalizację i otrzymał nazwę Manufaktura Grossa. Dziś stał się drugim domem NOBONOBO, marki konsekwentnie wyznaczającej standardy współczesnego wzornictwa.
Bielsko-Biała, miasto położone u stóp Beskidów, łączy tradycję ze współczesną myślą projektową, co sprzyja tworzeniu nowych, ciekawych inicjatyw z zakresu architektury i designu. Prężnie działają tu zarówno lokalni rzemieślnicy, jak i duże firmy zajmujące się produkcją mebli. W mieście, znajdującym się zaledwie 15 minut od fabryki NOBONOBO w Łodygowicach, potencjał do rozwoju marki dostrzegli właściciele NOBONOBO, decydując się na otwarcie w tym miejscu swojego drugiego showroomu. Podczas oficjalnego otwarcia, z właścicielami i zespołem NOBONOBO świętowało około 160 osób, w tym architekci, partnerzy biznesowi, przedstawiciele mediów oraz najbliżsi przyjaciele.
Nowa przestrzeń stanowi doskonały przykład zaangażowania marki w rozwój współczesnego wzornictwa. Showroom NOBONOBO mieści się w dawnym pomieszczeniu beczkowni, zajmując imponującą powierzchnię 273 m², co nadaje mu unikalny charakter. Jego wnętrza zostały starannie zaprojektowane przez biuro Wiewióra i Golczyk Architekci z Żywca, które umiejętnie połączyło nowoczesną estetykę z historycznym duchem miejsca. Zachowano oryginalne elementy architektury, podkreślając industrialne korzenie budynku, jednocześnie wprowadzając eleganckie, współczesne rozwiązania aranżacyjne, idealnie współgrające z luksusowymi meblami.
Nowa przestrzeń na mapie Podbeskidzia stała się nie tylko miejscem sprzedaży, ale także źródłem inspiracji dla architektów i klientów, którzy mogą teraz na własne oczy przekonać się, jak tradycja i nowoczesny design współistnieją razem w harmonii. Showroom oferuje możliwość zapoznania się z najnowszymi kolekcjami marki, które odzwierciedlają dbałość producenta o najwyższą jakość i wzornictwo, sygnowane najlepszymi nazwiskami designerów. To miejsce, gdzie zakupy stają się doświadczeniem estetycznym, a odwiedzający mogą zanurzyć się w nowoczesnym designie, eksplorując funkcjonalne rozwiązania dla swoich wnętrz.
Atutem lokalizacji nowego showroomu NOBONOBO, znajdującego się przy ul. Księdza Stanisława Stojałowskiego 63/1, jest nie tylko jego unikalna architektura i historia, ale również doskonała lokalizacja w centrum miasta. Budynek usytuowany jest przy głównej arterii komunikacyjnej miasta (zbieg ulic Stojałowskiego, Żywieckiej i Lwowskiej), stanowiąc zwieńczenie historycznego traktu pieszego, jakim jest ulica 11-go Listopada. Niewątpliwym atutem budynku jest mieszczący się przed nim parking – miejsce jest osiągalne łatwo zarówno pieszo, jak i samochodem.
Otwarcie showroomu wsparły firmy, takie jak Browar Pinta z Wieprza – największy browar rzemieślniczy w Polsce, HIFI Studio z Bielska-Białej – najstarszy i największy salon audio na południu Polski, oraz BMW Sikora, który zaprezentował przed salonem najnowsze modele BMW Series 5 i Series X.
Więcej informacji na stronie: https://nobonobo.pl/

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku
Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Medycyna
Diagnostyka zaburzeń snu może być łatwiejsza. Inteligentna piżama monitoruje bruksizm i bezdech senny

Naukowcy z Uniwersytetu Cambridge opracowali inteligentną piżamę, której zadaniem jest monitorowanie w warunkach domowych wzorców oddechu podczas snu i wykrywanie jego zaburzeń takich jak bezdech senny, chrapanie czy bruksizm. Jest to możliwe dzięki znajdującym się w materiale zaawansowanym grafenowym czujnikom tensometrycznym. Urządzenie może stać się alternatywą dla często niekomfortowej dla pacjentów diagnostyki w warunkach szpitalnych lub z wykorzystaniem nieporęcznego sprzętu.
Gwiazdy
Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.