Noc Ojca… czyli nietypowy sposób na spędzenie 23 czerwca
Wielkimi krokami nadchodzą dwa święta: Dzień Ojca i Noc Świętojańska. Tak się składa, że obchodzone są one tego samego dnia. A gdyby tak dać upust fantazji i połączyć je w jedno, czyli w Noc Ojca? To mógłby być naprawdę oryginalny i wspaniały prezent dla każdego taty w dniu jego święta.
Dzień Ojca to święto, które każdego roku obchodzone jest w Polsce 23 czerwca, zaś Noc Świętojańska w nocy z 23 na 24 tego samego miesiąca. Pierwsze jest wyrazem szacunku i wdzięczności wyrażanej ukochanym tatom, a drugie, zwane także wigilią św. Jana Chrzciciela, związane jest z letnim przesileniem Słońca i przypada na najkrótszą noc w roku. Z Nocą Świętojańską wiążę się wiele ciekawych zwyczajów i rytuałów, które w tym szczególnym dniu warto celebrować ze swoim tatą.
Wianki – propozycja dla taty i córki
Nietypowym sposobem na spędzenie Nocy Ojca może być zaproszenie go przez ukochaną córkę nad pobliską rzekę, staw czy jezioro, a następnie wspólne pozbieranie kwiatów i ziół, zaplecenie wianka oraz puszczenie go do wody. Według świętojańskiej tradycji, jeśli zostanie on złowiony przez chłopca oznacza to, że miłość i szczęście czekają na dziewczynę tuż za rogiem. To oryginalny i wspaniały pomysł nie tylko na prezent dla ojca, ale także na wspólne spędzenie czasu na łonie natury, które z pewnością będzie sprzyjało długim rozmowom i odpoczynkowi. Sprawdzi się nawet wtedy, gdy córka nie jest jeszcze pełnoletnia lub wcale nie szuka drugiej połówki, a chce po prostu miło spędzić czas w towarzystwie swojego taty.
Palenie ognia – rytuał dla taty i syna
Nieodłącznym elementem przesilenia letniego jest ogień, który symbolizuje pierwiastek męski, ogrzewa, oczyszcza i chroni ode złego. W związku z tym w tym szczególnym dniu warto wraz ze swoim tatą rozpalić ognisko – oczywiście w miejscu, w którym pozwalają na to przepisy. Wspólnie spędzony czas w blasku płomieni, umilą pyszne jedzenie z ognia i pogawędki. Jeśli tata wraz z synem na Noc Ojca wybiorą ustronne miejsce mogą rozważyć zabranie ze sobą notebooka, z którego będą mogli puszczać muzykę lub stremować live. Niezastąpiony okaże się wtedy także power pack Hama USB-C o pojemności 26 800 mAh, który umożliwia bardzo szybkie ładowanie różnych urządzeń mobilnych, w tym notebooków. Tak spędzony czas na pewno na długie lata pozostanie w pamięci zarówno taty, jak i syna.
Szukanie kwiatu paproci – atrakcja dla wszystkich
Jeśli rodzeństwo o odmiennej płci chce wspólnie przygotować niespodziankę dla swojego taty oraz jednocześnie uczcić Noc Świętojańską, może zaproponować mu wspólny spacer po lesie w poszukiwaniu kwiatu paproci. Mówi się, że tej nocy można odszukać wśród mchu bardzo rzadką odmianę tej rośliny. Jej znalezienie zapewnia szczęście i dobrobyt na długie lata. Oczywiście uczestnicy spaceru powinni cały czas trzymać się razem, a na wszelki wypadek mieć naładowany telefon lub power packa w plecaku, dzięki któremu szybko dodadzą energii swoim urządzeniom mobilnym, a tym samym będą w stałym kontakcie z bliskimi, będą mogli zrobić pamiątkowe zdjęcia, udostępnić je swoim znajomym oraz mieć dostęp do GPS. Ciekawym wyborem będą power packi Hama Supreme, które dostępne są w różnych kolorach oraz o różnych pojemnościach począwszy od 5HD do 20HD, które spodobają się zarówno pod względem wizualnym, jak i praktycznym zarówno dzieciom, jak i tacie.
Jak mawiał Rick Warren: „Najlepszym prezentem, jaki możesz komuś podarować to Twój czas...”. W związku z tym z okazji Dnia Ojca warto poświęcić swojemu tacie trochę uwagi i zaproponować mu wspólne celebrowanie Nocy Świętojańskiej. Taka Noc Ojca na pewno na długo pozostanie w Waszej pamięci.
Więcej informacji znajduje się na stronie producenta: https://hamamobile.pl/

„Zamień jednorazowe butelki na lepsze” – mały krok, realna zmiana. Kampania SodaStream prezentuje bąbelkową rewolucję

Pierwsza kawiarnia Costa Coffee połączona z Klubem Fikołki już otwarta

Jak zadowolić Zetkę w pracy? Pokolenie Z i jego oczekiwania
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Moda

Julia Kamińska: Założyłam sobie, że w tym roku nie będę kupować żadnych nowych ubrań. Z sukcesem sprzedaję też swoje rzeczy na popularnej platformie
Aktorka chętnie podjęła wyzwanie „no-buy 2025” i jak zapewnia, w tym roku nie zamierza kupować żadnych nowych ubrań. Poza tym systematycznie „wietrzy” swoją szafę i te rzeczy, które już nie są jej potrzebne, sprzedaje przez internet albo oddaje znajomym. Julia Kamińska zaznacza też, że kompletując stylizację na czerwony dywan, stara się nie wydawać pieniędzy na nowe ubrania. Najpierw zagląda do garderoby, by znaleźć w niej coś, co można ponownie wykorzystać.
Infrastruktura
Mazowsze turystycznie radzi sobie lepiej niż przed pandemią. Odwiedzających przyciąga już nie tylko Warszawa

Województwo mazowieckie jest liderem pod względem liczby turystów. W ubiegłym roku odwiedziło je prawie 7 mln gości. I choć lokomotywą ruchu turystycznego pozostaje Warszawa, to coraz więcej osób wybiera zwiedzanie regionu w wolniejszym tempie niż w stolicy i bliżej natury. Mazowsze od lat postrzegane było jako idealny kierunek na mikrowyprawę, ale teraz przybywa osób, które chcą się tu zatrzymać na dłużej niż 1–2 dni.
Muzyka
Wiktor Dyduła: Produkcja płyt i nagrywanie teledysków są niezwykle kosztowne. Jeśli nie ma pomocy wytwórni fonograficznej, można założyć zbiórkę na ten cel

Wokalista przyznaje, że często na barkach artystów jest nie tylko przygotowanie materiału na płytę, ale także zebranie pieniędzy na jej nagranie, produkcję i wszelkie działania promocyjne. To wszystko sporo kosztuje. On sam może w tej kwestii liczyć na wsparcie wytwórni fonograficznej, więc jest mu łatwiej, natomiast ci, którzy są zdani sami na siebie, mają twardy orzech do zgryzienia. Dlatego też Wiktor Duduła pochwala chociażby zakładanie publicznych zbiórek na taki cel.