Nowa kolekcja Messaggio zaprojektowana przez Dorotę Koziarę dla Lena Lighting
W najnowszej kolekcji Lena Lighting o dźwięcznej nazwie Messaggio, światło otrzymuje nową rolę. Staje się sygnałem mówiącym o obecności, nastroju, osobowości. Lampy zaprojektowane przez Dorotę Koziarę stwarzają nieograniczone możliwości aranżacji. Projektantka zaczerpnęła z magii jaką tworzą wspólnie światło oraz kolor.
Światło jest jednym z najbardziej inspirujących zjawisk w przyrodzie. Pozwala na poznawanie świata, rozpoznawanie kształtów i kolorów. Ale ma w sobie również magię, która w dawnych kulturach odbierana była jako wiadomości wysyłane człowiekowi przez cały Wszechświat. Dlatego kolekcja lamp Doroty Koziary zarówno swoją nazwą – Messaggio (z włoskiego: wiadomość), jak i formą, odnosi się do tej symboliki. Linia projektantki stworzona dla marki Lena Lighting, pozwala światłu na snucie niepowtarzalnej opowieści o człowieku i jego wnętrzu.
Pierwsza taka kolekcja
Współpraca Doroty Koziary z Lena Lighting rozpoczęła się w 2022 roku. Jej rezultatem jest harmonijna linia lamp Messaggio. Złożona z różnorodnych produktów, dostępna w nieograniczonej gamie barw, stała się pierwszą tak rozbudowaną kolekcją w portfolio marki.
- Kolekcja Messaggio, którą zaprojektowałam dla Lena Lighting, to pierwsza w historii marki linia, która zawiera zarówno lampy wiszące, stojące, jak i kinkiety. Te ostatnie pozwalają na tworzenie dowolnych kompozycji dekoracyjnych.– mówi Dorota Koziara.
Messaggio to wyważone połączenie najwyższej jakości designu, inteligentnych technologii oraz sztuki, które zapewnia niezwykle szerokie możliwości aranżacyjne.
Inspirowane wiadomością
Inspiracją dla kolekcji Messaggio stała się kartka papieru. Niezwykle plastyczna, może składać się w różnorakie kształty, a także być nośnikiem wiadomości. Znajduje to swoje odzwierciedlenie w designie lamp.
- Obserwowałam cienkie tafle blachy, które zachowują się jak kartki papieru. Mogą wyginać się, falować, łatwo ulegają naporowi grawitacji. Wrażenie lekkości materiału oraz to jak może układać się na maszynach, skojarzyło mi się z listem, wiadomością przesyłaną w świat. To niezwykłe, ile potrafi przyjąć papier i jak długo zachowuje powierzone mu treści. – wyjaśnia projektantka.
Lampy Messaggio są równocześnie uniwersalne i nieszablonowe. Doskonale wpisują się w niemal każdą stylistykę, a przy tym ożywiają wnętrze dynamiką swojej formy. Wyważone proporcje, przemyślane warianty oraz urozmaicona kolorystyka zapewniają nieograniczone rozwiązania.
W odcieniach światła
Kolekcja Messaggio zaskakuje możliwościami aranżacyjnymi, ale również dekoracyjnymi. Projektantka postawiła na indywidualne podejście, w którym liczy się osobista potrzeba oraz upodobania. Kolor, podobnie jak światło, ma niekwestionowany wpływ na emocje i stany, dlatego personalizując lampę, użytkownik może wybierać spośród dziesiątek odcieni z palety RAL lub skorzystać z kilku zestawień zaproponowanych przez samą projektantkę. Wnętrze i obudowa produktu mogą mieć zupełnie inne barwy i odcienie.
- Messaggio okazała się dla nas prawdziwie inspirującym wyzwaniem. Wyróżnia się nie tylko innowacyjną formą, która pozwala na kreowanie zjawiskowych struktur architektonicznych, ale również obszerną gamą kolorystyczną. To pierwsza tak rozbudowana kolekcja Lena Lighting. – mówi Marzena Lesińska, Pełnomocnik Zarządu ds. Marketingu Lena Lighting.
Lampy wiszące mogą występować pojedynczo lub tworzyć kompozycje przestrzenne, zaś kinkiety spektakularne ściany świetlne, które mogą stanowić jedyną dekorację wnętrza, czyniąc je równocześnie niezwykle funkcjonalnym.
Z myślą o planecie
Wysoce energooszczędne lampy Messaggio zostały oparte na modułach LED. Ich żywotność wynosi aż do 99 000 h. Produkty posiadają możliwość sterowania światłem za pomocą systemu DALI. Dzięki temu oczarowują nie tylko dekoracyjnością, ale również ciekawymi efektami świetlnymi, takimi jak nierównomierne przygaszanie poszczególnych produktów czy dostosowywanie natężenia światła do indywidualnych potrzeb.
Lampy występują w trzech temperaturach barwowych: 2700 K, 3000 K i 4000 K.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Doda: Podczas koncertów zawsze staram się robić jakieś ekstrashow, by wzbudzić emocje. Mam dużo pomysłów, natomiast wszystko zależy od funduszy i organizatorów
Koncerty Dody to nie tylko popis jej umiejętności wokalnych, ale także spektakularne widowiska. W najbliższy weekend piosenkarka wystąpi podczas Polsat Hit Festiwal w Sopocie i z tej okazji również szykuje show, które ma zachwycić widownię w amfiteatrze i widzów zgromadzonych przed telewizorami. Artystka zdradza, że tym razem planuje między innymi nieco sentymentalny powrót do klimatu musicalu „Metro”. Niezwykłą oprawę będzie miał również jej duet ze Smolastym.
Muzyka
Jeden Osiem L: Przygotowaliśmy nową aranżację utworu „Jak zapomnieć”. Ten przebój śpiewają z nami już kolejne pokolenia

Zespół Jeden Osiem L wystąpi w sobotnim koncercie „Gdzie się podziały tamte prywatki” w ramach Polsat Hit Festiwal. Muzycy cieszą się, że po blisko 20 latach wracają do sopockiego amfiteatru i mają nadzieję, że nowa aranżacja przeboju „Jak zapomnieć” przypadnie do gustu odbiorcom. Łukasz Wółkiewicz i Krzysztof Bączek zdradzają, że poza udziałem w tym wydarzeniu wybiorą się także na spacer po ulubionych miejscach w Sopocie.
Farmacja
Statystyki dotyczące otyłości coraz bardziej niepokojące. Niewielki odsetek chorych podejmuje leczenie

Otyłość generuje gigantyczne koszty zdrowotne i ekonomiczne. Ma to odzwierciedlenie zarówno w wydatkach systemu ochrony zdrowia związanych z leczeniem czy hospitalizacją, jak i kosztach bezpośrednich związanych ze spadkiem produktywności w pracy. W dodatku z otyłością powiązanych jest ok. 200 innych chorób – podkreślają eksperci przy okazji Europejskiego Dnia Walki z Otyłością. Możliwości leczenia otyłości jest coraz więcej, ale pacjenci wciąż za rzadko zgłaszają się po pomoc.