Nowa linia Samsung AI Control: czego możesz oczekiwać od inteligentnej pralki?
Co mogą nam dzisiaj zaoferować inteligentne pralki? Urządzenia z nowej linii Samsung AI Control zapewniają nie tylko doskonałe efekty prania, ale także optymalne zużycie wody i detergentów. AI to również szereg rozwiązań dla wygody użytkownika.
Inteligentne technologie sprawiają, że rutynowe czynności przebiegają szybciej i efektywniej, ale także bezpieczniej i wygodniej. Bez względu na to, czy pierzemy codziennie czy raz w tygodniu, obowiązek ten jest nieodłącznym elementem naszego domowego życia. Czy możemy w jakiś sposób usprawnić ten proces i uczynić go bardziej przyjaznym dla środowiska? Nowe pralki Samsung AI Control znacznie ułatwiają proces prania.
A więc czym tak naprawdę jest AI w pralkach?
Podczas codziennego prania ciężko jest czasem zadecydować o właściwych parametrach prania, a przecież zawsze chcielibyśmy, aby zużycie środków piorących, a także wody i energii było optymalne. Ten problem rozwiązuje wspomniany Program Pranie Optymalne AI w pralkach Samsung, który za pomocą 4 precyzyjnych czujników dostosowuje długość programu, potrzebną ilość wody oraz detergentu do wagi i stopnia zabrudzenia pranych rzeczy. My już nie musimy się martwić o to, czy wybraliśmy odpowiedni program i zastanawiać się, czy dobrze odmierzyliśmy ilość płynu do prania, ponieważ tę część pracy wykona za nas urządzenie. Program Pranie Optymalne AI pozwala więc zoptymalizować zużycie detergentów oraz wody, z korzyścią dla środowiska, a wygoda tego rozwiązania jest nie do przecenienia.
Sercem pralki, a zarazem wyjątkowo intuicyjnym systemem do zarządzania ustawieniami pralki, jest panel AI Control. Podczas codziennego prania korzystamy zwykle z różnych programów, w zależności od tego, czy pierzemy bawełniane ubrania, odzież sportową czy pościel lub ręczniki. Innowacyjne pralki Samsung AI Control zapamiętują najczęściej wybierane programy i ustawienia, aby później rekomendować je automatycznie – nie musimy więc za każdym razem ustawiać parametrów od nowa.[1] Wygodnej automatyzacji podlega także wybór programu suszenia, ponieważ panel AI Control, dzięki połączeniu WiFi, umożliwia współpracę pralki z suszarką z linii AI Control. Jakie mamy korzyści z tej współpracy? Na podstawie ustawień pralki suszarka dostosowuje także i swoje ustawienia. Jak to się odbywa? Po zakończonym cyklu prania suszarka wyświetli na panelu informację: rekomendujemy użycie programu np. Syntetyki. Rekomendacja ta powstała na podstawie tego, jaki program zakończył się przed chwilą w pralce. To bardzo wygodne rozwiązanie, dzięki któremu nie musimy już marnować czasu na ponowne ustawianie parametrów w suszarce, a także mamy pewność, że ubrania zostaną wysuszone odpowiednio.
Korzystanie z aplikacji SmartThings w inteligentnych pralkach Samsung AI Control zapewnia dużą wygodę podczas codziennego użytkowania urządzenia. Dzięki niej możemy zdalnie włączyć i wyłączyć pralkę lub dostosować odpowiednie ustawienia.[2] Aplikacja umożliwia nam także dodanie swojego ulubionego programu, ustawienie temperatury, wirowania oraz ilości płukań. Tak zdefiniowany program możemy następnie dowolnie podpisać, co ułatwi nam nastawianie prania w przyszłości, a także umożliwi zaangażowanie w proces nawet najmłodszych domowników. W jaki sposób? Jeśli dziecko uczęszcza na zajęcia sportowe i jego ubrania wymagają regularnego odświeżania, wystarczy stworzyć odpowiedni program (np. „Sportowe Jasia”), aby mogło samo nastawić pranie pod nadzorem rodziców. A to jeszcze nie wszystko, ponieważ zezwalając aplikacji na dostęp do korzystania z lokalizacji oraz pogody możemy liczyć na przydatne wskazówki. Na przykład, jeśli danego dnia pogoda nie będzie dopisywała, włączając pralkę odczytamy informację na wyświetlaczu o rekomendowanym w tym przypadku programie Pochmurny Dzień. Program ten ustawia wirowanie na wysokie obroty, aby niezależnie od warunków pogodowych ubrania szybko wyschły. Interpretacja danych z otoczenia oraz przekucia ich konkretne parametry to kolejna umiejętność naszej inteligentnej pralki.
Ponadto aplikacja SmartThings przypomni nam o konieczności dokupienia detergentu – w zakładce wpisujemy ile ml detergentu nam zostało, następnie aplikacja szacuje na ile prań go jeszcze wystarczy, a jeśli zechcemy wyśle nam powiadomienie. Aplikacja podpowie nam także jak najlepiej usunąć z ubrań makijaż, przyprawę curry, sok pomidorowy, czekoladę, herbatę, kawę, błoto, olej lub ślady po trawie. Inteligentna pralka nie wyręczy nas na każdym etapie prania, ale z pewnością sprawi, że obowiązek ten będzie dla nas o wiele mniej uciążliwy i czasochłonny.
Sztuczna inteligencja udomowiona
Ostatnie badania* przeprowadzone przez firmę Samsung dowiodły, że Polacy nie boją się inteligentnych technologii w pralkach. Zdecydowana większość respondentów, bo aż 70% badanych chciałoby posiadać pralkę, która uczy się ich nawyków, zapamiętuje ustawienia, a także rekomenduje odpowiedni program. Niemal tyle samo – 74%, wybrałoby urządzenie dostosowujące ilość detergentu oraz czas prania do stopnia zabrudzeń. Można więc powiedzieć, że AI została przez nas udomowiona. Nowe pralki Samsung, działając w oparciu o sztuczną inteligencję, optymalizują kluczowe procesy i ustawienia tak, aby gwarantować najlepsze efekty prania ograniczając zużycie wody i detergentów.
Dzięki sztucznej inteligencji i Programowi Pranie Optymalne AI, a także unikalnym technologiom Samsung EcoBubble™, QuickDrive™ czy AddWash™ nowe pralki Samsung adresują wszystkie potrzeby użytkowników nieobojętnych na kwestie ekologii, którzy poszukują funkcjonalnych i wygodnych w użytkowaniu urządzeń ułatwiających życie.
O badaniu:
*Badanie zostało przeprowadzone dla firmy Samsung przez agencję ARC Rynek i Opinia. Badanie zostało zrealizowane w dniach 25.11.2020 r. do 2.12.2020 r. na reprezentatywnej grupie Polaków posiadających pralkę w gospodarstwie domowym N=1003 metodą wywiadów internetowych CAWI.
[1] W oparciu o uczenie maszynowe rozwijającej się bazy danych użytkowników zawierającej prawie 28 milionów cykli prania. Dane dotyczące liczby skumulowanych cykli, które są wykorzystywane do sugerowania cykli, będą stale ewoluować w czasie w oparciu o wzorce użytkowania użytkownika i innych podobnych użytkowników
[2] Aplikacja SmartThings dostępna jest dla urządzeń z systemem Android 8.0 oraz iOS 6.0 lub nowszej). Wymagane podłączenie pralki z WiFi oraz posiadanie konta Samsung Account.
![Łóżka kontynentalne - przegląd najpopularniejszych modeli Biuro prasowe](/files/1947754062/lozko-kontynentalne-tebsilo,w_225,wo_300,ho_169,_small.jpg)
Łóżka kontynentalne - przegląd najpopularniejszych modeli
![Proste przyjemności na zimowe wieczory](/files/_uploaded/glownekonf_420841280,w_300,wo_300,ho_169,_small.jpg)
Proste przyjemności na zimowe wieczory
![Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie](/files/_uploaded/glownekonf_592300461,w_254,wo_300,ho_169,_small.jpg)
Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
![](/files/1922771799/n-innowacje_1.png)
Jedynka Newserii
![](/files/1922771799/n-biznes_1.png)
Dom i ogród
![](/files/1922771799/majdan-dom-foto-ram,w_274,_small.jpg)
Radosław Majdan: Jestem zniesmaczony tym, ile czasu poświęciliśmy na załatwianie pozwoleń na budowę domu. Teraz zastanawiamy się, czy nie wybrać planu B
Były piłkarz przyznaje, że w przypadku jego małżeństwa droga do budowy wymarzonego domu w Konstancinie-Jeziornie okazała się niezwykle długa, kręta i bardziej skomplikowana, niż się spodziewali. Uzyskiwanie niezbędnych pozwoleń trwało ponad dwa lata i nie zakończyłoby się sukcesem, gdyby nie pomoc specjalisty, który miał w tym doświadczenie. W obliczu tych problemów i kolejnych wyzwań przyszło jednak zwątpienie i myśl o rezygnacji z kontynuowania tego projektu. Radosław Majdan podkreśla jednak, że niezależnie od tego, jaką decyzję podejmą, za jakiś czas będą mieli własny, piękny dom.
Problemy społeczne
Miasta będą się starzały wolniej niż reszta kraju. Jednak w niektórych do 2050 roku seniorzy będą stanowić 37 proc. populacji
![](/files/1922771799/kmon-karpinska-seniorzy-foto2-1,w_133,_small.jpg)
Udział osób starszych w populacji Polski będzie się stopniowo zwiększał i w 2050 roku wyniesie 34 proc. Dla porównania w 12 największych miastach będzie to 31 proc. – wynika z raportu Centrum Analiz i Badań Unii Metropolii Polskich. To oznacza, że metropolie – chociaż nie wszystkie – będą się starzeć nieco wolniej niż reszta kraju. Z tym procesem wiąże się szereg wyzwań dla samorządów i zadań związanych m.in. z przygotowaniem usług dla zróżnicowanej grupy seniorów i dostosowania przestrzeni miejskiej.
Farmacja
Nowoczesne formy podania leków pozwalają uniknąć hospitalizacji. To duże ułatwienie dla pacjentów z chorobami przewlekłymi
![](/files/1922771799/podanie-ma-znaczenie-foto,w_133,_small.jpg)
Opracowywanie nowoczesnych form podania leków to odpowiedź na stale rosnącą liczbę pacjentów z chorobami przewlekłymi, m.in. onkologicznymi, hematologicznymi i psychiatrycznymi. Jeden zastrzyk zamiast codziennego łykania tabletek, wlewów czy klasycznych chemioterapii ułatwia życie pacjentom, pozwalając im uniknąć hospitalizacji, stresu i ryzyka z tym związanego oraz szybciej wrócić do codziennych zajęć. To także korzyść dla personelu medycznego i systemu ochrony zdrowia. Inicjatorzy kampanii „Podanie ma znaczenie” podkreślają, że pacjent powinien mieć wpływ na wybór formy przyjmowanego leku.