Komunikaty PR

Nowa przestrzeń w domu. Jak uzyskać ją przy użyciu przesuwanych paneli?

2021-03-02  |  01:00
Biuro prasowe
Do pobrania jpg ( 0.09 MB )

Branża budowlana, podobnie jak cała gospodarka zaliczyła w 2020 roku spadek, spowodowany pandemią. Na tym tle dość optymistycznie wygląda sektor remontowy, dekoratorski i wykańczania wnętrz. Polacy zaszyli się w domach i postanowili zadbać o ich estetykę. Czasami przeróbki wymuszone były koniecznością wydzielenia w mieszkaniu miejsca na pracę zdalną.

Eksperci analizujący wyniki w branży budowlanej, używają nawet określenie remontowy boom na to co się działo w 2020 roku. Związek Pracodawców – Producentów Materiałów dla Budownictwa poinformował, że po wyraźnym spadku obrotu materiałami wykończeniowymi w marcu i kwietniu, w kolejnych miesiącach koniunktura rosła. Na przykład, według analityków notowania giełdowych spółek zajmujących się sprzedażą farb i kleju wzrosły o 9 - 13 proc. Firmy dekoratorskie poprawiły wyniki często nawet o 30 - 40 proc. Z raportu Homebook.pl „Jak wyglądają remonty w polskich domach?” wynika, że 47 proc. ankietowanych przeprowadziło podczas lockdownu jakiś remont. Najczęściej malowali ściany, aranżowali na nowo wnętrza, kupowali meble.

Wynikało to z faktu, że zaoszczędzone na wakacje pieniądze Polacy, mając więcej czasu, postanowili wydać na poprawę wyglądu i funkcjonalności mieszkania, szczególnie kiedy okazało się, że pandemia będzie powracać, a praca zdalna stanie się normą. Ci którzy mieli warunki zmieniali swoje mieszkania tak, by stworzyć w nich biurowy, cichy kąt lub szkolną wnękę. Producenci materiałów remontowych i mebli widząc popyt wykazali się natomiast dużą kreatywnością.

Panele zbudują homeoffice
Firma alu-frost z podbiałostockich Sowlan, której podstawowym sprzedażowym towarem są akcesoria samochodowe: nakładki na progi i zderzaki opracowała prosty i niedrogi system przesuwanych drzwi ze stali konstrukcyjnej. Panele mają około 1 mm grubości, można je wykonać w dowolnym wymiarze. Wyposażone są w zestaw szyn i każdy, średnio uzdolniony majsterkowicz jest w stanie samodzielnie zainstalować je w domu. Ich głównym atutem jest jednak wygląd. Pasują do industrialnych, loftowych wnętrz, ale sprawdzą się też w domku na wsi.

- Panele malujemy proszkowo. Gama kolorów jest więc dowolna i można ją dostosować do innych elementów wystroju domu. Poza tym na powierzchni paneli wycinamy laserem dekoracyjne, ażurowe ornamenty i tu jest ogromne pole do popisu. Dla tradycjonalistów mogą to być motywy kwiatowe, florystyczne, ale jeśli ktoś ma pomysł na bardziej oryginalny wzór, też jesteśmy go w stanie wykonać - mówi Piotr Świrko, prezes alu-frost.
Kwestia rozmiaru i wykończenie paneli decyduje o ich cenie. Przy założeniu, że dysponujemy dużym pomieszczeniem i do jego przedzielania potrzebujemy czterech paneli o wysokości przekraczającej 2,5 metra i szerokich na 1 metr, cena – z malowaniem i całym dodatkowym wyposażeniem - będzie się kształtować w przedziale od 5 tys. do 5,5 tys. zł. Przy czym pracy jest przy ich montażu niewiele i zawsze można je rozsunąć, powiększając w razie potrzeby pokój na powrót.

Firma zauważa duże zainteresowanie panelami, które utrzymuje się także w bieżącym roku. Jest to prosty i niskokosztowy sposób, aby dostosować domową przestrzeń do nowych warunków pracy i życia. Mimo utrzymującej się niepewności na rynku, wiadomo już, że zmiany wywołane pandemią potrwają dłużej.
Dekory na ściany i do ogrodu
Alu-frost w 2020 roku zauważyło też pewne przesunięcia, jeśli chodzi o popyt na swoje wyroby. Elementy dekoracyjne, które wcześniej stanowiły margines jej produkcji teraz są kupowane chętniej
- Coraz bardziej rozwija się na przykład sprzedaż dekorów na ściany. Są to metalowe obrazy, które wykonujemy wedle projektu klientów, a są nimi głównie artyści i firmy oferujące materiały do wystroju wnętrz, ale też indywidualne osoby - mówi Piotr Świrko z alu-frost.

Kupowane są one zarówno do domów jak i do firm. Ich forma, wielkość i design zależy w zasadzie tylko od fantazji zamawiającego. Duże wzięcie mają obrazy z wzorami orientalnymi i nawiązujące do natury.
Coraz większą popularnością cieszą się też dekory do ogrodów. Przy odpowiednim zabezpieczeniu są one bardzo trwałe i odporne na warunki atmosferyczne. Poza tym, że stanowią oryginalną dekorację mogą też spełniać funkcję przepierzenia, oddzielać poszczególne części ogrodu od siebie, albo osłaniać przed wścibskim wzrokiem.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Gdzie przechować rzeczy? Praktyczne rozwiązania na różne życiowe sytuacje Biuro prasowe
2025-06-18 | 06:00

Gdzie przechować rzeczy? Praktyczne rozwiązania na różne życiowe sytuacje

W życiu każdego z nas pojawiają się sytuacje, w których nagromadzone przez lata przedmioty muszą na jakiś czas opuścić nasze mieszkania i domy. Niezależnie od
Dom Jak wybrać idealną szklarnię ogrodową? Poradnik dla początkujących
2025-06-17 | 10:30

Jak wybrać idealną szklarnię ogrodową? Poradnik dla początkujących

Własna szklarnia to marzenie wielu ogrodników, gdyż dzięki niej można cieszyć się świeżymi, naturalnymi warzywami i ziołami. Chcąc stać się jej posiadaczem, powinniśmy
Dom BLIKUJ na raty w IKEA! Nowy sposób płatności dostępny w całej Polsce
2025-06-02 | 16:00

BLIKUJ na raty w IKEA! Nowy sposób płatności dostępny w całej Polsce

Wyobraź sobie, że urządzasz salon marzeń albo wreszcie wymieniasz kuchnię na nową, a wszystko to bez czekania na wypłatę czy wizyty w banku. Teraz to możliwe dzięki nowej metodzie

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Handel

Polski e-commerce rośnie w siłę. Konsumentów przyciągają przede wszystkim promocje

Rynek e-commerce w Polsce jest już wart ok. 152 mld zł. Rośnie zarówno częstotliwość zakupów, jak i średnia wartość koszyka – wynika z raportu Strategy&. Polacy doceniają wygodę zakupów przez internet, szybką dostawę i łatwy zwrot. Coraz częściej zwracają też uwagę na cenę i chętnie korzystają z promocji. To właśnie ten trend wykorzystuje Amazon.pl, organizując co roku festiwal z okazji Prime Day. W tym roku zaplanowano go po raz pierwszy aż na cztery dni: 8–11 lipca, a nie dwa jak w poprzednich latach.

Problemy społeczne

Do 2029 roku rynek pracy skurczy się o milion pracowników. Przedsiębiorcy wskazują, jak zaktywizować cztery wykluczone dotąd zawodowo grupy [DEPESZA]

W latach 2020–2029 zmiana struktury społecznej doprowadzi do skurczenia się rynku pracy aż o milion pracowników. Trend ten wymusi na pracodawcach konieczność podejmowania konkretnych działań zmierzających do aktywizacji pomijanych dotąd grup społecznych. – Inkluzywność to nie tylko kwestia etyczna, to strategiczna odpowiedź na kryzys demograficzny i niedobór siły roboczej – wskazuje Związek Przedsiębiorców i Pracodawców.