Nowe cornery REJS do szafek narożnych
Dolne szafki narożne to jedne z największych i najbardziej pakownych mebli w zabudowie kuchennej. Niestety przez położenie i stosunkowo niewielki front są zarazem tymi najmniej dostępnymi i najtrudniejszymi do zagospodarowania. Nawet samo sprawdzenie ich zawartości jest problematyczne i nierzadko wymaga prawdziwej gimnastyki. Trzeba się schylić albo uklęknąć, a niekiedy, by zobaczyć co jest w środku, nawet skorzystać z latarki! Nie mówiąc nawet o tym, jak wiele kłopotu sprawia wyjęcie produktów, które przechowujemy w głębi.
Rozwiązaniem znacznie ułatwiającym korzystanie z szafek narożnych są cornery. Są to specjalne akcesoria meblowe – kosze i półki, które można wysunąć na zewnątrz mebla i tym samym ułatwić sobie dostęp do wszystkich przechowywanych w nim rzeczy.
Jednym z systemów, na który warto zwrócić szczególną uwagę jest Corner Optima ERGO REJS – nowa, udoskonalona wersja znanego i cieszącego się popularnością modelu Cargo Optima.
Nowe Corner Optima ERGO
Przeznaczone do szafek narożnych o kształcie prostokąta, z zawiasem standardowym lub równoległym Corner Optima ERGO to systemy składające się z dwóch ruchomych półek, które montuje się na niezależnych, wytrzymałych ramionach do boku korpusu. Półki są ergonomicznie wyprofilowane, wysuwają się niezależnie od siebie, a montowany w standardzie miękki dociąg gwarantuje ich ciche domknięcie. To idealne miejsce m.in. na garnki, patelnie czy inne duże naczynia, których przechowywanie jest zazwyczaj problematyczne.
Cornery Optima ERGO dostępne są w wersji lewej lub prawej, w kilku rozmiarach dopasowanych do szafek o długości 800, 900 i 1000 mm. Aby działały prawidłowo, front szafki musi mieć odpowiednią szerokość minimalną. W przypadku cornerów do szafek o dł. 1000 mm istnieje konieczność dodatkowego podparcia górnego ramienia. Maksymalny udźwig systemów to 15 kg na półkę. Udźwig modeli do szafek mniejszych, o długości: 800 i 900 mm, to 10 kg na półkę.
Półki w Corner Optima ERGO dostępne są w dwóch kolorach: bieli i graficie. Każda z nich w standardzie wyposażona jest w praktyczną matę antypoślizgową, a także dopasowaną kolorystycznie galeryjkę (reling) z metalowego płaskownika. Oba rozwiązania mają na celu zabezpieczenie przechowywanych w szafce narożnej produktów przed zsunięciem i upadkiem.
www.rejs.eu www.e-rejs.eu

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Czym stresują się Polacy? Finanse i obowiązki domowe w czołówce. Wyniki badań
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Moda

Julia Kamińska: Założyłam sobie, że w tym roku nie będę kupować żadnych nowych ubrań. Z sukcesem sprzedaję też swoje rzeczy na popularnej platformie
Aktorka chętnie podjęła wyzwanie „no-buy 2025” i jak zapewnia, w tym roku nie zamierza kupować żadnych nowych ubrań. Poza tym systematycznie „wietrzy” swoją szafę i te rzeczy, które już nie są jej potrzebne, sprzedaje przez internet albo oddaje znajomym. Julia Kamińska zaznacza też, że kompletując stylizację na czerwony dywan, stara się nie wydawać pieniędzy na nowe ubrania. Najpierw zagląda do garderoby, by znaleźć w niej coś, co można ponownie wykorzystać.
Infrastruktura
Mazowsze turystycznie radzi sobie lepiej niż przed pandemią. Odwiedzających przyciąga już nie tylko Warszawa

Województwo mazowieckie jest liderem pod względem liczby turystów. W ubiegłym roku odwiedziło je prawie 7 mln gości. I choć lokomotywą ruchu turystycznego pozostaje Warszawa, to coraz więcej osób wybiera zwiedzanie regionu w wolniejszym tempie niż w stolicy i bliżej natury. Mazowsze od lat postrzegane było jako idealny kierunek na mikrowyprawę, ale teraz przybywa osób, które chcą się tu zatrzymać na dłużej niż 1–2 dni.
Muzyka
Wiktor Dyduła: Produkcja płyt i nagrywanie teledysków są niezwykle kosztowne. Jeśli nie ma pomocy wytwórni fonograficznej, można założyć zbiórkę na ten cel

Wokalista przyznaje, że często na barkach artystów jest nie tylko przygotowanie materiału na płytę, ale także zebranie pieniędzy na jej nagranie, produkcję i wszelkie działania promocyjne. To wszystko sporo kosztuje. On sam może w tej kwestii liczyć na wsparcie wytwórni fonograficznej, więc jest mu łatwiej, natomiast ci, którzy są zdani sami na siebie, mają twardy orzech do zgryzienia. Dlatego też Wiktor Duduła pochwala chociażby zakładanie publicznych zbiórek na taki cel.