Nowe osiedle na kilkaset mieszkań na Tarnogaju gotowe
PR Expert
Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl
Zakończyła się budowa wieloetapowego, wyjątkowego osiedla we Wrocławiu. Gra form geometrycznych, trzy wzory i dwa kolory. Ukończony kompleks Punkt Piękna dowodzi, że architekci unikają monotonii jak ognia.
Punkt Piękna to nowe osiedle na wrocławskim Tarnogaju. Zostało zrealizowane w kilku etapach. Właśnie zakończyła się budowa piątego budynku wielorodzinnego. Nowoczesna forma, w połączeniu z troską o elementy zieleni i małej architektury, stworzyła komfortową i funkcjonalną przestrzeń do życia.
Piąty budynek jest częścią zabudowy kwartałowej. W efekcie osiedle jest zróżnicowane, a w jego wnętrzu znaleziono przestrzeń na trzy kameralne patia. To przede wszystkim zasługa architektów z biura AP Szczepaniak. Przyznają oni, że największym wyzwaniem było zaprojektowanie elewacji od strony al. Armii Krajowej i ul. Pięknej. Jest ona podzielona na mniejsze części budynku, sprawiające wrażenie kameralnych kamienic. – Aby uniknąć monotonii, zastosowaliśmy grę form geometrycznych, w których wykorzystano trzy wzory oraz dwa zestawy kolorystyczne: jasny z drewnem oraz ciemny, antracytowy – wyjaśnia Artur Szczepaniak, projektant główny z pracowni AP Szczepaniak. – Zestawienie ich w różnych konfiguracjach daje mnogość rozwiązań przy jednoczesnym zachowaniu spójnego charakteru całego projektu. Uniknęliśmy zarazem kakofonii, skłaniając się ku minimalizmowi – dodaje.
Kompozycja bardzo prostych płaszczyzn pozwoliła uspokoić bryłę i niejako zgubić jej wysokość. Jeden z budynków ma dodatkowy skos w postaci zadaszenia części tarasów, co stworzyło obniżenie części obiektu z 8 do 4 kondygnacji. Artur Szczepaniak tłumaczy, że ten zabieg miał na celu lepsze doświetlenie mieszkań w sąsiednich budynkach kompleksu oraz wewnętrznego patio.
Architekci zadbali także o odpowiednie zagospodarowanie terenu. Układ dróg i ścieżek został zaprojektowany w sposób ograniczający ruch pojazdów. – W ten sposób stworzyliśmy przestrzeń przyjazną przyszłym mieszkańcom, z ogólnodostępnymi terenami zielonymi, placem zabaw, tarasami oraz prywatnymi ogródkami – tłumaczy Artur Szczepaniak. – Wyjścia na tarasy są wykończone deską, która jest materiałem eleganckim, ciepłym i przyjemnym w użytkowaniu – dodaje.
Z pracy architektów bardzo zadowolony jest inwestor – doświadczona firma Profit Development. – W procesie projektowania architekci doskonale poradzili sobie z pogodzeniem wysokich walorów architektonicznych budynku z jego podstawową funkcją. Dzięki temu osiedle Punkt Piękna wyróżnia się nie tylko dbałością o atrakcyjną formę, ale również wysoką funkcjonalnością zaprojektowanych mieszkań – ocenia Artur Smoleń, dyrektor działu obsługi klienta w Profit Development.
W ostatnim i przedostatnim etapie wybudowano 282 mieszkania o powierzchniach od 33 do 85 mkw. i liczbie pokoi od 1 do 4 z balkonami. W całym kompleksie Punkt Piękna jest ponad 600 mieszkań. Wszystkie budynki mają parkingi podziemne. Oddanie kluczy do mieszkań w piątym budynku zaplanowano na czerwiec.
http://www.apsz.com.pl/
Proste przyjemności na zimowe wieczory
Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Krystian Ochman: Uwielbiam musicale i bardzo chciałbym wrócić na taką scenę. Nigdy nie grałem w polskim musicalu, ale mógłbym spróbować
Zwycięzca 11. edycji programu „The Voice of Poland” podkreśla, że ma duży sentyment do amerykańskich musicali. W kilku muzycznych spektaklach już zagrał i nie wyklucza powrotu na scenę właśnie w takiej roli. Krystian Ochman zaznacza, że wolałby się zmierzyć z jakimś testem w języku angielskim, ale polski projekt też byłby dla niego ciekawym wyzwaniem.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Problemy społeczne
Czas oczekiwania na usługi opieki długoterminowej jest zbyt długi. Pacjenci i ich rodziny gubią się w skomplikowanym systemie
Zarządzanie opieką długoterminową w Polsce funkcjonuje w rozbiciu na dwa sektory: ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Brak koordynacji między nimi powoduje, że opieka jest udzielana fragmentarycznie i nie zawsze efektywnie – wynika z raportu Banku Światowego. Co roku tego typu usług potrzebuje co najmniej pół miliona osób, a czas oczekiwania na nie jest zbyt długi. To efekt m.in. niedofinansowania sektora i braku kadr.