Nowe wnętrza hotelu B&B Hotel Warszawa-Okęcie
OKK! PR
ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
Od maja minionego roku goście Hotelu B&B Warszawa-Okęcie odpoczywają w odmienionych, komfortowych wnętrzach – za projekt rearanżacji pokojów i części wspólnych odpowiadała pracownia Tremend.
Hotel mieści się blisko lotniska imienia Fryderyka Chopina, około 20 minut samochodem od centrum stolicy... Już to sprawia, że przyciąga wielu podróżnych. Obiekt funkcjonuje od końca 2011 roku. W tym czasie zmieniły się standardy sieci B&B Hotels Polska, a także oczekiwania klientów. Nie dziwi więc, że podjęto decyzję o modernizacji. Chodziło między innymi o zmianę wystroju w 154 pokojach, korytarzach i w hotelowym lobby. Oferta przedstawiona przez architektów z warszawskiej pracowni Tremend obejmowała koncepcję oraz projekt przetargowy wraz z nadzorem autorskim części ogólnodostępnych, a także wnętrz pokoi hotelowych. Autorami projektów były: Magdalena Federowicz-Boule, Katarzyna Wawryniuk, Daria Cichoń i Kama Kowacz.
Założeniem projektu było stworzenie jak najbardziej funkcjonalnej, nowoczesnej, ale i klimatycznej przestrzeni, która wpisze się w aktualne trendy oraz będzie nawiązywać do pozostałych obiektów hotelowych sieci. I to się udało, o czym świadczy między innymi fakt, że po niespełna roku funkcjonowania w nowych wnętrzach hotel otrzymał prestiżową nagrodę Profit Hotel Awards 2019 w grupie obiektów 1-2 gwiazdkowych.
Przygotowując projekt modernizacji, architekci z pracowni Tremend nawiązali do położenia hotelu, szczególnie do sąsiedztwa lotniska i bliskości centrum Warszawy. Ściany lobby zdobi grafika tematycznie nawiązująca do panoramy stolicy, na niebie nad miastem pojawiły się symbole będące graficznym odwzorowaniem samolotów. Wzór na posadzce budzi skojarzenia z mapą Warszawy.
W części wspólnej uwagę przyciąga jasne drewno, z którego wykonano między innymi elementy intrygującego sufitu, stoły i stoliki dla gości, recepcję, a także wydzielono za jego pomocą strefy do wypoczynku.
W kolorystyce postawiono na odcienie niebieskiego, szarości i bieli. W różnych tonacjach niebieskiego są na przykład miękkie, tapicerowane fotele i kanapy. Takie kolory są pozytywnie odbierane, kojarzą się z naturą, a więc niebem, przestrzenią, czystością. Ciemniejsze odcienie budzą zaufanie i skłaniają do analitycznego myślenia. W przestrzeni przeznaczonej na spotkania, pracę przy komputerze, a także na relaks taka aranżacja sprawdza się idealnie.
Wystrój pokojów jest funkcjonalny i elegancki, oświetlenie stwarza przytulny nastrój, miejsce do pracy jest komfortowe i jasne. Ściany zdobią tapety z wielkomiejskim krajobrazem. Dodatki i tkaniny nawiązują do elementów barwnych, które są na nich widoczne.
Więcej na: http://tremend.pl/
Łóżka kontynentalne - przegląd najpopularniejszych modeli
Proste przyjemności na zimowe wieczory
Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Media
Adam Kszczot: Radek Majdan to człowiek niezwykle mądry życiowo. Cieszę się też, że mogłem od ludzkiej strony poznać Kubę Rzeźniczaka
Biegacz zaznacza, że udział w formacie „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” poszerzył jego horyzonty i dał mu nowe spojrzenie na ludzi i ich historie. Adam Kszczot podkreśla, że każdy uczestnik wniósł do programu coś unikalnego. Ich sylwetki i życiowe doświadczenia mogą więc być dla widzów przykładem i inspiracją. On sam jest pod dużym wrażeniem Radosława Majdana i Jakuba Rzeźniczaka.
Konsument
Młodzież w Polsce sięga po alkohol rzadziej niż 20 lat temu. Obniża się zwłaszcza spożycie piwa
Alkohol staje się coraz mniej popularny wśród młodzieży, przede wszystkim w grupie wiekowej 15–16 lat, ale pozytywne zmiany widoczne są również w grupie 17- i 18-latków – wynika z badania ESPAD z 2024 roku przedstawionego niedawno podczas konferencji w Sejmie. Mniej nastolatków niż 20 lat temu przyznaje się do zakupu alkoholu i tych, którzy oceniają, że jest on łatwy do zdobycia. Wciąż jednak na wysokim poziomie utrzymuje się odsetek młodzieży, która pije w sposób ryzykowny. Ministerstwo Zdrowia zapowiada działania ograniczające sprzedaż alkoholu.
IT i technologie
Sztuczna inteligencja dużym wsparciem w diagnostyce. Może być szczególnie cenna w chorobach rzadkich
Już nie tylko usprawnianie analizy badań obrazowych, ale i na przykład typowanie celów terapeutycznych w chorobach rzadkich to pola, na których w medycynie sprawdza się sztuczna inteligencja. Różne technologie zasilane SI wykorzystuje prawie 80 proc. podmiotów leczniczych, a inwestycja w nie zwraca się średnio w ciągu 14 miesięcy. Wraz z pokoleniową wymianą kadr widać też coraz większe otwieranie się lekarzy na korzystanie z narzędzi sztucznej inteligencji.