Komunikaty PR

Nowe wnętrza hotelu B&B Hotel Warszawa-Okęcie

2020-01-21  |  11:20
Biuro prasowe
Kontakt
Olga Kisiel-Konopka
OKK! PR

ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
Do pobrania jpg ( 0 MB )

Od maja minionego roku goście Hotelu B&B Warszawa-Okęcie odpoczywają w odmienionych, komfortowych wnętrzach – za projekt rearanżacji pokojów i części wspólnych odpowiadała pracownia Tremend.

Hotel mieści się blisko lotniska imienia Fryderyka Chopina, około 20 minut samochodem od centrum stolicy... Już  to sprawia, że przyciąga wielu podróżnych. Obiekt funkcjonuje od końca 2011 roku. W tym czasie zmieniły się standardy sieci B&B Hotels Polska, a także oczekiwania klientów. Nie dziwi więc, że podjęto decyzję o modernizacji. Chodziło między innymi o zmianę wystroju w 154 pokojach, korytarzach i w hotelowym lobby. Oferta przedstawiona przez architektów z warszawskiej pracowni Tremend obejmowała koncepcję oraz projekt przetargowy wraz z nadzorem autorskim części ogólnodostępnych, a także wnętrz pokoi hotelowych. Autorami projektów były: Magdalena Federowicz-Boule, Katarzyna Wawryniuk, Daria Cichoń i Kama Kowacz.

Założeniem projektu było stworzenie jak najbardziej funkcjonalnej, nowoczesnej, ale i klimatycznej przestrzeni, która wpisze się w aktualne trendy oraz będzie nawiązywać do pozostałych obiektów hotelowych sieci. I to się udało, o czym świadczy między innymi fakt, że po niespełna roku funkcjonowania w nowych wnętrzach hotel otrzymał prestiżową nagrodę Profit Hotel Awards 2019 w grupie obiektów 1-2 gwiazdkowych.

Przygotowując projekt modernizacji, architekci z pracowni Tremend nawiązali do położenia hotelu, szczególnie do sąsiedztwa lotniska i bliskości centrum Warszawy. Ściany lobby zdobi grafika tematycznie nawiązująca do panoramy stolicy, na niebie nad miastem pojawiły się symbole będące graficznym odwzorowaniem samolotów. Wzór na posadzce budzi skojarzenia z mapą Warszawy.

W części wspólnej uwagę przyciąga jasne drewno, z którego wykonano między innymi elementy intrygującego sufitu, stoły i stoliki dla gości, recepcję, a także wydzielono za jego pomocą strefy do wypoczynku.

W kolorystyce postawiono na odcienie niebieskiego, szarości i bieli. W różnych tonacjach niebieskiego są na przykład miękkie, tapicerowane fotele i kanapy. Takie kolory są pozytywnie odbierane, kojarzą się z naturą, a więc niebem, przestrzenią, czystością. Ciemniejsze odcienie budzą zaufanie i skłaniają do analitycznego myślenia. W przestrzeni przeznaczonej na spotkania, pracę przy komputerze, a także na relaks taka aranżacja sprawdza się idealnie.

Wystrój pokojów jest funkcjonalny i elegancki, oświetlenie stwarza przytulny nastrój, miejsce do pracy jest komfortowe i jasne. Ściany zdobią tapety z wielkomiejskim krajobrazem. Dodatki i tkaniny nawiązują do elementów barwnych, które są na nich widoczne.

Więcej na: http://tremend.pl/

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: OKK! PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia? Biuro prasowe
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Dom Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie
Dom Finanse, obowiązki i pogoda: nowe badania pokazują, czym naprawdę stresujemy się w domu
2025-04-24 | 14:00

Finanse, obowiązki i pogoda: nowe badania pokazują, czym naprawdę stresujemy się w domu

Polacy są społeczeństwem zestresowanym. Ponad połowa martwi się z powodów finansowych, źródłem niepokoju są także sprawy bieżące oraz obowiązki związane

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Wiktor Dyduła: Praca w charakterze kelnera jest bardzo ciężka fizycznie i psychicznie. Dlatego trzeba dawać napiwki, bo nawet 5 zł może zrobić komuś dzień

Zanim usłyszała o nim cała Polska, Wiktor Dyduła zarabiał między innymi jako animator zabaw dla dzieci, kelner i uliczny grajek. Każde zajęcie miało swoje plusy i minusy, ale jego najbardziej cieszyło to, że dzięki nim może poznawać ciekawych ludzi. Wokalista podkreśla, że ma duży szacunek do pieniądza i prawie zawsze daje też napiwki, bo wie, że to najlepsza forma docenienia pracy tych, którzy nas obsługują w kawiarni czy restauracji.

Ochrona środowiska

Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.

Moda

Piotr Zelt: Nie latam po sklepach i nie zawalam sobie szafy jakimiś niepotrzebnymi ciuchami. Mam sporo ubrań, które mają po 20 lat, i cały czas je noszę

Aktor zaznacza, że jego garderoba jest skromna, ale zawiera dobre jakościowo ubrania, które choć były kupione nawet dwie dekady temu, wciąż wyglądają jak nowe. Jego zdaniem nie warto ulegać sezonowym trendom i gromadzić w szafie wielu rzeczy, które modne są zaledwie kilka miesięcy. Zamiast tego lepiej zainwestować w ponadczasowe kurtki, marynarki czy buty z dobrych materiałów i dbać o nie tak, by posłużyły jak najdłużej.