Komunikaty PR

Nowoczesna kuchnia - czyli jaka?

2021-05-26  |  13:10
Biuro prasowe
Kontakt

Hanna Gehrke - Gut
GutPR Hanna Gehrke - Gut

ul. Ludwika Rydygiera 14/14
50-249 Wrocław
gutpr|gutpr.pl| |gutpr|gutpr.pl
512078181
gutpr.pl

Aktualne trendy w aranżowaniu przestrzeni kuchennych stawiają na maksymalną funkcjonalność, która zamknięta jest w ramach nowoczesnego designu. I choć ostateczny wygląd zależny jest od indywidualnych preferencji oraz estetyki, jest wiele elementów, które przypisać można wszystkim współczesnym kuchniom. Kamila Prałat z firmy SOLGAZ podpowiada, na co zwrócić uwagę, aranżując nowoczesną przestrzeń kuchenną.

Kuchnia powinna nie tylko odpowiadać naszym potrzebom względem wyglądu, lecz również pomagać w organizacji pracy. Nowoczesna kuchnia to przede wszystkim ergonomia, która wpływa na wygodę wykonywania codziennych czynności, jak i funkcjonalny dobór mebli oraz sprzętów AGD.

Dobry projekt

Współczesne kuchnie to w przeważającej większości pomieszczenia otwarte lub aneksy, które spotykamy nie tylko w domach jednorodzinnych. Jest to trend, na który decydują się również deweloperzy oraz właściciele mieszkań, w których możliwa jest reorganizacja ścian. Jednak stworzenie nowoczesnej przestrzeni nie ma ograniczeń konstrukcyjnych ani metrażowych. Właściwie zaplanowany projekt oraz świadomy wybór wyposażenia pomoże nam w stworzeniu wyjątkowego pomieszczenia. 

- Nowoczesną kuchnię nie tylko projektujemy według naszego gustu, lecz również z uwzględnieniem jej funkcjonalności. Przestrzeń powinna być praktyczna, aby zarówno przygotowywanie posiłków, jak i przechowywanie wyposażenia oraz akcesoriów było komfortowe. Ważne jest zaplanowanie kuchni w taki sposób, by w efekcie końcowym otrzymać maksymalną ilość przestrzeni roboczej odpowiadającej naszym potrzebom. W kuchniach otwartych dobrym rozwiązaniem będzie postawienie wyspy kuchennej z dodatkowym miejscem do przechowywania – będzie ona jednocześnie bardzo efektowana, jak i praktyczna. Jeśli jednak dysponujemy niewielkim metrażem, warto przemyśleć wysoką zabudowę mebli sięgającą sufitu z ciekawie zaprojektowanymi szafkami z dodatkowym wyposażeniem do organizacji przedmiotów. Dzięki temu możliwe będzie schowanie wielu kuchennych akcesoriów, które zabierają miejsce na blacie – mówi Kamila Prałat, ekspertka z firmy SOLGAZ, polskiego producenta innowacyjnego sprzętu AGD.

Niezależnie od tego, ile czasu spędzamy w kuchni i co w niej przygotowujemy, najważniejsze zawsze będą funkcjonalność i ergonomia pracy. Przedmioty, z których korzystamy najczęściej, powinny znajdować się na wyciągnięcie ręki. Natomiast sprzęty AGD warto rozplanować według złotego podziału kuchni. Określa on ustawienie i odległości pomiędzy kuchenką lub płytą kuchenną, zlewem a lodówką w zależności od układu i metrażu pomieszczenia, zapewniając wygodny ciąg komunikacyjny, który przyspieszy wiele codziennych procesów.

Nowoczesna kuchnia – nowoczesne wyposażenie

Sprzęty AGD przez wiele lat miały spełniać swoje podstawowe zadanie. Rozwój technologiczny, którego celem jest ułatwienie życia codziennego sprawił, że również wyposażenie domu oferuje nam teraz o wiele więcej. Nowoczesna kuchnia to przede wszystkim przestrzeń dostosowana do naszych potrzeb, dlatego wybierając nowe sprzęty AGD powinniśmy postawić na ich ekonomię, funkcjonalność oraz wysoką estetykę.

- Aranżując nowoczesną kuchnię, powinniśmy pamiętać o kompleksowym zagospodarowaniu przestrzeni przy jednoczesnym nadaniu oryginalnego charakteru całemu pomieszczeniu. Inwestorzy coraz częściej decydują się na AGD w zabudowie, dzięki czemu możliwe jest stworzenie harmonijnej aranżacji, która gwarantuje nam również wysokie walory użytkowe. Posiadacze wolnostojących kuchenek, którzy stoją przed wyborem nowych rozwiązań, stawiają na urządzania, które mogą wpisać w projekt swojej kuchni według własnego zamysłu, a nie wymagań gabarytowych sprzętu – dodaje Kamila Prałat z firmy SOLGAZ.

Sprzęty kuchenne są często użytkowane, dlatego powinny równocześnie gwarantować nam szereg funkcjonalności, a jednocześnie być ekonomiczne w codziennym stosowaniu. Wybierając nowe wyposażenie kuchni, należy kierować się oznaczeniami producentów dotyczących klasy energooszczędności sprzętów, tak, by pobór energii nie wiązał się z wysokimi rachunkami. Szukając ekonomicznych rozwiązań, warto również zwrócić się ku rozwiązaniom gazowym, które zasilane są przez najtańsze paliwo i nie są obarczone ciągłymi podwyżkami cen prądu.

- Myśląc o gazie, w głowie widzimy tradycyjne, wolnostojące kuchenki gazowe z wystającymi rusztami i żywym płomieniem. Choć jest to obrazek znany z wielu polskich kuchni, na rynku pojawiły się nowoczesne płyty gazowe, które gwarantują nam funkcjonalność i estetykę kuchenek indukcyjnych połączone z korzyściami płynącymi z użytkowania gazu. Możliwe jest to dzięki innowacyjnej technologii gaz-pod-szkłem, w której gaz ukryty jest pod ceramiczną taflą. Paliwo spalane jest katalitycznie, a my możemy cieszyć się gotowaniem na gładkiej płycie z wybraną liczbą pól grzewczych oraz dodatkowych pól darmowych, które nie pobierają gazu, lecz wykorzystują nagromadzoną podczas pracy płyty energię. Płyty gazowe bez płomieni gwarantują nam tym samym wygodę, ekonomiczność i bezpieczeństwo gotowania, a także szereg dodatkowych funkcji znanych z płyt indukcyjnych lub elektrycznych. Jest to kontrola rodzicielska, możliwość samodzielnego kontrolowania temperatury, a także wstrzymania pracy sprzętu oraz natychmiastowy powrót do wcześniejszych ustawień – mówi eksperta z firmy SOLGAZ.

Na rynku dostępne są także nowoczesne piekarniki gazowe, które znacznie różnią się od ich tradycyjnych odpowiedników. Wyróżnia je umiejscowienie palników zarówno na dole, jak i u góry - co umożliwia równomierne przygotowanie dań na słodko i na słono - nieznana do tej pory w urządzeniach gazowych funkcja termoobiegu.

W swoim stylu

Wiele mówi się o tym, że nowoczesne kuchnie są przede wszystkim minimalistyczne. Trend ten pojawił się wraz z rosnącą popularnością i zachwytem nad stylem skandynawskim, który zawładnął sercami Polaków. Warto jednak pamiętać, że nowoczesna kuchnia nie musi wyglądać tak, jak z okładek magazynów. Ma ona odpowiadać naszej estetyce, którą uzupełnimy o funkcjonalne rozwiązania.

Nowoczesne kuchnie to pomieszczenia właściwie zaprojektowane pod względem użyteczności, ergonomii pracy i przechowywania oraz ekonomii i funkcjonalności sprzętów AGD. Poszukując innowacyjnego wyposażenia, warto pamiętać o tym, że przestrzeń kuchenna ma gwarantować nam pełen komfort i wygodę. Nowoczesne rozwiązania gazowe SOLGAZ z pewnością wpiszą się zarówno w wystrój każdej współczesnej kuchni, jak i pomogą nam w wykonywaniu codziennych czynności.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: GutPR Hanna Gehrke - Gut
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Geberit weźmie udział w 14. PLGBC Green Building Summit Biuro prasowe
2024-09-27 | 11:10

Geberit weźmie udział w 14. PLGBC Green Building Summit

PLGBC Green Building Summit to jedno z najważniejszych międzynarodowych wydarzeń poświęconych zrównoważonemu budownictwu, architekturze i rynkowi nieruchomości. Najbliższa,
Dom Zamieszkać ze sztuką. Dwupoziomowe mieszkanie po gruntownym remoncie
2024-09-26 | 15:40

Zamieszkać ze sztuką. Dwupoziomowe mieszkanie po gruntownym remoncie

Dom to nie tyle ściany, co ludzie, którzy w nich zamieszkują. Najlepiej o tym świadczy dwupiętrowe mieszkanie dla rodziny, które za sprawą architekt Weroniki Budzichowskiej z To
Dom Neurodesign a jesienne wnętrza - przestrzenie sprzyjające dobremu samopoczuciu
2024-09-26 | 14:00

Neurodesign a jesienne wnętrza - przestrzenie sprzyjające dobremu samopoczuciu

Jesień to idealny moment, by wprowadzić do wnętrz nowe akcenty, które nie tylko ocieplą przestrzeń, ale także – zgodnie z koncepcją neurodesignu – wpłyną na nasze dobre

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Muzyka

Zespół Enej: Na Ziemi mamy skrajności – od suszy po ulewę. Martwi nas, jak będzie wyglądał świat naszych dzieci

Mirosław Ortyński i Piotr Sołoducha z zespołu Enej przyznają, że obawiają się skutków suszy, która negatywnie wpływa na rolnictwo, czy ulewnych opadów deszczu prowadzących do powodzi i podtopień. Niestety klimat się ociepla i coraz częściej mamy do czynienia z ekstremalnymi zjawiskami w pogodzie, a wszystkie anomalie odczuwamy w naszych portfelach. Muzycy zdają sobie więc sprawę z tego, jak ważne jest uzmysłowienie społeczeństwu rangi problemu i propagowanie kultury ekologicznej. Chodzi też o to, aby wzbudzić poczucie odpowiedzialności za stan środowiska, bo lekkomyślność i zaniedbania mogą jeszcze pogorszyć sytuację.

Edukacja

MNiSW wspiera programy badawcze dotyczące żywienia. W planach jest też popularyzacja zdrowej diety

Resort nauki współfinansuje programy, które mają odpowiedzieć na wyzwania związane ze zdrowiem uczniów. Ruszyła właśnie kolejna edycja programu JEŻ – Junior-Edu-Żywienie, w którym rodzice i dzieci będą uczestniczyć w badaniu dotyczącym marnowania żywności. – Innym ważnym i nowatorskim komponentem jest program telewizyjny, który będzie popularyzował zdrowe żywienie – zapowiada Maciej Gdula, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego. Jak podkreśla, to przykład na to, jak wykorzystywać w praktyce wyniki badań naukowych.