Komunikaty PR

Nowoczesna łazienka – tu liczy się higiena i bezpieczeństwo

2023-03-28  |  17:35

W ostatnich latach można zaobserwować pewne zmiany w podejściu do aranżacji łazienek. Design zaczął być utożsamiany nie tylko z estetyką, ale także z funkcjonalnością i bezpieczeństwem. Kwestie higieny wysunęły się na pierwszy plan. Dlatego urządzając nowoczesne pomieszczenia sanitarne warto zwrócić uwagę na rozwiązania podnoszące jej standardy.

Łazienka to chyba najbardziej intymna przestrzeń w domu. W jej zaciszu relaksujemy się po ciężkim dniu, przywracając harmonię dla ciała i duszy. To także pomieszczenie, które – jak żadne inne – utożsamiane jest z szeroko pojętą higieną i czystością. Urządzając łazienkę warto te kwestie potraktować priorytetowo i zwrócić uwagę na rozwiązania, dzięki którym możemy dbać o bezpieczeństwo własne i wszystkich domowników – każdego dnia.

Nie dotykać

Na ogół zarazki rozprzestrzeniają się poprzez dotyk. Dlatego - jeżeli zależy nam na zachowaniu szczególnej higieny w łazience - warto zwrócić uwagę na rozwiązania, których obsługa nie wiąże się z bezpośrednim kontaktem. Na rynku istnieje wiele takich produktów. Warto choćby wymienić armaturę sanitarną, przyciski spłukujące czy dozowniki na mydło.

- Przyciski spłukujące uruchamiane bezdotykowo wyposażone są najczęściej w specjalne czujniki ruchu, np. na podczerwień, a także technologię LED. Wychwytują celowy ruch użytkownika i aktywują spłukiwanie. Wystarczy zbliżyć dłoń na odległość 1 cm, by uruchomić działanie spłuczki. Inną ciekawą propozycją jest terminal WC, czyli stelaż ze szklaną obudową. Oprócz wspomnianej już bezdotykowej aktywacji, możemy wyposażyć go dodatkowo w filtr zapachów. Dużą zaletą obu rozwiązań jest także opcja programowania indywidualnych ustawień, takich jak zasięg czujnika, jasność podświetlenia czy spłukiwanie higieniczne – wyjaśnia Andrzej Majewski, ekspert marki TECE.

Srebro na wagę złota

Skutecznym orężem w walce z bakteriami są aktywne jony srebra, które odpowiadają za hamowanie rozwoju drobnoustrojów. Ich wyjątkowe, antyseptyczne właściwości znane są już od starożytności. Likwidują one bowiem ponad 99% bakterii, grzybów, wirusów i pleśni. Walory te doceniają także producenci rozwiązań sanitarnych. – Przyciski z jonami srebra są ciekawą alternatywą dla bezdotykowej elektroniki. Dzięki nim użytkowanie toalety staje się bezpieczne nawet w sytuacji, gdy korzysta z niej wiele osób – w tym dzieci, które mają niższą odporność organizmu niż osoby dorosłe. Często aktywne jony wykorzystuje się już na etapie produkcji. Ich gęste rozmieszczenie w całej masie surowca skutecznie przyczynia się do ochrony przed bakteriami przez cały okres użytkowania – dodaje Andrzej Majewski.

Jony srebra uwzględniane są także przez producentów farb i płytek – na etapie ich szkliwienia. Bakteriobójcze właściwości pozwalają zablokować mechanizm ich rozmnażania się i unieszkodliwić niebezpieczne dla zdrowia grzyby i pleśń.

Higiena do potęgi

Nie ma bardziej naturalnego sprzymierzeńca czystości niż woda. Nie dziwi więc rosnąca popularność toalet myjących, które pozwalają dbać o higienę w sposób bezpieczny, przyjazny dla użytkownika i środowiska. Nie wymagają stosowania dodatkowych środków czystości, a dzięki nim możemy czuć się świeżo nie tylko po wieczornej kąpieli, ale także w ciągu dnia. Lekarze podkreślają również, że korzystanie z toalety myjącej może mieć także duże znaczenie w łagodzeniu podrażnień i dolegliwości. Strumień czystej wody jest skuteczniejszy i bardziej delikatny dla skóry od tradycyjnych środków. Argumentów przemawiających na korzyść toalet myjących jest wiele. Dlatego podczas urządzania łazienki warto uwzględnić takie rozwiązanie jako element wyposażenia.

Czysto i świeżo

Mówiąc o higienie, nie można pominąć kwestii związanych z utrzymaniem czystości. Im mniej zakamarków, niejednolitych, strukturalnych powierzchni, tym łatwiejsze sprzątanie i lepsze rezultaty. Wybierając płytki ceramiczne, zwróćmy uwagę na ich strukturę. Przy odwodnieniu prysznicowym – na sposób wykończenia rynny i łatwość czyszczenia. Materiał polecany do łazienki to także szkło, którego gładka powierzchnia sprawia, że spełnia wysokie wymogi higieniczne.

- W przypadku misek bezrantowych, ale nie tylko, warto zwrócić uwagę również na płytkę do aplikacji kostek czyszczących, którą montuje się w otworze rewizyjnym spłuczki. Przemyślana konstrukcja umożliwia łatwą aplikację kostek, które odpowiadają za higienę i świeży zapach w łazience oraz zapobiegają powstawaniu osadów wapiennych na ceramice. Aktywne substancje rozprowadzane są wraz z każdym uruchomieniem spłukiwania – dodaje na koniec ekspert TECE.

Znajomość zasad higieny to jedno. Drugie to rozwiązania, które mogą wspierać użytkowników w dążeniu do zachowania czystości. Wybierając odpowiednie elementy wyposażenia możemy dbać o bezpieczeństwo i higienę – bez względu na sytuację i liczbę użytkowników korzystających z toalety.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom 5 powodów dlaczego warto stosować nowe grzejniki pionowe Purmo Biuro prasowe
2024-08-07 | 11:00

5 powodów dlaczego warto stosować nowe grzejniki pionowe Purmo

Grzejniki pionowe charakteryzują się niezwykłą wszechstronnością. Przede wszystkim można je idealnie dopasować do szerokiej gamy pomieszczeń, zwłaszcza tych, w których przestrzeń
Dom Zaprojektuj wnętrze z telewizorem Samsung The Frame i lodówką Bespoke
2024-08-06 | 15:30

Zaprojektuj wnętrze z telewizorem Samsung The Frame i lodówką Bespoke

Wystartował nowy konkurs marki Samsung, skierowany do studentów, architektów, projektantów „Wystrój wnętrze z telewizorem The Frame i lodówką
Dom Metal pod kompleksową ochroną
2024-08-06 | 14:00

Metal pod kompleksową ochroną

Wykonane z metalu meble czy też inne elementy wyposażenia i dekoracji ogrodu to nadal popularny wybór. Wdzięcznie uzupełniają przydomowy krajobraz, wpisując się we

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Bogumiła Wander

Bogumiła Wander: Bardzo tęsknię za telewizją, oglądam bez przerwy. Żałuję, że tak wcześnie odeszłam z pracy

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Bogumiły Wander, jednej z najbardziej cenionych postaci polskiego świata medialnego. Z tej okazji pragniemy podzielić się z Państwem jednym z ostatnich wywiadów, jakich udzieliła naszej redakcji.

Sport

Odpowiednio skomponowany jadłospis zwiększa efektywność treningów. Sportowcy amatorzy zapominają o warzywach i owocach

Specjaliści do spraw żywienia zauważają, że amatorzy sportu popełniają wiele błędów dietetycznych. Najczęstsze z nich to zbyt mała ilość warzyw i owoców w codziennej diecie, rezygnacja z produktów zbożowych, a jednocześnie zbyt duże spożycie białka. – Jeżeli sportowiec zapomina o warzywach i owocach, to dostarcza bardzo mało związków przeciwutleniających, które nie są w stanie w tej sytuacji neutralizować wolnych rodników wytwarzanych w czasie intensywnego wysiłku. One z kolei niszczą struktury komórkowe, ale też wpływają na gorszą pracę mózgu, szybsze starzenie się i zwiększają ryzyko nowotworów – mówi Monika Stromkie-Złomaniec, dietetyczka kliniczna.

Gwiazdy

Justyna Szyc-Nagłowska: Mam odłożone pieniądze na czarną godzinę. Teraz muszę też myśleć o emeryturze i zabezpieczyć sobie moje życie

Trzy razy więcej mężczyzn (17 proc.) niż kobiet (6 proc.) inwestuje na rynkach finansowych – wynika z raportu przygotowanego dla mBanku. Justyna Szyc-Nagłowska, która była prelegentką podczas prezentacji tych badań, uważa, że taka sytuacja może wynikać chociażby z tego, że panie boją się wychodzić przed szereg i wkraczać na płaszczyznę przez lata zarezerwowaną dla płci męskiej.

Konsument

Przybywa konsumentów aronii. Mimo właściwości prozdrowotnych wciąż jest jednak za mało doceniana

Mimo że aronia jest znana z właściwości prozdrowotnych, to nadal nie może się przebić i trafić do grona ulubionych owoców sezonowych Polaków. Dietetycy ubolewają nad tym, że sięgamy po nią dużo rzadziej, niż powinniśmy. Producenci z kolei z powodzeniem wykorzystują ją w sokach, dżemach, koncentratach i innych przetworach, udowadniając, że wcale nie musi być ona kojarzona tylko z kwaśnym, cierpkim smakiem. Zawarte w niej związki działają antynowotworowo i przeciwzapalnie, zapobiegają miażdżycy i chorobom serca, chronią przed udarami, opóźniają rozwój choroby Parkinsona i Alzheimera, a także obniżają ciśnienie krwi.