Komunikaty PR

Nowoczesny romantyzm – odkrywamy nowe oblicze łazienki

2020-04-23  |  14:00
Biuro prasowe
Do pobrania TECE ( 0.37 MB )

Kobieca, ale nie przesłodzona. W ciepłych tonacjach, jednak przełamanych surowością materiałów i naturalnością motywów. Romantyzm wkracza do pomieszczeń sanitarnych. My poddajemy go współczesnej interpretacji i podpowiadamy, jak urządzić łazienkę, w której klasyczny styl przenika się z nowoczesnością.

Delikatność i kontrasty

Nowoczesny romantyzm jest jak mieszanka stylu buduarowego i minimalizmu. To propozycja dla osób ceniących z jednej strony ponadczasowość w aranżacji, z drugiej – lekkość i nowoczesną elegancję. Motywem przewodnim są kobiece akcenty, delikatne motywy, subtelne barwy. Urządzając łazienkę w tym stylu warto postawić na ciepłe beże, pudrowe róże, kremowe i szampańskie odcienie. Aranżację ożywi dodatkowo kwiatowy deseń, np. w formie odpornej na wilgoć tapety, która podkreśli wybraną strefę pomieszczenia.

Dla uniknięcia efektu przesłodzonego czy wręcz landrynkowego wnętrza, warto pamiętać o kontrastach. To dzięki nim nasza łazienka zyska współczesny charakter. Romantyzm to subtelność i finezja, nowoczesność reprezentują z kolei proste formy i surowe motywy. Jeżeli decydujemy się na płytki w ciepłych barwach, wybierzmy kamień, a ten z kolei ożywią biżuteryjne akcenty, np. w odcieniach czerwonego złota – radzi Aleksandra Drozdalska, ekspert marki TECE.

Perfekcja i detal

Istotną cechą tego stylu jest dbałość o detal, precyzja, drobiazgowość. Tu nie ma miejsca na niedoskonałości. Wszystko jest dobrze przemyślane i dopracowane w każdym szczególe – począwszy od samego projektu, poprzez zastosowane rozwiązania, po samą realizację.

To styl wymagający – zarówno pod względem estetycznym, jak i wykonawczym. Dlatego sprawdzą się tu rozwiązania na miarę, pozwalające na zindywidualizowanie przestrzeni czy dopasowanie do siebie wszystkich detali. Nowością na rynku są dla przykładu powłoki PVD, dzięki którym możemy zachować spójność kolorystyczną poszczególnych elementów wyposażenia, takich jak przycisk spłukujący, profil prysznicowy czy armatura sanitarna – wyjaśnia ekspert TECE.

Świątynia relaksu

Komfort – to kolejne słowo, które oddaje cechy tego stylu. Przy czym należy rozumieć go zarówno w kontekście funkcjonalności wnętrza, jak i wpływu na nasze samopoczucie.

W ostatnich latach zmienił się sposób myślenia o łazience. Coraz większą wagę zaczęliśmy przywiązywać do kwestii odpowiedniej organizacji przestrzeni, harmonii wnętrza, ekologii, a także rozwiązań wspierających komfort użytkowników w dbaniu o higienę. Kabina nie przypomina już zamkniętej kapsuły, ale otwartą, przestronną strefę prysznicową. Na rynku pojawiły się toalety myjące. To właśnie one reprezentują nowoczesność tego stylu. Romantyzm to z kolei nastrój, który możemy budować w oparciu o grę świateł, odpowiednie operowanie blaskiem i cieniem – w zależności od strefy wnętrza i jej przeznaczenia. W łazience mamy czuć się dobrze, w końcu to przestrzeń relaksu i odpoczynku po ciężkim dniu. Dlatego warto zadbać o nasze zmysły i komfort – mówi Aleksandra Drozdalska.

Podczas urządzania łazienki możemy kierować się aktualnymi trendami lub zdecydować się na sprawdzoną klasykę, ale poddając ją pewnej modernizacji. Dzięki temu zyskamy ponadczasowe wnętrze, stylowe – bez względu na obowiązującą modę, a przede wszystkim zgodne z naszym gustem i estetyką.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Proste przyjemności na zimowe wieczory Biuro prasowe
2024-12-30 | 15:40

Proste przyjemności na zimowe wieczory

Zima to idealna pora na spędzanie długich wieczorów w domu w „przytulny” sposób. Wygodne ubranie, pyszny rozgrzewający napój, nieskomplikowana rozrywka - to
Dom Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
2024-12-27 | 01:00

Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie

Zbliża się Sylwester – czas zabawy, podróży i odpoczynku. Jednak podczas naszej nieobecności dom i posesja mogą stać się łatwym celem dla złodziei. Jak skutecznie
Dom Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
2024-12-24 | 00:21

Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?

Czy łazienka może być modna i ponadczasowa jednocześnie? Kluczem do takiego efektu jest odpowiednia paleta barw, która łączy w sobie harmonię, elegancję i przytulność - element

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani

Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Problemy społeczne

W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania

Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.