Komunikaty PR

Nowoczesny romantyzm – odkrywamy nowe oblicze łazienki

2020-04-23  |  14:00
Biuro prasowe
Do pobrania TECE ( 0.37 MB )

Kobieca, ale nie przesłodzona. W ciepłych tonacjach, jednak przełamanych surowością materiałów i naturalnością motywów. Romantyzm wkracza do pomieszczeń sanitarnych. My poddajemy go współczesnej interpretacji i podpowiadamy, jak urządzić łazienkę, w której klasyczny styl przenika się z nowoczesnością.

Delikatność i kontrasty

Nowoczesny romantyzm jest jak mieszanka stylu buduarowego i minimalizmu. To propozycja dla osób ceniących z jednej strony ponadczasowość w aranżacji, z drugiej – lekkość i nowoczesną elegancję. Motywem przewodnim są kobiece akcenty, delikatne motywy, subtelne barwy. Urządzając łazienkę w tym stylu warto postawić na ciepłe beże, pudrowe róże, kremowe i szampańskie odcienie. Aranżację ożywi dodatkowo kwiatowy deseń, np. w formie odpornej na wilgoć tapety, która podkreśli wybraną strefę pomieszczenia.

Dla uniknięcia efektu przesłodzonego czy wręcz landrynkowego wnętrza, warto pamiętać o kontrastach. To dzięki nim nasza łazienka zyska współczesny charakter. Romantyzm to subtelność i finezja, nowoczesność reprezentują z kolei proste formy i surowe motywy. Jeżeli decydujemy się na płytki w ciepłych barwach, wybierzmy kamień, a ten z kolei ożywią biżuteryjne akcenty, np. w odcieniach czerwonego złota – radzi Aleksandra Drozdalska, ekspert marki TECE.

Perfekcja i detal

Istotną cechą tego stylu jest dbałość o detal, precyzja, drobiazgowość. Tu nie ma miejsca na niedoskonałości. Wszystko jest dobrze przemyślane i dopracowane w każdym szczególe – począwszy od samego projektu, poprzez zastosowane rozwiązania, po samą realizację.

To styl wymagający – zarówno pod względem estetycznym, jak i wykonawczym. Dlatego sprawdzą się tu rozwiązania na miarę, pozwalające na zindywidualizowanie przestrzeni czy dopasowanie do siebie wszystkich detali. Nowością na rynku są dla przykładu powłoki PVD, dzięki którym możemy zachować spójność kolorystyczną poszczególnych elementów wyposażenia, takich jak przycisk spłukujący, profil prysznicowy czy armatura sanitarna – wyjaśnia ekspert TECE.

Świątynia relaksu

Komfort – to kolejne słowo, które oddaje cechy tego stylu. Przy czym należy rozumieć go zarówno w kontekście funkcjonalności wnętrza, jak i wpływu na nasze samopoczucie.

W ostatnich latach zmienił się sposób myślenia o łazience. Coraz większą wagę zaczęliśmy przywiązywać do kwestii odpowiedniej organizacji przestrzeni, harmonii wnętrza, ekologii, a także rozwiązań wspierających komfort użytkowników w dbaniu o higienę. Kabina nie przypomina już zamkniętej kapsuły, ale otwartą, przestronną strefę prysznicową. Na rynku pojawiły się toalety myjące. To właśnie one reprezentują nowoczesność tego stylu. Romantyzm to z kolei nastrój, który możemy budować w oparciu o grę świateł, odpowiednie operowanie blaskiem i cieniem – w zależności od strefy wnętrza i jej przeznaczenia. W łazience mamy czuć się dobrze, w końcu to przestrzeń relaksu i odpoczynku po ciężkim dniu. Dlatego warto zadbać o nasze zmysły i komfort – mówi Aleksandra Drozdalska.

Podczas urządzania łazienki możemy kierować się aktualnymi trendami lub zdecydować się na sprawdzoną klasykę, ale poddając ją pewnej modernizacji. Dzięki temu zyskamy ponadczasowe wnętrze, stylowe – bez względu na obowiązującą modę, a przede wszystkim zgodne z naszym gustem i estetyką.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Gdzie przechować rzeczy? Praktyczne rozwiązania na różne życiowe sytuacje Biuro prasowe
2025-06-18 | 06:00

Gdzie przechować rzeczy? Praktyczne rozwiązania na różne życiowe sytuacje

W życiu każdego z nas pojawiają się sytuacje, w których nagromadzone przez lata przedmioty muszą na jakiś czas opuścić nasze mieszkania i domy. Niezależnie od
Dom Jak wybrać idealną szklarnię ogrodową? Poradnik dla początkujących
2025-06-17 | 10:30

Jak wybrać idealną szklarnię ogrodową? Poradnik dla początkujących

Własna szklarnia to marzenie wielu ogrodników, gdyż dzięki niej można cieszyć się świeżymi, naturalnymi warzywami i ziołami. Chcąc stać się jej posiadaczem, powinniśmy
Dom BLIKUJ na raty w IKEA! Nowy sposób płatności dostępny w całej Polsce
2025-06-02 | 16:00

BLIKUJ na raty w IKEA! Nowy sposób płatności dostępny w całej Polsce

Wyobraź sobie, że urządzasz salon marzeń albo wreszcie wymieniasz kuchnię na nową, a wszystko to bez czekania na wypłatę czy wizyty w banku. Teraz to możliwe dzięki nowej metodzie

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Edukacja

W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.

Psychologia

Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.