Komunikaty PR

Noworoczne porządki – odmień swój dom

2020-01-24  |  11:45
Biuro prasowe
Kontakt
Karolina Żochowska
24/7 Communication

Świętojerska 5
00-236 Warszawa
karolina.zochowska|247.com.pl| |karolina.zochowska|247.com.pl
22 279 11 00
https://247.com.pl/
Do pobrania 01 ( 2.6 MB )

Nowy rok motywuje do zmian, dlatego tak wiele osób rozpoczyna go od tworzenia listy postanowień. Aby wszystkie plany zostały zrealizowane, należy zadbać o właściwą organizację. Jak się do tego przygotować? Zacznij od uporządkowania swojego wnętrza. Selekcja przedmiotów, które nas otaczają, może zagwarantować porządek i harmonię na długi czas. Ekspert salonów Agata radzi, jak uporządkować swoje wnętrze w nowym roku.

Kto z nas nie lubi, gdy we wnętrzu panuje porządek, a każda rzecz jest na swoim miejscu? Okazuje się, że nie trzeba spędzać wielu godzin na walce z bałaganem – wystarczy trochę chęci, zorganizowania i kilku sprawdzonych metod, żeby przestrzeń nabrała świeżego wyglądu.

Organizacja wnętrza szafy

Dobrze zorganizowana szafa pozwala znacznie skrócić czas wpatrywania się w jej zawartość, a wybór codziennego zestawu ubrań jest zdecydowanie szybszy i łatwiejszy. Na początek zastanów się, czy wszystko, co znajduje się w Twojej szafie, jest Ci niezbędne. Nowy rok warto rozpocząć od starannej selekcji – wybierz tylko te elementy, których naprawdę potrzebujesz i te, z których regularnie korzystasz. Po takiej eliminacji, zastanów się ile przestrzeni zajmą wybrane przez Ciebie artykuły i wybierz dla nich odpowiednie miejsce. W każdej szafie powinny znajdować się drążki na ubrania, półki, miejsce na pudełka, a także szuflady o różnej głębokości na drobne dodatki. Aby utrzymać porządek na dłużej, zacznij od pogrupowania ubrań. Na jednej półce mogą znaleźć się t-shirty, bluzki i koszulki, na innej spodnie, a kolejną przeznacz na bluzy, swetry. Ubrania, z których nie korzystasz w danej porze roku umieść w ozdobnych pudełkach, które będą chronić je przed kurzem i zabrudzeniami. Za sprawą specjalnych wieszaków przeznaczonych do spodni i krawatów, koszuli i marynarek z łatwością utrzymasz porządek również w tej części szafy, a dzięki specjalnemu, dodatkowemu oświetleniu szafy bez problemu znajdziesz potrzebne rzeczy o każdej porze dnia. Jeśli natomiast Twoje łóżko wyposażone jest w pojemnik do przechowywania – zagospodaruj również tę przestrzeń. Niech znajdą się tam elementy, z których korzystasz rzadziej – koce, śpiwory, zapasowe komplety pościeli.

Wygodne przechowywanie artykułów kuchennych

Porządek w kuchni sprawia, że nie tylko chętniej w niej przebywamy, ale też z wielką przyjemnością przygotowujemy posiłki dla bliskich. Organizowanie przestrzeni kuchennej rozpocznij od szczegółowej segregacji – pozbądź się patelni, której nie używasz od kilku lat, pęknięta przykrywka na pewno nie będzie Ci już potrzebna, a kolejna miska zajmuje tylko przestrzeń w szafce. Gdy już zakończysz etap porządków, zaplanuj rozkład swoich produktów w kuchni. Na półkach, które znajdują się w zasięgu Twojej ręki umieść naczynia, z których korzystasz każdego dnia – na jednym poziomie ułóż kubki, drugi niech zajmą talerze i miseczki. W szufladzie podzielonej na części umieść sztućce, a w kolejnej przybory kuchenne – łyżki, łopatki, chochle. Dolne szafki przeznacz na duże naczynia, garnki, formy do pieczenia, a także przyrządy kuchenne, których nie używasz regularnie. Podczas organizacji przestrzeni kuchennej przydadzą się również specjalne pojemniki, bądź słoiki do przechowywania żywności, które nie tylko są praktyczne, ale również bardzo estetyczne.

"Doskonałą metodą na organizację przestrzeni kuchennej jest wybór systemu mebli modułowych Qubik, który oferuje wiele ciekawych  rozwiązań. Jednym z nich jest system półek z prowadnicami, które umieszczone są w szafkach narożnych. Ułatwiają przechowywanie i wyjmowanie – naczyń, garnków i patelni. W przypadku przechowywania artykułów spożywczych doskonale sprawdzi się system Cargo, który oferuje wysokie bądź niskie wysuwane szafki i wielofunkcyjne kosze" – radzi Jakub Madej, ekspert ds. mebli kuchennych salonów Agata. 

Komfort podczas pracy

Domowe warunki często potrafią zmniejszyć motywację do pracy. Są jednak na to właściwe sposoby – odpowiednie wydzielenie przestrzeni i zaaranżowanie jej w sposób dostosowany do potrzeb zawodowych. Jeśli głównym narzędziem pracy jest komputer, powinien on zajmować centralne miejsce na biurku. Ważne, aby dookoła znajdowały się wyłącznie artykuły niezbędne podczas pracy. Dlatego pożegnaj się z dawno niedziałającymi sprzętami, niepiszącymi długopisami, figurkami na szczęście i dokumentami sprzed kilku lat. W zupełności wystarczy Ci kalendarz, notatnik i jeden ulubiony długopis – pozostałe artykuły biurowe trzymaj w pudełku w szufladzie. Dokumenty, teczki i wszelkie materiały papierowe warto umieścić w specjalnie oznaczonych pudełkach. Możesz wybrać kilka różnych kolorów pojemników i posegregować swoje dokumenty tematycznie, a następnie umieścić je na szafce tuż obok Twojego biurka.

Utrzymanie porządku wymaga odpowiedniego zorganizowania i systematyczności. Z pewnością pomogą Ci w tym meble i dodatki dostępne w salonach Agata na terenie całej Polski oraz w sklepie internetowym ww.agatameble.pl. Jeśli już teraz wprowadzisz zmiany do swojego wnętrza, możesz mieć pewność, że w ciągu najbliższych miesięcy zobaczysz efekty swojej małej rewolucji. Nowy rok, nowe zmiany – nowa przestrzeń!

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: 24/7 Communication
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Gdzie przechować rzeczy? Praktyczne rozwiązania na różne życiowe sytuacje Biuro prasowe
2025-06-18 | 06:00

Gdzie przechować rzeczy? Praktyczne rozwiązania na różne życiowe sytuacje

W życiu każdego z nas pojawiają się sytuacje, w których nagromadzone przez lata przedmioty muszą na jakiś czas opuścić nasze mieszkania i domy. Niezależnie od
Dom Jak wybrać idealną szklarnię ogrodową? Poradnik dla początkujących
2025-06-17 | 10:30

Jak wybrać idealną szklarnię ogrodową? Poradnik dla początkujących

Własna szklarnia to marzenie wielu ogrodników, gdyż dzięki niej można cieszyć się świeżymi, naturalnymi warzywami i ziołami. Chcąc stać się jej posiadaczem, powinniśmy
Dom BLIKUJ na raty w IKEA! Nowy sposób płatności dostępny w całej Polsce
2025-06-02 | 16:00

BLIKUJ na raty w IKEA! Nowy sposób płatności dostępny w całej Polsce

Wyobraź sobie, że urządzasz salon marzeń albo wreszcie wymieniasz kuchnię na nową, a wszystko to bez czekania na wypłatę czy wizyty w banku. Teraz to możliwe dzięki nowej metodzie

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Edukacja

W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.

Psychologia

Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.