Nowość: samooczyszczająca farba elewacyjna od Tikkurila
Practum Consulting
Bukowińska 22/107
02-703 Warszawa
kinga.szkutnik|practum.pl| |kinga.szkutnik|practum.pl
609884480
www.practum.pl
Tikkurila wprowadziła nowy produkt dla profesjonalistów – samooczyszczającą farbę do elewacji Tikkurila Finngard Silicone Clean. Dzięki bazie z żywicy silikonowej tworzy ona superhydrofobową powierzchnię, która skutecznie odpycha brud i wodę, utrzymując elewację czystą i suchą. Jest przy tym paroprzepuszczalna i odporna na glony, grzyby i pleśnie. W rezultacie, zapewnia utrzymanie budynku w wysokiej estetyce i czystości przez wiele lat. Dzięki szerokiej palecie ponad 700 barw umożliwia dobór koloru budynku w pełni odpowiadającego oczekiwaniom użytkowników.
Tikkurila Finngard Silicone Clean to wodorozcieńczalna farba elewacyjna z funkcją samooczyszczania, która skutecznie zapobiega osiadaniu zabrudzeń z powietrza na elewacji oraz chroni budynki przed wilgocią. Służy do malowania zewnętrznych powierzchni z betonu i z cementu i jest szczególnie polecana do renowacyjnego oraz konserwacyjnego malowania elewacji w miejscach o dużym zanieczyszczeniu powietrza - w miastach lub na terenach przemysłowych. Tworzy paroprzepuszczalną powłokę umożliwiającą odprowadzanie wilgoci ze ściany oraz zapewnia podwójną ochronę powłoki przed glonami, grzybami i pleśnią – poprzez nieprzyczepną hydrofobową powłokę i jej odporność na wilgoć oraz dodatkowe profesjonalne zabezpieczenie chemiczne.
Pozwala na szybkie uzyskanie pięknego efektu, który utrzymuje się przez długie lata - dzięki krótkiemu czasowi schnięcia prace można przeprowadzić sprawnie, a kolor wybrać z palety aż 760 odcieni z wzornika Tikkurila Facade 760.
Więcej informacji o nowej farbie elewacyjnej Tikkurila Finngard Silicone Clean można znaleźć na stronie: https://tikkurila.pl/dla-profesjonalistow/produkty/tikkurila-finngard-silicone-clean

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku
Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Medycyna
Diagnostyka zaburzeń snu może być łatwiejsza. Inteligentna piżama monitoruje bruksizm i bezdech senny

Naukowcy z Uniwersytetu Cambridge opracowali inteligentną piżamę, której zadaniem jest monitorowanie w warunkach domowych wzorców oddechu podczas snu i wykrywanie jego zaburzeń takich jak bezdech senny, chrapanie czy bruksizm. Jest to możliwe dzięki znajdującym się w materiale zaawansowanym grafenowym czujnikom tensometrycznym. Urządzenie może stać się alternatywą dla często niekomfortowej dla pacjentów diagnostyki w warunkach szpitalnych lub z wykorzystaniem nieporęcznego sprzętu.
Gwiazdy
Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.