NOWOŚĆ! Edukacja, higiena, zabawa - łazienka przyjazna najmłodszym z nowym przyc
Dzieciństwo to czas radości, odkrywania świata i edukacji, a nauka samodzielności jest niezwykle ważnym etapem w rozwoju dziecka. Czy to w żłobku, przedszkolu czy w domu – maluchy poznają zasady higieny i bezpieczeństwa podczas korzystania z pomieszczeń sanitarnych. Aby ułatwić im ten proces, marka TECE wprowadziła na rynek nowy wariant przycisku spłukującego do WC.
Zabawa na okrągło
Urządzając łazienkę z myślą o najmłodszych użytkownikach, warto zwrócić uwagę na odpowiednie urządzenia sanitarne i wybrać takie, które ułatwią naukę samodzielności. Dotyczy to zarówno strefy kąpieli, jak i toalety. Intrygujące mogą być kształty, kolory oraz sposób działania czy uruchamiania. W końcu edukacja przez zabawę to najskuteczniejszy sposób poznawania zasad higieny. Wie o tym marka TECE, która poszerza ofertę rozwiązań sanitarnych.
Z nowym wariantem przycisku TECEloop dla dzieci, najmłodsi użytkownicy poznają zasady prawidłowego korzystania z toalety. Dzięki dwudzielnym klawiszom – w kolorze niebieskim i czerwonym, dedykowanym odpowiednio dużej i małej ilości wody – reguły obsługi są szybko wyjaśnione i łatwe do zapamiętania.
Bezpieczeństwo i funkcjonalność
Przycisk TECEloop do toalet dla dzieci znajdzie zastosowanie zarówno w łazienkach prywatnych, jak i w placówkach edukacyjnych czy opiekuńczych. Został wykonany z tworzywa w kolorze białym, charakteryzuje się płaską powierzchnią i może być uruchamiany od przodu lub od góry. Jest odpowiedni do montażu tradycyjnego, tj. natynkowego, jak i zlicowanego – w połączeniu z ramką montażową i dystansową. Takie rozwiązanie pozwala na zachowanie jednolitej powierzchni na płaszczyźnie ściany.
Tym samym nowy wariant przycisku TECEloop uzupełnia ofertę rozwiązań sanitarnych TECE stworzonych z myślą o aranżacji łazienek dla najmłodszych, wśród których znajdziemy również stelaż podtynkowy do WC stojącego dla dzieci TECEprofil ze spłuczką Uni czy TECEprofil ze spłuczką Uni o niższej wysokości montażowej – wynoszącej zaledwie 750 mm. Mając na względzie komfort i bezpieczeństwo najmłodszych, firma TECE zadbała również o to, by standardowe wersje stelaży TECEprofil i TECEbase oferowały możliwość łatwego obniżenia zbiornika o 10 cm, a przez to wysokości przycisku, czyli do ok. 90 cm nad wykończonym poziomem posadzki.
Proste przyjemności na zimowe wieczory
Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.