Komunikaty PR

Nowość! Optostop BituFlex 1K i BituFlex 2K marki Optolith

2023-02-20  |  09:00
Biuro prasowe
Kontakt

Hanna Gehrke - Gut
GutPR Hanna Gehrke - Gut

ul. Ludwika Rydygiera 14/14
50-249 Wrocław
gutpr|gutpr.pl| |gutpr|gutpr.pl
512078181
gutpr.pl

Marka Optolith powiększyła asortyment grupy Optostop o dwie nowości: BituFlex 1K - wodną emulsję bitumiczno-lateksową typu AL oraz BituFlex 2K - grubowarstwową powłokę izolacyjną na bazie emulsji bitumicznej modyfikowaną polimerami typu KMB. Te łatwe w aplikacji, nie wymagające stosowania rozpuszczalników produkty tworzą wyjątkowo trwałe i odporne membrany izolacyjne, skutecznie chroniąc podłoże przed szkodliwym działaniem wilgoci i wody - również tej pod ciśnieniem.

Dobór odpowiednich środków hydroizolacyjnych powinien wynikać z wymaganego dla danej konstrukcji/powierzchni stopnia ochrony. Powinien on uwzględniać poziom oddziaływania wilgoci na daną powierzchnię, miejsce zastosowania izolacji, stopień narażenia danej powierzchni na negatywne czynniki zewnętrzne oraz sposób jej eksploatacji. W tym zakresie systemowe rozwiązania Optolith składające się z produktów z grupy Optostop pozwalają skutecznie zabezpieczyć przeciwwilgociowo i przeciwwodnie ściany i podłogi pomieszczeń mokrych (łazienki, kuchnie, pralnie, łaźnie, sauny itp.), tarasy, balkony, piwnice, zbiorniki, baseny, fundamenty, mury oporowe, kanały odpływowe, powierzchnie konstrukcji betonowych, drewnianych itp. Do serii produktów Optostop chroniących powierzchnie przed szkodliwym działaniem wody i wilgoci dołączyły dwie nowości – BituFlex 1K oraz BituFlex 2K. Ta pierwsza jest bezrozpuszczalnikową, anionową emulsją bitumiczno-lateksową, przeznaczoną do wykonywania trwale elastycznych, mocnych i trwałych powłok przeciwwilgociowych oraz przeciwwodnych. Zaś Optostop BituFlex 2K służy do wykonywania grubowarstwowych, trwale elastycznych powłok hydroizolacyjnych na/we wszystkich typach konstrukcji  budowlanych, w szczególności w  częściach  podziemnych budynków.

Wodna emulsja bitumiczno-lateksowa typu AL – Optostop BituFlex 1K

Optostop BituFlex 1K marki Optolith ze względu na swoją konsystencję i tiksotropowe własności zapewnia łatwą i wygodną aplikację. Produkt ma postać pasty i jest gotowy do użycia, nie wymaga stosowania rozpuszczalników – przed nakładaniem należy go tylko wymieszać. Wysoka zwartości części stałych (60%) gwarantuje uzyskanie mocnej i trwałej izolacji, dzięki czemu emulsja po związaniu tworzy odporną na działanie czynników atmosferycznych i substancji agresywnych zawartych w ziemi, bezspoinową, szczelną powłokę. Optostop BituFlex 1K wykazuje znakomitą przyczepność do podłoży mineralnych, ścian murowanych oraz pap i materiałów izolacyjnych. Może być stosowany zarówno na suchych, jak i wilgotnych podłożach. Zaletą produktu jest również to, że nie degraduje styropianu i wełny mineralnej, dlatego może być stosowany do przyklejania płyt termoizolacyjnych.

Nowość marki Optolith przeznaczona jest do wykonywania trwałych zabezpieczeń przeciwwilgociowych i przeciwwodnych ław i ścian fundamentowych, hydroizolacji dachów, stropodachów, wylewek betonowych, piwnic, tarasów i łaźni. Stosowana jest także do wykonywania izolacji podposadzkowych, konserwacji oraz renowacji asfaltowych pokryć dachowych, wykonywania bezspoinowych i bezpapowych powłok dachowych zbrojonych siatkami i włókninami technicznymi. Optostop BituFlex 1K po rozcieńczeniu z wodą stanowi warstwę gruntującą i podkładową pod papy termozgrzewalne, lepiki, emulsje, masy i roztwory asfaltowe. Może być stosowany wewnątrz i na zewnątrz budynków.

Optostop BituFlex 1K dostarczany jest w postaci pasty gotowej do użycia. Przed rozpoczęciem aplikacji, produkt dokładnie mieszamy. Przy wykonywaniu gruntowania podłoży chłonnych - w zależności od ich nasiąkliwości - emulsję rozcieńczamy wodą w stosunku od 1:1 do 1:6. Przygotowaną masę nakładamy ręcznie przy pomocy pędzla, pacy lub szczotki. Możemy także aplikować produkt natryskowo. Przy nakładaniu więcej niż jednej warstwy, kolejną zalecamy stosować po wyschnięciu poprzedniej (ok. 6 godz.). W zależności od wymaganego stopnia ochrony emulsję aplikujemy w 1 do 3 warstwach. Grubość jednej warstwy nie powinna przekraczać 1 mm. Prace wykonujemy w temperaturze od 5°C do 30°C i przy wilgotności poniżej 80%. Ułożoną izolację do czasu jej związania chronimy przed opadami deszczu (oddziaływaniem wody), a także przed mrozem.

Grubowarstwowa powłoka hydroizolacyjna - Optostop BituFlex 2K

Optostop BituFlex 2K marki Optolith przeznaczony jest do wykonywania powłok przeciwwilgociowych i przeciwwodnych wszystkich typów konstrukcji naziemnych lub podziemnych, wewnątrz i na zewnątrz. Stosowany jest do hydroizolacji fundamentów i ław budynków, jak również izolacji powierzchni stykających się z gruntem jako izolacja pionowa (garaże, piwnice) oraz pozioma (stropy piwnic, zielone dachy, tarasy). Produkt nie degraduje styropianu i wełny mineralnej, dlatego może być stosowany do przyklejania płyt termoizolacyjnych do chłonnych podłoży betonowych, murowych oraz drewnianych.

Wysoka zawartość części stałych (> 80%) w Optostop BituFlex 2K gwarantuje uzyskanie mocnej i trwalej izolacji odpornej na wilgoć i substancje agresywne zawarte w ziemi. Dodatek składnika sypkiego przyspiesza schnięcie, ułatwia aplikację i dodatkowo wzmacnia powlokę podnosząc jej odporność na ciśnienie wody. Emulsję cechuje wysoka lepkość i ma właściwości tiksotropowe, dzięki czemu jest łatwa i wygodna w aplikacji, a także bardzo dobrze przyczepna do podłoża - nie spływa i nie odspaja się. Optostop BituFlex 2K jest również proekologiczny — nie wymaga stosowania rozpuszczalników i jest wodorozcieńczalny. Po związaniu, tworzy odporną na działanie czynników atmosferycznych i substancji agresywnych zawartych w ziemi, bezspoinową, szczelną i trwale elastyczną powłokę, która pozwala niwelować zarysowania i pęknięcia podłoża.

Optostop BituFlex 2K dostarczany jest w postaci dwóch składników. Przed rozpoczęciem pracy, emulsję (składnik A) dokładnie mieszamy. Następnie powoli dozujemy składnik sypki (B), jednocześnie mieszając mieszadłem szybkoobrotowym do uzyskania jednorodnej masy. Podłoża chłonne przed nałożeniem pierwszej warstwy gruntujemy emulsją Optostop BituFlex 1 K rozcieńczoną z wodą w stosunku od 1:1 do 1:6 — w zależności od chłonności podłoża. Przygotowaną masę nakładamy ręcznie przy pomocy pacy lub natryskowo. Przy nakładaniu więcej niż jednej warstwy, kolejne zalecamy nakładać po wyschnięciu poprzedniej (ok. 4 godz).

Aby uzyskać izolację przeciwwodną, masę nakładamy w dwóch warstwach po 2mm każda. Grubość wyschniętej powłoki powinna przekraczać 3,6mm. Dla uzyskania izolacji przeciwwilgociowej, wystarczająca jest 1 warstwa 2 mm (min. 1,5mm grubości powłoki po wyschnięciu).

Optostop BituFlex 1K marki Optolith

Cena: 270,- zł / wiadro 20 kg

Optostop BituFlex 2K marki Optolith

Cena: 525,- zł / zestaw 25 kg

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: GutPR Hanna Gehrke - Gut
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom 5 powodów dlaczego warto stosować nowe grzejniki pionowe Purmo Biuro prasowe
2024-08-07 | 11:00

5 powodów dlaczego warto stosować nowe grzejniki pionowe Purmo

Grzejniki pionowe charakteryzują się niezwykłą wszechstronnością. Przede wszystkim można je idealnie dopasować do szerokiej gamy pomieszczeń, zwłaszcza tych, w których przestrzeń
Dom Zaprojektuj wnętrze z telewizorem Samsung The Frame i lodówką Bespoke
2024-08-06 | 15:30

Zaprojektuj wnętrze z telewizorem Samsung The Frame i lodówką Bespoke

Wystartował nowy konkurs marki Samsung, skierowany do studentów, architektów, projektantów „Wystrój wnętrze z telewizorem The Frame i lodówką
Dom Metal pod kompleksową ochroną
2024-08-06 | 14:00

Metal pod kompleksową ochroną

Wykonane z metalu meble czy też inne elementy wyposażenia i dekoracji ogrodu to nadal popularny wybór. Wdzięcznie uzupełniają przydomowy krajobraz, wpisując się we

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Bogumiła Wander

Bogumiła Wander: Bardzo tęsknię za telewizją, oglądam bez przerwy. Żałuję, że tak wcześnie odeszłam z pracy

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Bogumiły Wander, jednej z najbardziej cenionych postaci polskiego świata medialnego. Z tej okazji pragniemy podzielić się z Państwem jednym z ostatnich wywiadów, jakich udzieliła naszej redakcji.

Moda

Joanna Przetakiewicz: Klienci nie odchodzą od fast fashion i co roku rynek wielkich sieciówek bardzo rośnie. Niestety cierpi na tym nasza planeta

Najpierw pandemia, duża popularność zakupów w sieci i inwestowanie w drogie markowe ubrania oraz dodatki, by zdążyć spełnić swoje marzenia, a teraz powrót do galerii handlowych i korzystanie z taniej oferty sieciówek. Projektantka przyznaje, że w ostatnich latach w branży modowej sporo się dzieje. Niezmienne pozostaje jednak to, że produkcja ubrań w dużej mierze przyczynia się do degradacji środowiska. Joanna Przetakiewicz zachęca więc do tego, by zamiast kupować ubrania na jeden sezon, wybierać second handy, gdzie można znaleźć prawdziwe perełki, często za niewielkie pieniądze.

Konsument

Polki dość późno zaczynają myśleć o swojej niezależności finansowej na emeryturze. Nie mają konkretnie zdefiniowanych celów związanych z oszczędzaniem

Podejście Polaków do pieniędzy uwarunkowane jest zarówno realnymi dochodami i bieżącymi potrzebami, jak i psychologicznymi barierami, nieraz bardzo silnymi, których przełamanie wymaga opracowania precyzyjnego planu finansowego i jego konsekwentnej realizacji. Tymczasem większość osób odkłada oszczędzanie, a już zwłaszcza inwestowanie na bliżej nieokreśloną przyszłość. Tymczasem tylko ten drugi sposób daje szanse na wypracowanie kapitału, który pozwoli na zaspokojenie swoich potrzeb na emeryturze. W większym stopniu dotyczy to kobiet, które pracują krócej, mniej zarabiają, a więc odprowadzają niższe nominalnie składki, a żyją o kilka lat dłużej niż mężczyźni.

Nauka

Wysoka jakość snu w weekend pozytywnie wpływa na pracowników przez kolejny tydzień. Odsypianie „na zapas” utrudnia jednak powrót do obowiązków

Ludziom, którzy wysypiają się w weekend, łatwiej przestawić się na poniedziałkowy tryb pracy – wynika z badań niemieckich naukowców. Co więcej, są oni mniej zmęczeni podczas całego tygodnia roboczego. Inaczej jest z tymi, którzy w weekend odsypiają zaległości z poprzedniego tygodnia i śpią dużo dłużej – dla nich powrót do pracy jest trudniejszy, a kolejne dni bardziej wyczerpujące. Badanie niemieckich naukowców pomaga zrozumieć, jakie znaczenie dla naszej energii w trakcie tygodnia pracy ma płynne włączenie się z odpoczynku w rytm pracy oraz jak ważny jest w tym względzie jakościowy sen.