NOWOŚĆ! Wydajniej, szybciej, prościej - kleje z serii ArmaFlex®ECO550
Firma Armacell, światowy lider w dostarczaniu innowacyjnych izolacji technicznych i komponentów, uzupełnia portfolio marki ArmaFlex o nową gamę klejów ArmaFlex ECO550. To prosta w użyciu i wydajniejsza alternatywa dla konwencjonalnych rozwiązań.
Portfolio marki ArmaFlex firmy Armacell uzupełniły trzy nowe produkty będące wszechstronną alternatywą dla tradycyjnych rozwiązań: klej ArmaFlex ECO550, klej ArmaFlex Ultima ECO550 oraz aktywator ArmaFlex ECO550.
Klej ArmaFlex ECO550 – stanowi kompleksowe rozwiązanie przeznaczone do równomiernego i bezpiecznego łączenia szwów elastycznych materiałów izolacyjnych ArmaFlex (z wyjątkiem pianek opartych na EPDM), takich jak: AF/ArmaFlex Evo (ArmaFix AF), AF/ArmaFlex (ArmaFix AF), ArmaFlex SE, ArmaFlex ACE Plus (S), SH/ArmaFlex, ArmaFlex Rail ZH, ArmaFlex Duct (Plus, AL, Plus AL), ArmaFlex HP, ArmaFlex Tuffcoat.
Z kolei ArmaFlex Ultima ECO550 opracowano specjalnie do jednolitego i bezpiecznego łączenia szwów ArmaFlex Ultima oraz materiałów izolacyjnych na bazie syntetycznych kauczuków ArmaPrene ®.
Aplikacja produktów jest szybka i prosta – wystarczy nanieść cienką warstwę kleju za pomocą pędzla lub wałka do lakieru na powierzchnie przeznaczone do połączenia. Należy jednak pamiętać, aby wcześniej użyć środka czyszczącego ArmaFlex SF.
Kleje cechują się bardzo dobrą przyczepnością do podłoży metalicznych (w przypadku kleju ArmaFlex ECO550 należy unikać powierzchni ocynkowanych) i osiągają pełną wytrzymałość po 36 godzinach. Zapewniają też ulepszoną wydajność. Ten sam rezultat działania w porównaniu do klejów poprzednich generacji można osiągnąć przy zastosowaniu jednej trzeciej objętości.
Działanie klejów można przyspieszyć stosując aktywator ArmaFlex ECO550, co pozwala na natychmiastowe łączenie. Ogranicza to czas prac montażowych i pozwala na wyeliminowanie czasowych przerw technologicznych związanych z działaniem urządzeń.
ArmaFlex ECO550 ogranicza ryzyko związane z rozpuszczalnikami i nieprzyjemnymi zapachami, wpływając na poprawę bezpieczeństwa pracy.
Dodatkowo klej ArmaFlex Ultima ECO550 wyróżnia się jako systemowe rozwiązanie dla izolacji o niskiej emisji dymu.
Przechowywanie i transport produktów są proste – nie wymagają specjalnych warunków ani deklaracji koniecznych dla towarów niebezpiecznych. Równie niewymagające są warunki utylizacji. Czyszczenie po zakończeniu prac jest niezwykle łatwe: wystarczy użyć wody do nieutwardzonego kleju lub szczotki do kleju utwardzonego.
Proste przyjemności na zimowe wieczory
Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
S. Karpiel-Bułecka: Sam talent nie wystarczy, by odnieść sukces w branży muzycznej. Trzeba też mieć trochę szczęścia i spotkać odpowiednich ludzi
Na przestrzeni ostatnich dwóch dekad, między innymi za sprawą streamingu i powszechnego dostępu do internetu, rynek muzyczny w Polsce przeszedł prawdziwą rewolucję. Zauważają to zarówno doświadczeni artyści, jak Sebastian Karpiel-Bułecka, jak i młodsze pokolenie, reprezentowane przez Miuosha. Obaj wokaliści podkreślają, że sukces w branży muzycznej jest wynikiem wielu czynników. Lider zespołu Zakopower zaznacza, że niezależnie od sytuacji młodzi artyści powinni być konsekwentni i wierzyć w swoje możliwości, bo to jest kluczowe w budowaniu kariery.
Problemy społeczne
Strach przed porażką i brak wiary we własne siły blokują rozwój przedsiębiorczości kobiet. Częściej zakładają za to firmy z misją
Kobiety stanowią mniejszość w zarządach firm, rzadziej też niż mężczyźni zakładają własne działalności gospodarcze. W UE na taki krok decyduje się 10 proc. pracujących pań, w Polsce – 13 proc. – wynika z raportu „Biznes na wysokich obcasach” PIE. Strach przed porażką i brak wiary w swoje umiejętności powstrzymują kobiety częściej niż mężczyzn przed założeniem działalności. Kluczową rolę mogą pełnić programy mentoringowe prowadzone przez kobiety.
Muzyka
Luna: Status materialny moich rodziców przeszkadza mi w karierze. Przestaję postrzegać siebie jako niezależną artystkę, tylko córkę bogaczy
Wokalistka podkreśla, że ścieżka jej kariery i sukcesy w branży muzycznej budzą wiele emocji, również ze względu na to, czym zajmują się jej rodzice. Jest ona bowiem córką milionera Andrzeja Wielgomasa, założyciela i właściciela firmy Dawtona. Jednak jak zaznacza, to, że pochodzi z zamożnego domu, nie ułatwia jej życia, a wręcz jest swoistym balastem. Luna ma świadomość tego, że w opinii niektórych ludzi wszystko, co ma i co osiągnęła, zawdzięcza tylko bogatym rodzicom.