Nowy kierunek z Wrocławia. Polecimy na Korfu!
PR Expert
Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl
Grecka wyspa Korfu to nowy kierunek na lato 2020 z wrocławskiego lotniska. Linie Ryanair ogłosiły, że od czerwca polecimy tam w każdy czwartek. Przewoźnik uruchomił już sprzedaż biletów.
Górzysta wyspa z pięknymi lazurowymi plażami – tak właśnie wygląda Korfu, na które polecimy z liniami Ryanair prosto z Wrocławia od 4 czerwca.
- Siatka lotów w nadchodzącym sezonie zapowiada się niezwykle ciekawie. Korfu to kolejna, piąta już nowość na lato 2020. Pasażerowie lecący z Wrocławia, tylko na gorącym Południu, mają do wyboru nie tylko Korfu, ale także Zadar w Chorwacji czy stolicę Sardynii, Cagliari – mówi Jarosław Sztucki, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży lotniska we Wrocławiu.
Na Korfu polecimy raz w tygodniu, a lot potrwa 2 godziny i 15 minut. Samoloty z Wrocławia będą startowały w każdy czwartek o godzinie 12.50, a z Korfu o godzinie 16.30. Przewoźnik już uruchomił sprzedaż biletów. Ceny są atrakcyjne, np. za bilety na podróż w dwie strony w terminie 4-11 czerwca zapłacimy 332 zł*.
Starożytna wyspa
Greckie Korfu leży na Morzu Jońskim niedaleko wybrzeża Albanii. Wyspę chętnie odwiedzają turyści, którzy mogą tu podziwiać starożytne zabytki, relaksować się na lazurowych plażach i cieszyć się temperaturą przekraczającą 30 stopni Celsjusza.
Na Korfu koniecznie trzeba zwiedzić stolicę wyspy, która znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Stolica to przede wszystkim urokliwe uliczki, ale także Stara Twierdza górująca nad portem.
Kolejną atrakcją jest klasztor Vlacherna, klimatyczny biały budynek, do którego prowadzi wąski most zbudowany na wodzie.
Wypoczywając na Korfu, nie można pominąć oczywiście wspaniałych plaż, tj. Paleokastritsa Beach, Porto Timoni czy Rovinia Beach czy plaże na Cape Drastis, najdalej na północ wysuniętym punktem wyspy.
Nowości na rok 2020
Debiutujące w nowym rozkładzie Korfu od Ryanair będzie trzecim greckim kierunkiem w ofercie przewoźników niskokosztowych dostępnym dla podróżnych z Portu Lotniczego Wrocław. W letnim rozkładzie lotów (obowiązuje od 29 marca) będą dostępne także Ateny oraz Chania na Krecie.
Przypomnijmy, że w nowym sezonie na pasażerów czeka aż pięć nowości. Oprócz Korfu, 30 marca z wrocławskiego lotniska wystartują pierwsze samoloty linii Norwegian na lotnisko Oslo-Gardermoen, 3 kwietnia polecimy liniami Wizz Air z Wrocławia do Zaporoża, 4 kwietnia podróżni odlecą do stolicy Sardynii, Cagliari, a już 1 maja samoloty Ryanair zabiorą pasażerów do chorwackiego Zadaru.
* Ceny z systemu rezerwacyjnego przewoźnika aktualne na dzień 17 lutego 2020 r.
http://airport.wroclaw.pl/
Malediwy drogie? Tak, ale tylko w resorcie!
Święta na stoku: dlaczego Polacy wybierają Austrię i Włochy?
SUN & SNOW dołącza do partnerów sieci handlowej Lidl
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Krystian Ochman: Uwielbiam musicale i bardzo chciałbym wrócić na taką scenę. Nigdy nie grałem w polskim musicalu, ale mógłbym spróbować
Zwycięzca 11. edycji programu „The Voice of Poland” podkreśla, że ma duży sentyment do amerykańskich musicali. W kilku muzycznych spektaklach już zagrał i nie wyklucza powrotu na scenę właśnie w takiej roli. Krystian Ochman zaznacza, że wolałby się zmierzyć z jakimś testem w języku angielskim, ale polski projekt też byłby dla niego ciekawym wyzwaniem.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Problemy społeczne
Czas oczekiwania na usługi opieki długoterminowej jest zbyt długi. Pacjenci i ich rodziny gubią się w skomplikowanym systemie
Zarządzanie opieką długoterminową w Polsce funkcjonuje w rozbiciu na dwa sektory: ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Brak koordynacji między nimi powoduje, że opieka jest udzielana fragmentarycznie i nie zawsze efektywnie – wynika z raportu Banku Światowego. Co roku tego typu usług potrzebuje co najmniej pół miliona osób, a czas oczekiwania na nie jest zbyt długi. To efekt m.in. niedofinansowania sektora i braku kadr.