Nowy konkurs dla szkół „Supermoc – gojenie skaleczeń”!

Promocja
Polska Izba Mleka
ul. Mickiewicza 7/23
15-213 Białystok
promocja|izbamleka.pl| |promocja|izbamleka.pl
693260235
www.izbamleka.pl
Ruszyła kolejna edycja ogólnopolskiego konkursu edukacyjnego dla placówek biorących udział w projekcie „Mamy kota na punkcie mleka”, który jest finansowany z Funduszu Promocji Mleka. Uczniowie szkół biorących udział w akcji mają szansę na wygranie atrakcyjnych nagród, a sam konkurs potrwa do 30 maja 2022 roku.
Kot Mleczysław i Mleczna Kita to bohaterowie akcji edukacyjnej organizowanej przez Polską Izbę Mleka oraz Polską Federację Hodowców Bydła i Producentów Mleka.
Co wspólnego mają skaleczenia i mleko? W związku z nadejściem ciepłych dni, Kot Mleczysław wziął się na poważnie za codzienne treningi rowerowe. Wiadomo jednak, że koty najlepszymi rowerzystami nie są, więc Mleczysławowi zdarzają się wywrotki i powstające w ich skutku drobne skaleczenia. Nie zraża to jednak Mleczysława do treningów, bowiem jest on prawdziwym superbohaterem i uwielbia mleko, bogate we wspomagającą gojenie skaleczeń witaminę K. Właśnie dzięki jego doświadczeniom chcemy zachęcić najmłodszych do zwrócenia uwagi na ten ważny składnik diety.
Zasady konkursu
Zadaniem konkursowym jest stworzenie przepisu na danie na bazie mleka lub innych produktów mlecznych bogatych w witaminę K. Na podstawie stworzonego przepisu należy przygotować potrawę, nadać jej nazwę i zrobić zdjęcie. Przepis wraz ze zdjęciem wystarczy przesłać na adres mailowy: kampania@izbamleka.pl
Nagrodami w konkursie są workoplecaki, torby materiałowe ze wzorem do samodzielnego kolorowania oraz wyposażone piórniki, które przydadzą się każdemu uczniowi.
Konkurs przeznaczony jest dla klas szkół, które biorą udział w akcji „Mamy kota na punkcie mleka”. Każda klasa może przesłać tylko jedno zgłoszenie, a wszystkie informacje dotyczące konkursu dostępne są w regulaminie na stronie organizatora.
Placówki, które nie zgłosiły się jeszcze do akcji, wciąż mogą przystąpić do programu, wypełniając stosowną deklarację. Dokument jest do pobrania na stronie www.kochammleko.pl. Wypełnioną deklarację należy przesłać na adres kampania@izbamleka.pl lub tradycyjną pocztą: Polska Izba Mleka, ul. Mickiewicza 7/23 15-213 Białystok. Programem objęte są placówki z całej Polski, a udział w nim jest bezpłatny.
Więcej informacji o mleku i produktach mlecznych dowiesz się dzięki kampanii „Mamy kota na punkcie mleka”, sfinansowanej z Funduszu Promocji Mleka.

Jak pestycydy trafiają na nasze stoły? - nowy raport ujawnia niespójności w polityce UE

Czy dzieci mogą jeść pieczarki i od jakiego wieku jest to bezpieczne?

Polacy mylą piwo alkoholowe i bezalkoholowe - połowa z nich chce zakazu reklamy dla obu wariantów
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Marcelina Zawadzka: Uwielbiam zakupy online. Kiedy mały wieczorem zasypia, to ja mam wtedy czas na przeglądanie ofert w sieci
Odkąd modelka została mamą, zmieniła nawyki zakupowe, ponieważ nie ma czasu ani siły, żeby chodzić po galeriach w poszukiwaniu wszystkiego, co jest jej aktualnie potrzebne. A najwięcej rzeczy kupuje teraz właśnie dla swojego syna, który rośnie w oczach i często trzeba mu chociażby wymieniać garderobę. Marcelina Zawadzka zaznacza, że w sieci zazwyczaj robi zakupy wieczorem, kiedy jej syn już zasypia.
Edukacja
W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.
Psychologia
Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.