Komunikaty PR

Nowy salon z zaopatrzeniem ortopedycznym w Gdyni

2020-07-08  |  01:00
Biuro prasowe
Do pobrania jpg ( 4.37 MB )

W centrum Gdyni powstał nowy sklep z zaopatrzeniem medycznym ortopedycznym. Run Med działa w budynku przychodni “Śródmieście” przy ul. Armii Krajowej 44, na IV piętrze. Teraz w ramach promocji można skorzystać z bezpłatnego badania chodu, za które inaczej trzeba zazwyczaj zapłacić około 70 zł.  

Nikogo nie trzeba przekonywać jak ważne są sprawne nogi. Problem z nimi zwykle zaczyna się od stóp. Zbudowane są one z aż 26 kości i mają 35 stawów. Złe obuwie, nadmierne obciążenie, wady wrodzone i nabyte doprowadzają z czasem do tego, że chodzenie zaczyna sprawiać ból. Jeśli ktoś odczuwa tego typu dyskomfort, powinien wykonać badanie chodu.  

Po co bada się chód?

Podczas badań chodu stwierdzimy co jest powodem dolegliwości i postaramy się pomóc. Czasami wystarczy wyeliminować jakiś błąd, np. buty ze zbyt cienką podeszwą albo wyposażyć pacjenta w dopasowaną do jego potrzeb wkładkę ortopedyczną, by wrócił do pełnej sprawności i nie uskarżał się więcej na ból - mówi Monika Durska z Run Med w Gdyni.

Procedura trwa zaledwie 15 minut i jest całkowicie bezbolesna. Run Med dysponuje bardzo zaawansowanym sprzętem elektronicznym, dzięki któremu można wykonać badania dynamiczne, w trakcie ruchu. Pacjent natychmiast też otrzymuje odpowiedź dotyczącą tego, które punkty oparcia łuku poprzecznego i podłużnego stopy są przeciążone, które mięśnie są niewystarczająco zaangażowane w proces czy amortyzacja chodu jest poprawna. Diagnoza jest o tyle ważna, że to od stóp i sposobu chodzenia często zaczynają się poważniejsze problemy, np. z biodrami czy kręgosłupem. A dolegliwości pozostawione bez interwencji mogą doprowadzić nawet do kalectwa.

Zamówienia realizujemy szybko

Run Med działa na czwartym piętrze poradni “Śródmieście” w Gdyni, gdzie mają swoje gabinety także specjaliści z dziedziny ortopedii i rehabilitacji.

Mimo, że ruch z powodu pandemii jest teraz nieco mniejszy, postanowiliśmy otworzyć nasz salon właśnie tutaj, ponieważ dla człowieka z problemami ortopedycznymi pokonanie większego dystansu stanowi zazwyczaj duży problem, a ani w poradni, ani w jej najbliższej okolicy nie działa żaden punkt z zaopatrzeniem ortopedycznym, w którym można "z marszu" wykonać badanie chodu i pobrać miarę na wkładki. Teraz pacjenci mają wszystko na miejscu - wyjaśnia Monika Durska.

Run Med to sieć salonów specjalizujących się w zaopatrzeniu medycznym ortopedycznym. Można w nich kupić asortyment ortopedyczny od butów i wkładek korekcyjnych po ortezy i protezy wykonane z ultracienkich materiałów. Dostępny jest tam także sprzęt do rehabilitacji: piłki, taśmy, opaski itd. Niektóre produkty wykonywane są pod indywidualne zamówienie, na wiele można uzyskać dofinansowanie z NFZ.

Naszą przewagą, poza jakością i konkurencyjnymi cenami, jest też szybkość realizacji zamówień. Na przykład na ortezę, wykonywaną na indywidualne zamówienie czeka się u nas dwa - trzy tygodnie podczas gdy w innych zakładach na terenie Trójmiasta nawet pół roku. Wkładki natomiast pacjent ma po tygodniu, a nie po kilku miesiącach - dodaje Monika Durska z Run Med w Gdyni.  

Na bezpłatne badanie chodu można się zapisać dzwoniąc na numer telefonu: 722 366 255

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Serce pod opieką - spotkania z kardiologiem Biuro prasowe
2024-09-27 | 10:10

Serce pod opieką - spotkania z kardiologiem

Niezależnie od momentu rozpoznania choroby hematoonkologicznej, takiej jak np. przewlekła białaczka limfatyczna czy szpiczak plazmocytowy,  każdy pacjent powinien mieć świadomość, że
Zdrowie Diagnoza: krótkowzroczność. Jak dbać o wzrok dziecka i spowolnić postęp wady?
2024-09-27 | 01:00

Diagnoza: krótkowzroczność. Jak dbać o wzrok dziecka i spowolnić postęp wady?

Krótkowzroczność, jest coraz powszechniejszą wadą wzroku u dzieci i młodzieży. Jedną z jej najczęstszych przyczyn jest nadmierne wydłużenie osiowe gałki ocznej. Wada ta powoduje
Zdrowie Urazy zębów u dzieci. Jak dbać o prawidłową higienę po wypadku stomatologicznym?
2024-09-25 | 13:17

Urazy zębów u dzieci. Jak dbać o prawidłową higienę po wypadku stomatologicznym?

W dniach 20-21 września 2024 r. odbyła się 23. edycja Ogólnopolskiej Konferencji „Polka w Europie”, podczas której omawiano bieżącą sytuację

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Muzyka

Zespół Enej: Na Ziemi mamy skrajności – od suszy po ulewę. Martwi nas, jak będzie wyglądał świat naszych dzieci

Mirosław Ortyński i Piotr Sołoducha z zespołu Enej przyznają, że obawiają się skutków suszy, która negatywnie wpływa na rolnictwo, czy ulewnych opadów deszczu prowadzących do powodzi i podtopień. Niestety klimat się ociepla i coraz częściej mamy do czynienia z ekstremalnymi zjawiskami w pogodzie, a wszystkie anomalie odczuwamy w naszych portfelach. Muzycy zdają sobie więc sprawę z tego, jak ważne jest uzmysłowienie społeczeństwu rangi problemu i propagowanie kultury ekologicznej. Chodzi też o to, aby wzbudzić poczucie odpowiedzialności za stan środowiska, bo lekkomyślność i zaniedbania mogą jeszcze pogorszyć sytuację.

Edukacja

MNiSW wspiera programy badawcze dotyczące żywienia. W planach jest też popularyzacja zdrowej diety

Resort nauki współfinansuje programy, które mają odpowiedzieć na wyzwania związane ze zdrowiem uczniów. Ruszyła właśnie kolejna edycja programu JEŻ – Junior-Edu-Żywienie, w którym rodzice i dzieci będą uczestniczyć w badaniu dotyczącym marnowania żywności. – Innym ważnym i nowatorskim komponentem jest program telewizyjny, który będzie popularyzował zdrowe żywienie – zapowiada Maciej Gdula, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego. Jak podkreśla, to przykład na to, jak wykorzystywać w praktyce wyniki badań naukowych.