Ochota gra dla WOŚP-u w Blue City
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zbiera w tym roku pieniądze na leczenie postpandemicznych chorób płuc, a Ochota gra razem z nią. Od lat Młodzieżowy Dom Kultury “Ochota” organizuje wielki finał zbiórki we współpracy z Blue City. Nie inaczej jest w tym roku. 28 stycznia w Blue City będzie można spotkać wolontariuszy z puszkami, ale nie tylko.
Na specjalnie rozstawionej na tę okazję scenie od rana będą trwały występy, ale i licytacje przedmiotów - część została przekazana na rzecz WOŚP-u przez osoby publiczne czy ludzi kultury i sztuki, ale swój udział mają tu i rezydenci Blue City.
Złota Bila - największe centrum bilardowe w Warszawie - przekazała na licytację lekcję bilardu z Wojtkiem Szewczykiem, jedynym Polakiem w historii, który sięgnął po tytuł mistrza świata. Na co dzień Wojtek trenuje właśnie w Złotej Bili, w której niebawem ruszy profesjonalna szkoła bilardowa mająca szkolić przyszłych mistrzów. Sklepy Solar i Monnari przekazały na aukcje eleganckie torby i apaszki, a Rituals - zestawy kosmetyków.
Poza tym przedmioty na aukcje w Blue City przekazały marki: Neonail, Giacomo Conti, Costa Coffee i centrum rozrywki Arcadee Bee. Dodatkowo, tego dnia wolontariuszy WOŚP-u nakarmią restauracje: Wiking, Tokyo Sushi, Street, Subway i supermarket SPAR.
Na scenie w Blue City do zabawy będą zagrzewać między innymi tancerze z Egurrola Dance Studio, ale i zespół break dance’u trenujący na co dzień w MDK “Ochota”. Poza tym zobaczymy występ tancerek samby brazylijskiej przy akompaniamencie zespołu bębniarzy. Nie zabraknie i popisów wokalnych - od uczniów Warszawskiej Akademii Musicalowej przez zespół folkowy Bulgarica aż po profesjonalne wokalistki.
Finał WOŚP-u zacznie się o godzinie 10 i potrwa do godziny 20. Tego dnia przypada także niedziela handlowa - za jednym zamachem można więc załatwić sprawunki, dołożyć się do zbiórki, a w przerwie bawić się w sercu Blue City - przy fontannie.
W zeszłym roku wraz z Młodzieżowym Domem Kultury “Ochota” zebraliśmy w Blue City ponad 110 tys. złotych – podczas 32. finału mamy nadzieję na powtórzenie tego sukcesu.
Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku
Suplementacja na nowy rok - kilka ciekawych propozycji
Filary pielęgnacji skóry atopowej
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Psychologia
Karolina Malinowska: Wraca zainteresowanie czytelnictwem wśród dzieci. To jednoczy pokolenia i rozwija więzi rodzinne
Była modelka przekonuje, że czas spędzony wspólnie z dziećmi przy książce na pewno zaprocentuje w przyszłości. Ważne jest nie tylko czytanie maluchom, ale także zachęcanie ich do tego, by w kolejnych latach nie smartfon czy tablet, ale książka była ich najlepszym przyjacielem. W obliczu rozwoju nowoczesnych technologii Karolina Malinowska dostrzega ich potencjał w promowaniu czytelnictwa. Umożliwiają one na przykład tworzenie spersonalizowanych publikacji skrojonych na miarę naszych potrzeb.
Problemy społeczne
Firmy stawiają na coraz większą autonomię pracowników. To ważne szczególnie dla młodego pokolenia
Celem pracodawców stają się samodzielne, zmotywowane, wydajne i kreatywne zespoły. W przeciwieństwie do tradycyjnych te samozarządzające się teamy pracują autonomicznie bez ciągłej kontroli, a każdy pracownik jest właścicielem swoich celów, zadań i obowiązków, aby osiągnąć wyniki. – W organizacjach, które wprowadzają koncepcje samoorganizujących się zespołów, niewątpliwie możemy mówić o zwiększeniu zaangażowania – ocenia Tina Sobocińska, doradczyni strategiczna HR i założycielka HR4future.
Media
Adam Kszczot: Radek Majdan to człowiek niezwykle mądry życiowo. Cieszę się też, że mogłem od ludzkiej strony poznać Kubę Rzeźniczaka
Biegacz zaznacza, że udział w formacie „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” poszerzył jego horyzonty i dał mu nowe spojrzenie na ludzi i ich historie. Adam Kszczot podkreśla, że każdy uczestnik wniósł do programu coś unikalnego. Ich sylwetki i życiowe doświadczenia mogą więc być dla widzów przykładem i inspiracją. On sam jest pod dużym wrażeniem Radosława Majdana i Jakuba Rzeźniczaka.