Och-Teatr i Teatr Polonia na scenie Konesera. Bezpłatne spektakle dla wszystkich
„Jaś i Małgosia”, „Czerwony Kapturek” czy „Związek Otwarty”. Na scenie Festiwalowego Lata Konesera w lipcu i sierpniu wystawionych zostanie aż osiem plenerowych spektakli przygotowanych przez Och-Teatr i Teatr Polonia. W Centrum Praskim Koneser na warszawskiej Pradze-Północ aktorzy zagrają zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Wstęp na wszystkie przedstawienia jest bezpłatny. Pierwsze z nich już 18 lipca!
Festiwalowe Lato Konesera od początku lipca obfituje w różnorodne wydarzenia – wystawy, warsztaty, pokazy filmowe, a także wiele innych atrakcji. Na przełomie lipca i sierpnia w bogatej ofercie artystycznej Centrum Praskiego Koneser nie lada gratka dla miłośników teatru. 18 lipca zainaugurowany zostanie cykl bezpłatnych, plenerowych spektakli Och-Teatru i Teatru Polonia, które prowadzone są przez Fundację Krystyny Jandy Na Rzecz Kultury.
Na początek tegorocznego repertuaru w Koneserze – „Lament” (18 lipca, godz. 18.00). W kolejnych dniach i tygodniach na deskach Festiwalowego Lata Konesera wystawionych zostanie jeszcze siedem sztuk:
- 26 lipca, godz. 18.00, „Związek Otwarty”;
- 29 lipca, godz.18.00, „Czerwony Kapturek” (dla dzieci);
- 30 lipca, godz. 18.00, „Jaś i Małgosia” (dla dzieci);
- 2 sierpnia, godz. 18.00, „Starość Jest Piękna”,
- 4 sierpnia, godz. 18.00, „2 000 000 Kroków”,
- 7 sierpnia, godz. 18.00, „Szelmostwa Lisa Witalisa” (dla dzieci);
- 9 sierpnia, godz. 18.00, „Flamenco Namiętnie”.
– Plenerowe spektakle Festiwalowego Lata Konesera to świetna okazja, by spędzić czas z teatrem również w wakacje. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że lubiane przez publiczność przedstawienia, przygotowane przez Teatr Polonia i Och-Teatr, jeszcze bardziej wzbogacają niezwykle atrakcyjną ofertę Konesera – podkreśla Monika Piwońska z Centrum Praskiego Koneser.
Więcej informacji o spektaklach Och-Teatru i Teatru Polonia oraz pozostałych wydarzeniach Festiwalowego Lata Konesera można znaleźć na www.koneser.eu.
***
Centrum Praskie Koneser to najczęściej nagradzana inwestycja mixed-use w Polsce i serce odradzającej się warszawskiej Pragi. Usytuowane na terenie XIX-wiecznej fabryki wódki, przywróciło do życia zabytkowe budynki i stworzyło nowy punkt na stołecznej mapie rozrywkowej, gastronomicznej, muzealnej, kulturalnej i zakupowej. Tu można znaleźć wiele restauracji i barów z kuchnią z całego świata: AZIA, Bombaj Masala, Ferment Praski, frankie’s, ORZO, Koneser Grill, Syreni Śpiew, a także unikatowe sklepy i polskie marki, tworzone przez rodzimych producentów, takie jak Centrum Twórcze Przerób-My. Ogólnodostępny plac Konesera, stanowiący rdzeń inwestycji, to miejsce licznych wystaw, targów i różnego rodzaju wydarzeń oraz pokazów artystycznych. Centrum Praskie Koneser to jedno z najważniejszych miejsc na kulturalnej mapie Polski, w którym znajduje się Muzeum Polskiej Wódki, Muzeum Sztuki Fantastycznej, Fundacja Nova Ars Poloniae i nietuzinkowe galerie: Art Sułek Space, Dom ze Sztuką, ToTuart, Leonarda Art Gallery oraz Zwierz.

ŚWIAT, W KTÓRYM WSZYSTKO JEST MOŻLIWE PIASKOWY WILK W TEATRZE PINOKIO W ŁODZI

SIŁA OSOBOWOŚCI! ZNAMY OBSADĘ ŁÓDZKIEJ ODSŁONY „MAMMA MIA!”

TEATR PINOKIO W ŁODZI SŁUCHA GŁOSU WIDZÓW.
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz
Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Problemy społeczne
Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.